Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaSeramik/VitrifiyeSeramiksan Türkiye Satış Müdürü M. Süreyya Çağlar: “Yeni ürünler ve yeni ürün...

Seramiksan Türkiye Satış Müdürü M. Süreyya Çağlar: “Yeni ürünler ve yeni ürün türleri üzerinde Ar-Ge faaliyetlerimizi yürütüyoruz”

“Müşteri ihtiyaçları ve beklentileri ile geliştirdiğimiz hem vitrifiye hem de seramik ürünlerimiz müşterilerimiz tarafından çok beğenildi ve tercih edildi. Seramiksan olarak hijyenden ödün vermeyen çözümlerimizle, banyo ve yaşam alanlarının temizliğini kolaylaştırıyor ve müşterilerimize zaman kazandırıyoruz.”

Seramiksan hijyenden ödün vermeyen çözümleriyle, banyo ve yaşam alanlarının temizliğini kolaylaştırıyor ve bu konuda müşterilerine zaman kazandırıyor. Gerek üretim sürecinde, gerekse üretim sonrası çevre kirliliğine karşı duyarlı hareket eden firma, yeni ürün ve ürün türleri üzerinde ArGe faaliyetlerine devam ediyor.

Banyolarda olması gereken tüm bileşenleri üretmek için tasarım ve Ar-Ge’ye yatırım yaptıklarını belirten Seramiksan Türkiye Satış Müdürü M. Süreyya Çağlar ile geliştirdikleri yeni ürün ve hizmet modellerini konuştuk.

Salgın sürecinde geliştirdiğiniz ürün modelleri hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Tüm dünya ülkeleri olarak olağanüstü bir yılı geride bıraktık. Banyolarımızı hijyenik hale getirmek çoğumuz için doğal olsa da artık bu kişisel mekanları sadece temizlemekle kalmayıp, hijyenik formüllerle sağlığımızı güvence altına alıyoruz. Virüslerle temasımızı en aza indirgememizin gerektiği şu günlerde ellerimizi daha fazla yıkıyor,  dezenfektan ve kolonyalarımızı yanımızdan ayırmıyoruz. Biz de Seramiksan olarak, yeni ürünler ve yeni ürün türleri üzerinde Ar-Ge faaliyetlerimizi yürütüyoruz. İnsanların fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarını anlamak, karşılamak için çalışıyoruz. Banyolarda olması gereken tüm bileşenleri üretmek için tasarım ve Ar ge ye yatırım yapıyoruz. Özellikle seramik sağlık gereci ürünlerimizde ürün fonksiyonlarının geliştirilmesi ve ürünlere yeni fonksiyonlar sağlanması ile ilgili önemli çalışmalarımız devam ediyor. Vitrifiye ürünlerimiz için, Seramiksan Hygiene yüzey teknolojisini geliştirdik. Tüm ürünlerimizde gümüş iyon teknolojisi kullanarak hijyen yüzeyli seramik sağlık gereçleri dönemini başlattık. Tüm Seramiksan markalı vitrifiye ürünlerinde bakteri gelişimini %99,9 oranında önleyen Seramiksan  Hygiene özel sır teknolojisi kullanılır. Seramiksan  Hygiene yüzey teknolojisi, kullanım esnasında yüzeyine bulaşan ve çoğalarak kolonileşmeye çalışan bakterilerin hücre yapısını bozarak onları etkisiz hale getirir. HYGIENE  teknolojisinin kullanıldığı tüm bu ürünler, minimum su ve deterjan miktarı ile maksimum hijyen sağlayarak doğayı korumaktadır. Ürettiğimiz bu ürünler hem Türkiye hem de Almanya’daki bağımsız kurumlar tarafından sertifikalandırılmıştır. Yine bu bilinçle tamamen kanalsız olarak tasarladığımız ve ürettiğimiz hijyen yüzeyli Rim-out klozetlerimiz bakterilerin birikebileceği, temizlik esnasında ulaşılması zor olan alanların olmamasını sağlamaktadır.Daha az su ve kimyasal kullanarak su tasarrufu sağlamasıyla dikkat çeken Seramiksan vitrifiye grubu ürünlerinden Kanalsız klozetlerde sağlığa zararlı bakterileri ve organizmaları saklayan kanal ve delikler bulunmaz; bu sayede standart klozetlere oranla %95 daha az kir tutar, daha kolay temizlenir. Her yıkamada su değmeyen alan kalmayacak şekilde klozetin haznesinin temizlenmesini, standartların ötesinde daha iyi yıkama yapılmasını sağlar. Ayrıca Seramiksan Vitrifiye grubundaki tüm ürünlerimize  10 yıl garanti veriyoruz.

Seramik ürün grubunda ise porselen karo serilerimiz  Nanotech teknolojisiyle üretiliyor. Kir ve leke tutmayan yüzeyi ile  bakteri oluşumunu engelliyor.Bu ürünlerimizde Çay, kahve ve yemek lekeleri kolaylıkla temizleniyor, özel bir bakım ya da koruma gerektirmiyor Endüstriyel ve ticari alanlar için geliştirdiğimiz Antiasit serimiz ise,  asitlere karşı dayanıma ve bakteri üremesini engelleyen yüzeyiyle, hijyen standartlarının gerekli olduğu gıda üretim tesisleri mandıra, mezbaha,yemekhaneler ve otel mutfaklarında kullanım avantajı sunuyor.

Bu geliştirdiğiniz ürünler sektörde istediğiniz karşılığı buldu mu?

Bir çoğumuz pandemi tam anlamıyla bittikten sonra, bu dönemde kazandığımız pek çok hijyen alışkanlığını terk ederek eski alışkanlıklarımıza geri döneceğiz. Bu yüzden önemli olan kişilerde kalıcı davranış değişiklikleri yaratmak. Bunu da yaşam alışkanlıklarını herkesin faydasına dönüştüren yeni ve kalıcı çözümlerle sağlayabiliriz. Sağlık temelli bu süreç ekonomileri etkilediği gibi, sosyal hayatımızda da belli değişiklikler oluşturdu. Artan hijyen hassasiyeti, her yerde olduğu gibi banyolarda da kullanıcılar açısından bir değişim meydana getirdi. Özellikle sokağa çıkma yasaklarının  etkisiyle,  evlerde geçirilen uzun dönemler insanların tekrar banyo ve yaşam alanlarını yenilemek ve konforunu artırmak için fırsat doğurdu. Bu süreçte müşteri ihtiyaçları ve beklentileri ile geliştirdiğimiz hem vitrifiye hem de seramik ürünlerimiz müşterilerimiz tarafından çok beğenildi ve  tercih edildi. Seramiksan olarak hijyenden ödün vermeyen çözümlerimizle, banyo ve yaşam alanlarının temizliğini kolaylaştırıyor ve müşterilerimize zaman kazandırıyoruz.

Bu yıl için yeni ürün ya da yeni bir hizmet modeli üzerine çalışmalarınız var mı?

Banyolarda artık klozet ve duş sistemlerinin yanı sıra banyo mobilyaları da bu alanların değişmez bir parçası haline geldi.

Yaklaşık yedi yıldır Seramiksan vitrifiye grubu olarak üretmiş olduğumuz pek çok lavabo modelimizi artık yeni markamız  VOQ markası ile ilk kez banyo mobilyaları ile pazara sunduk. Birbirinden farklı 42 ayrı modeli barındıran yeni Seramiksan VOQ banyo mobilyaları konseptimiz ile artık Islak hacim olan olarak adlandırılan banyolarda Seramiksan kalitesini VOQ markası ile tüketicilerin ve sektör profesyonellerinin kullanımına sunuyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER