Çarşamba, Aralık 6, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaSeramik/VitrifiyeNPlus Banyo Genel Müdür Yardımcısı Barış Efe: “Kaynaklarımızı rekabet üstünlüğü sağlayacak şekilde...

NPlus Banyo Genel Müdür Yardımcısı Barış Efe: “Kaynaklarımızı rekabet üstünlüğü sağlayacak şekilde planlayacağız”

Büyüyen pazar ve artan rekabet karşısında yenilikçi uygulamalarla öne çıkan NPlus, müşteri odaklı yaklaşımlarla rakiplerden sıyrılıyor. Konforu ve teknolojiyi bir arada sunan firma, 24 ülkeye ihracat gerçekleştirmekte.

NPlus Banyo Genel Müdür Yardımcısı Barış Efe ile 2021 yılında tüketiciye sunacakları yeni çözümleri ve genel yaklaşımlarını konuştuk.

2021 yılı için hedeflerinizi nasıl temellendiriyorsunuz? Üretim ve satış stratejinizi nasıl kurguluyorsunuz?

Firmamızın kuruluş tarihinden itibaren hedeflerimizi belirlerken gerçekçi ve bilinçli hareket ettik. Pİyasa koşulları, beklentiler, üretim, kalite hedeflerimizi belirlememiz konusunda bize yol gösteren ana başlıklar oldu. . Tüketici istek ve beklentilerini karşılayacak, orta ve orta üstü segmentte üretim yapıyoruz. Ekonomik ürünler tasarım ve fiyat açısından birbirine çok yakın olduğu için bu grupta üretim yapmayı şimdilik tercih etmiyoruz. Sahip olduğumuz imkanları daha verimli kullanmak, fiyat politikalarını belirlemek ve gerekiyorsa ürünü farklılaştırmak için segmentasyon çalışmaları yapmaya özen gösteriyoruz. ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sade, şık, fonksiyonel ürünler üretiyoruz. Yaşadığımız süreçte dünya koronavirüs salgınının sosyal ve ekonomik anlamda bırakmış olduğu hasarı onarmak zorunda. Bir markaysanız yenilenen, değişen ve gelişen dünyada kendinizi nasıl ifade edeceğinizi, nereye ait olduğunuzu ve kime fayda sağlayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Faaliyet hacmimizi genişletmek ve geliştirmek hedeflerimiz arasında. 2021 yılında sahip olduğumuz kaynakları rekabet üstünlüğü sağlayacak şekilde  planlayacağız.

Bu yıl pazara sunacağınız yeni ürünleriniz olacak mı?

Günümüzde modern banyo olgusunun değişmesi ile birlikte banyo dolabı tasarımlarıda yenilikten ve dinamik fikirlerden ilham almaya başladı.  Banyolar sadece görsel anlamda değil rahatlık, işlevsellik anlamında da güzel vakit geçireceğiniz mekânlara dönüştü. Çağdaş dekorasyonun önemli detaylarından olan açık raflı üniteleri ve etajerleri tasarımlarımızda alt modül ve üst modüllerde kullandık. Dekorasyon trenlerinin değişim hızını yakalamak zor olsa da yeni yılda cam tezgahlar ve tezgah üstü lavabolar vazgeçilmezlerimiz arasında yerini aldı. Modelleri çalışırken çok keskin olmayan yumuşak hatları tercih ettik.  Retro Taş, Retro gümüş, Retro Bronz, Bej dişbudak, yeşil dişbudak, izlanda Mavi dişbudak, Antrasit dişbudak, Alman meşe, Tütün, Berlin, Lizbon, Antik dark, Cordoba, Karina, Dafne, Antrasit, Fırtına gri, Kaya gri, Yeni gri, Beyaz ve Siyah renklerin hakim olduğu bir konsept geliştirdik. 2021 yılında da tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak tasarımlarımızla banyolara imzamızı atmaya devam edeceğiz.

İhracat noktasında çalışmalarınız nasıl ilerliyor?

Koronavirüs salgını kısa sürede tüm dünyanın en önemli gündem maddesi haline geldi ve yaşamın her alanını etkisi altına aldı. Doğal olarak önceden belirlenmiş olan plan ve hedeflerde sapmalar oldu. Daha ne kadar devam edeceği konusunda ki belirsizlik devam ettiği için 2021 yılında hedef ülkelere yönelik pazarlama stratejilerimizi, müşteri profillerini, sunacağımız ürün grubunu, bu ürünlerin fiyatlandırılmasının nasıl olacağı gibi önemli konuları hedeflerimize uygun hale getirerek ihracat payımızı arttıracağız.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER