Pazartesi, Haziran 5, 2023
E-Dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaSeramik/VitrifiyeGeberit Türkiye İhracat ve Bölge Marmara Satış Müdürü Egemen Uludağ: “İnovatif çalışmalar,...

Geberit Türkiye İhracat ve Bölge Marmara Satış Müdürü Egemen Uludağ: “İnovatif çalışmalar, büyümemiz üzerinde pozitif katkı sağladı”

“Bize güvenen sektör profesyonellerine ve tüketicilerimize kaliteli, uzun ömürlü ürünler sunmaya her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz. 2022 yılında da ihracatta bize bağlı olan ülkelerdeki bilinirliğimizi artırmak ve showroom konseptimizi genişletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Genel merkezi İsviçre Rapperswil-Jona’da bulunan, bugün toplam 29 üretim tesisiyle 50 ülkede 12 bin çalışanla hizmet veren Geberit, Türkiye pazarındaki faaliyetlerine 2002 yılında şirket kurarak devam etti.

Ülkemizdeki faaliyetlerine başladığı ilk günden bu yana; ürün kalitesi, inovasyon, güçlü bayi ağı ve satış sonrası hizmet gibi pek çok alanda sergilediği yüksek performans ile Türkiye ve yakın coğrafya pazarında kendi müşteri kitlesini oluşturmayı başardı.

Geberit Türkiye İhracat ve Marmara Bölge Satış Müdürü Egemen Uludağ ile gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalar hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Uludağ bizlere, yapmış oldukları pazar çalışmalarından, ürün geliştirmeye kadar birçok farklı disiplin ve konular hakkında bilgiler verdi.

Geberit 2021 Yılı Değerlendirme

Temelleri 1874 yılında atılan, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek 1912 yılında patentini alan ve dünya genelinde hizmet vermeye başlayan Geberit, sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında özellikle merkez Avrupa’daki neredeyse tüm ülkelerde sektör lideri olarak hizmet sunuyor. Genel merkezi İsviçre Rapperswil-Jona’da bulunan, bugün toplam 29 üretim tesisiyle 50 ülkede 12 bin çalışanla hizmet veren Geberit, Türkiye pazarındaki faaliyetlerine 2002 yılında şirket kurarak devam etti.

Yerelin dinamiklerine uygun şekilde iş süreçlerini geliştirerek yatırımlarını sürdüren ve satış noktalarını her geçen gün artırarak geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Geberit Türkiye olarak özellikle gömme rezervuar alanında Türkiye pazarına giren ilk marka olmamız bizi değerli kılıyor. Geberit Türkiye’nin, İstanbul genel merkez ofisimiz olmak üzere, İzmir ve Ankara’da toplam üç bölge ofisimiz bulunuyor. Geberit Türkiye olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla-Bodrum, Antalya, Samsun, Ordu, Konya gibi illerde bulunan yeni showroom konseptlerimizle rakiplerimizden ayrışırken ihracat alanında ise Gürcistan, Irak, Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Pakistan ve KKTC’de faaliyet gösteriyoruz. İhracat alanımızın kapsadığı ülkelerde de farklı showroom konsepti geliştirerek bu ülkelerde bizi farklı kılan noktalar özelinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda Türkiye başta olmak üzere Türkiye’ye bağlı pazarlardaki büyümemiz globaldeki başarımıza direkt etki ediyor.

Geberit Türkiye olarak 2021 yılını, değişen trendlere cevap veren ürünlerimize olan yüksek taleple birlikte büyüme sağladığımız verimli bir süreç olarak geride bıraktık. Kullanıcı tarafından büyük rağbet gören mevcut ürünlerimizin yanı sıra vitrifiye ürünleri ve banyo mobilyalarımız ile de pazardaki etkinliğimizi sürdürmeye devam ettik.

Geberit’in sektör ortalamasının üzerinde olan inovasyon kültürü, kendi geniş kapsamlı araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerine dayanmaktadır. Geberit, 2020 verilerine göre son beş yılda toplam 176 patent başvurusunda bulundu.

Gerçekleştirdiğimiz inovatif çalışmalar, büyümemiz üzerinde pozitif katkı sağladı.

Tüm bunların yanı sıra faaliyet alanlarımıza dair farklı stratejiler geliştiriyoruz. Bilindiği üzere ana faaliyet alanlarımız boru ve banyo grubu olarak ikiye ayrılıyor. Banyo bayilerimizde hayata geçirdiğimiz showroom konseptini Türkiye’de ve ihracat bölgelerimizde uyguluyoruz. Showroomlarımızın modern tasarımı, Geberit bakış açısını yansıttığı için ziyaretçilerimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bunun her dönem sürdürülebilir olabilmesi için çalışıyoruz.

Bu doğrultuda 2019 yılı sonunda Türkiye’de portföyümüze eklediğimiz banyo mobilyası ve vitrifiye ürünlerimizle birlikte pazara sunduğumuz ürün gamımızı genişletmiştik. 2021 yılında da inovatif atılımlar sayesinde sektörümüzde fark yarattık. Büyümemizdeki sürekliliği sağlamak adına yeni nesil ürünlerimiz, alanında uzman ekibimiz ve showroom uygulamamızla birlikte hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bize güvenen sektör profesyonellerine ve tüketicilerimize kaliteli, uzun ömürlü ürünler sunmaya her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz. 2022 yılında da ihracatta bize bağlı olan ülkelerdeki bilinirliğimizi artırmak ve showroom konseptimizi genişletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER