Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelYurtbay Seramik’e ''İhracatın Şampiyonları’' Ödülü

Yurtbay Seramik’e ”İhracatın Şampiyonları’’ Ödülü

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği  “KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programı”  19 Kasım Cuma günü Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleşti. Yurtbay Seramik, “İhracatın Şampiyonları” arasında gösterilen ilk 10 firma arasında yer aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Anadolu Üniversitesi’nde düzenlediği etkinliğin açılışını,  Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle birlikte yaptı.

Fiziki olarak gerçekleşen programa, TİM Marka Konseyi, Genç TİM üyeleri ve İnovaTİM,  öğrencileri katıldı. Törende, 2020 yılında Eskişehir’de en fazla ihracat gerçekleştiren 10 firmaya ve en yüksek katma değerli ihracat yapan şirketlere ödül verildi.

Üretim tesisi Eskişehir’de bulunan, Yurtbay Seramik’te ihracattaki önemli başarılarından dolayı ödüle layık görüldü. Türkiye’de seramik sektörünün önemli markalarından biri olan Yurtbay Seramik böylece ‘’Şampiyonlar Ligi’’nde yerini aldı.

70 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Törende ödülü Vali Ayyıldız ve TİM Başkanı Gülle’den alan Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Z. İlter Yurtbay, ‘’Başarımızın temelinde, faaliyete geçtiğimiz tarihten itibaren benimsediğimiz ‘önce kalite’ anlayışımız var’’ dedi.

Z. İlter Yurtbay, sözlerine ‘’Sektörde kalıcı olmanın koşulunun yüksek kalite anlayışına dayalı bir üretim ve müşteri odaklı bir satış politikası olduğunu düşünüyoruz’’ diyerek devam etti.

Küresel pazarda fiyatlarla rekabet etmek yerine, katma değeri yüksek ürünler geliştirmeye çalışarak rekabet etmenin önemine vurgu yapan Z. İlter Yurtbay,  sektördeki başarılarını bu şekilde açıkladı.

TİM Başkanı İsmail Gülle de, dünya ticaretinin pandemi etkisiyle ciddi bir daralma yaşadığını 2020 yılında Eskişehir’de ihracatın 927 milyon doları aştığını söyledi. Gülle, bu yılki performanslarıyla, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırmaya yönelik emin adımlarla ilerlediklerinin de altını çizdi.

Gülle, 2021’in ilk 10 ayında Eskişehir’in ihracatının, önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 25 arttığını da belirtti.

TİM’in düzenlediği “KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programı” çerçevesinde de  birçok seminer ve etkilik gerçekleştirildi.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER