Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaKalıp/İskele SistemleriAfix Group Genel Müdürü Serdar Tavşan: “Verdiğimiz hizmet ile fark yaratmaya gayret...

Afix Group Genel Müdürü Serdar Tavşan: “Verdiğimiz hizmet ile fark yaratmaya gayret ediyoruz”

“Biz, hizmet kalitemiz, çözüm odaklı yaklaşımlarımız ve servis hızımız ile müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmaya odaklıyız. Müşterilerimizle uzun vadeli iş ortaklığı ilkesini benimsemekteyiz.”

Müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına hızlı ve ekonomik bir şekilde cevap veren Afix, flanşlı iskeleler başta olmak üzere, kalıp altı iskeleler, mobil iskeleler, konser ve festivaller için podyum iskeleleri gibi toplamda bin 500’den fazla ürün çeşidine sahip. Tüm üretimini Gebze Dilovası’ndaki tesislerinde gerçekleştiren firma, Ar-Ge çalışmaları ile ürün standartlarını sürekli daha ileriye taşınmakta. Afix Group Genel Müdürü Serdar Tavşan, gerçekleştirdikleri çalışmalar salgın süresince ortaya koydukları iş modelleri ve önümüzdeki döneme dair öngörülerini bizlerle paylaştı.

İnşaat sektöründe sizi diğer firmalardan ayıran bir özelliğiniz var mıdır?

Biz sadece flanşlı iskele üzerine uzmanlaşmış bir firmayız. Bu tip iskelenin, endüstriden santrallere, petrokimya tesislerine kadar birçok alanda, çok geniş kullanım imkanı mevcuttur. Bu projelerde 1500 den fazla ürün çeşidimizle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılıyoruz. Ürünlerimizde, sektörden farklı olarak ST-52 çelik kullanıyoruz. Bu çelik, görece hafif ancak daha sağlam ürünler yapmamıza olanak sağlıyor. Sahada da iskele kurulum aşamasında işçilik ve zaman avantajı sağlıyor. Daha az sayıda personel ile daha hızlı kurulum imkanı yaratıyor. Bu da müşterilerimize zaman ve para kazandırıyor.

Pazarlama ve finans noktasında şu an sektörün üzerinizdeki en büyük baskı sizce ne? Bu noktada ne gibi tedbirler alınabilir?

 Hepimizin bildiği gibi, pandemi ile beraber düşen talep ve artan maliyetler, maalesef sektörü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Buna ek olarak, sektörümüzde tüm girdiler tamamen dövize endeksli. Dolayısıyla kurdaki artış fiyatların da artmasına sebep oluyor. Ayrıca yatırım ortamını da etkilediğinden talep sınırlı kalıyor. Bu kapsamda biz müşterilerimize yurtdışından uygun koşullarla finansman bulmalarına yardımcı oluyoruz. Satın alma işlemlerini, hem çok düşük faiz oranları hem de uzun vadelerle finanse etmelerini sağlıyoruz. Ayrıca daha kısa vadelerde kendi bünyemizde de sabit kur ile taksitli ödeme opsiyonları sunuyoruz.

Bu sene gerçekleştirdiğiniz önemli projeler var mıdır?

Bu sene çok sayıda endüstriyel projede yer aldık. Ancak özellikle vurgulamak istediğim Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi projesi. Bu proje, bizim de yer almaktan mutluluk duyduğumuz ve çok emek verdiğimiz bir proje oldu. Bu projede, tavan işleri için, yaklaşık 150 tonluk iskeleyi yerden 30 m yukarıya asıldı. Bu şekilde yerdeki işler devam ederken tavan işlerinin de yapılmasına olanak sağlandı. Yüklenici firma da çok ciddi zaman tasarrufu sağlamış oldu. Tekniği ve uygulaması ile topluma faydalı böyle bir projede yer almak, bizim için de gurur verici.

Önümüzdeki süreçte neyi hedefliyorsunuz, planlarınız neler?

Biz, hizmet kalitemiz, çözüm odaklı yaklaşımlarımız ve servis hızımız ile müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmaya odaklıyız. Müşterilerimizle uzun vadeli iş ortaklığı ilkesini benimsemekteyiz. Verdiğimiz hizmet ile fark yaratmaya gayret ediyoruz. Bunun da olumlu sonuçlarını alıyoruz. Bu anlayışın pazardaki yerimizi güçlendireceğine ve çok daha yukarılara taşıyacağına inanıyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER