Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaKalıp/İskele SistemleriYağmur İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yağmur: “Ürün çeşitliliğimizi arttırmaya devam...

Yağmur İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yağmur: “Ürün çeşitliliğimizi arttırmaya devam edeceğiz”

“Pandemiye rağmen büyümemizi sürdürmeye kararlıyız. Önümüzdeki süreçte daha fazla ihracat yapabilmek için üretim kapasitesini artıracak yeni yatırımları planlamaya başladık.”

5.000 m2 ’si kapalı, 6.000 m2 ’si açık alan olmak üzere toplam 11.000 m2 alanda faaliyet gösterer Yağmur İskele Sistemleri, son derece dengeli ve sağlıklı bir yapı içerisinde hızla büyümekte. Güvenilir hizmeti ile ön plana çıkan firma, yıllık 3 milyon m2 iskele üretim kapasitesi ile sektördeki en büyük oyuncu konumunda.

Yağmur İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yağmur ile kısaca gerçekleştirdikleri faaliyetler, önümüzdeki döneme dair hedefler ve sektördeki güncel konuları ele aldık.

Sektördeki gelişmeleri şirketiniz adına nasıl değerlendiriyorsunuz?

 Geride bıraktığımız bu dönem tüm sektörler için oldukça sıra dışıydı. Tüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 salgınından ötürü alışkanlıklarımız ciddi manada değişti. Evde çalışma imkanı olan birimlerimiz uzun süre bu şekilde çalıştı. Bazı birimlerimiz hala bu durumu sürdürüyor. Üretim ve sevkiyatı bir süre durdurduk, sonra kademeli olarak ve gerekli önlemleri alarak tekrar açtık. Bu durum daha önce tecrübe etmediğimiz bir durumdu. Sektörümüzün hizmet verdiği sektörlerde yaşanan, iş durdurma ya da yavaşlatma eylemlerinin, sektörde direkt olarak hissedildiğini de ayrıca söyleyebiliriz.

Firmamız açısından durum değerlendirmesi yapacak olursak, pandemi öncesi gerçekleştirdiğimiz satış pazarlama faaliyetlerinin geri dönüşlerini bu dönemde aldık. Hem stoklarımızı tükettik, hem de salgının pik yaptığı, üretime ara verdiğimiz dönem haricinde tam kapasite ile çalıştık. Bu kadar olumsuzluğa rağmen iyi iş çıkardığımızı söyleyebilirim.

Pazarlama ve finans noktasında şu an sektörün üzerinizdeki en büyük baskı sizce ne? Bu noktada ne gibi tedbirler alınabilir?

 Yaşadığımız şu sıra dışı süreçte pazarlama faaliyetlerini sürdürmek oldukça zorlaştı. Birebir, yüz yüze yapılan görüşmeler neredeyse sıfıra indi. Kullanıcılar ile üretici temsilcilerinin bu dönemde telefon, mesaj, mail trafiği haliyle arttı. Zaman zaman tele konferans ve görüntülü arama gibi iletişim yollarını kullanarak görüşmeler bir şekilde sürdürülüyor. Covid-19 gölgesinde devam eden üretim, pazarlama faaliyetlerinin kimi sektörlerde olumsuz yansımaları oluyor. Tabi bu durum beraberinde finansal sorunları da getiriyor. Düşük faizli kredi, vergi borçlarında yapılandırma, öteleme gibi bazı destek paketleri oluşturuldu. Devlet eliyle oluşturulan bu tedbir ve desteklerin devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yeni yıl yaklaşırken önümüzdeki süreç için ne gibi değişimler ön görüyorsunuz?

Pandemiye rağmen büyümemizi sürdürmeye kararlıyız. Önümüzdeki süreçte daha fazla ihracat yapabilmek için üretim kapasitesini artıracak yeni yatırımları planlamaya başladık.

Şu an yeni ürün ya da yeni bir hizmet modeli üzerine çalışmalarınız var mı?

Alüminyum mobil iskele sistemlerinde ürün gamımızı arttırdık. Yeni modeller oluşturduk, test ve sertifikasyon süreçleri tamamlandı. Yakın zamanda alüminyum mobil iskele için TSE belgemiz çıkmış olacak. Ayrıca ülkemizde boru kelepçesi üreten tek firmayız ve yine çok yakın zamanda bu ürünümüz içinde TSE sertifikamız çıkmış olacak. Ürün çeşitliliğimizi arttırmaya devam edeceğiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Şu sıralar önceliğimiz, belki de hiç olmadığı kadar sağlık. Uyarılara kulak vererek, gerekli tedbirleri alarak çalışmaya devam edeceğiz. Umarım çok yakın bir zamanda tüm dünya da normalleşmeye başlarız.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER