Çarşamba, Aralık 6, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaİklimlendirme SistemleriWarmhaus Genel Müdürü M. Kağan Turan: “Yurtiçinde doğalgazın ulaştığı her noktada olmayı...

Warmhaus Genel Müdürü M. Kağan Turan: “Yurtiçinde doğalgazın ulaştığı her noktada olmayı hedefliyoruz”

“Warmhaus yurtiçinde doğalgazın ulaştığı her noktada olmayı hedefliyor. Yurtdışında ise bugün pek çok farklı ülkeye ihracat yapıyor ve her coğrafyanın ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda cihazlarımızın donanım ve yazılımlarını geliştirebiliyoruz.”

Tüketiciye tasarruflu ısınma imkanı sunan, kaliteli ürünleriyle fark yaratan Warmhaus, sıcaklık denince “ilk tercih edilen” marka olma vizyonuyla ilerlerken, tasarımını ve üretimini Türkiye’de gerçekleştirdiği ürünleri ile global bir iklimlendirme markası olma yolunda ilerliyor.

Yüzde 100 yerli sermaye ile panel radyatör, kombi ve duvar tipi yoğuşmalı kazan üreten fimra, panel radyatör alanındaki üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük 4,dünyanın ise en büyük 10 firmasından biri.

Warmhaus Genel Müdürü M. Kağan Turan ile şirket faliyetleri, yatırım planları ve yeni pazar çalışmaları hakkında konuştuk.

Gündeminizdeki konu başlıklarından biraz bahseder misiniz?

Bursa Teknoloji Sanayi Bölgesi’nde (TEKNOSAB) gerçekleştireceğimiz yeni fabrika yatırımımız, üretim ve istihdamımızda sürdürülebilirliği sağlamak, rekabetçi ürün gamımız ile yenilikçi, fark yaratan ve teknoloji odaklı ürünlerimiz ile daha fazla tüketiciye ulaşmak, dijitalleşme, ihracat payımızı artırmak ve global markalaşma sürecimizi hızlandırmayı en önemli gündem maddelerimiz olarak belirtebilirim.

Ar&Ge yatırımlarınız ve çalışmalarınız nasıl ilerliyor? Son yenilikleri bizlerle paylaşabilir misiniz?

Ar-Ge konusundaki çalışmalarımız şirketimiz için öncelikli bir konu. Çünkü Warmhaus olarak stratejimizin temeli yenilikçi ürünler geliştirme üzerine kurulu. Müşterilerimizin ihtiyaçları ve iş ortaklarımızdan gelen talepler doğrultusunda ürün gamımıza sürekli yeni ürünler ekliyoruz. İnovatif, teknoloji odaklı ve tasarımı ile fark yaratan ürünler çıkartmak bizim için önemli. Bugün Warmhaus dünya iklimlendirme pazarında birçok ülkeye ihracat yapan bir marka haline geldi. Markamızı globalde güçlendirmek ve rekabetçi olabilmek için Ar-Ge çalışmalarına çok önem veriyoruz.  Bu yıl Ar-Ge çalışmalarımız için 4.5 milyon Euro bütçe ayırdık. 2022 yılında ise Ar-Ge Merkezi’mizi açmayı planlıyoruz. 

Bu yıl da tamamı Türk Mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibimizin geliştirmiş olduğu iki yeni ürünümüzü pazara sunduk.  Mayıs ayında 24, 28 ve 33 kW kapasitede yoğuşmalı kombi ürün gamımız içerisine 42 kW ve 45 kW kapasiteli kombiyi ekledik. Enerwa Plus 42 ve Enerwa Plus 45 full premix kombiler, büyük ofisler, anaokulları, küçük işletmeler ve villa evler gibi büyük mekanların ısınma ve sıcak su ihtiyacı için ideal çözüm sunuyor. Temmuz ayında ise panel radyatör, kombi ve yoğuşmalı duvar tipi kazandan oluşan ürün gamımıza şofbeni ekledik. Yeni ürünümüz hermetik şofben AquWa 12; akıllı emniyet teknolojisi ile güvenli kullanım ve konforlu sıcak su sağlıyor. 

Ar-Ge ekibimizle yeni ürün çalışmalarımız devam ederken, orta vadede kombi içindeki komponentlerin üretimi üzerinde çalıştığımız projeler arasında olduğunu belirtebilirim.

Yeni pazar hedefleri ve yatırım planlarınız hakkında biraz bilgi verir misiniz?

2021 yılında fabrika, üretim hattı ve Ar-Ge çalışmalarımızda toplam 20 Milyon Euro’luk bir yatırım planlıyoruz. Bu yıl temellerini attığımız en büyük yatırımımız Bursa Teknoloji Sanayi Bölgesi’nde (TEKNOSAB) olacak. Fabrikalarımızı yeni organize sanayi bölgesine taşıyoruz. 2022 yılının ikinci çeyreğinde üretime başlamayı planlıyoruz. Yatırımın devreye alınması ile birlikte kombi üretiminde yüzde 100, panel radyatör üretiminde yüzde 50 kapasite artışı hedefliyoruz.

Dijitalleşmenin, iş ortaklarımız ve müşterilerimizin memnuniyetinin temellerini oluşturduğunun farkındayız. Üretimden ürünün müşteriye teslimatına teslimattan satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri entegre ederek verimliliğimizi artırmayı, ürün ve hizmet kalitemizi daha da artırarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye getirmeyi hedefliyoruz.  Bu kapsamda şirketimizde tüm iş süreçlerini uçtan uca dijitalleştirmek için geçen sene başlattığımız SAP Dijital Dönüşüm Projesi’ni bu yılın başında hayata geçirdik. Bu şirketimiz için kritik ve önem verdiğimiz yatırımlardan birisi. Bu sene sonunda dijitalleşme projemizin çok önemli bir kısmı hayata geçmiş olacak.

Bu sene sektörümüzde önemli bir tedarik merkezi olan Ankara Ulus’ta, bir merkez açtık. Müşterilerimiz bu merkezde kombi, duvar tipi yoğuşmalı kazan, panel radyatör, şofben ve akıllı oda termostatından oluşan geniş ürün gamımızı tüm özellikleri ile tanımanın yanı sıra çalışır durumda olan ürünlerin nasıl kullanıldığını da deneyimleme imkânı bulacak. Aynı zamanda burası bir eğitim merkezi de olacak. Alt katta bulunan konferans odasında yetkili satıcı ve servislerimizin yanı sıra kamu kurumlarına da eğitimler düzenlenecek.  Başta Bursa olmak üzere bunun gibi merkezler açmak üzere yatırımlarımız devam edecek.

Warmhaus yurtiçinde doğalgazın ulaştığı her noktada olmayı hedefliyor. Yurtdışında ise bugün pek çok farklı ülkeye ihracat yapıyor ve her coğrafyanın ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda cihazlarımızın donanım ve yazılımlarını geliştirebiliyoruz.  Panel radyatör tarafında, İrlanda, Estonya, Moğolistan ticaretimizin başladığı yeni pazarlar. Kombi tarafında ise yine İrlanda, Bulgaristan ve Arjantin bu yıl giriş yaptığımız pazarlar. Uzun süredir çalıştığımız ve önemli satış adetlerine ulaştığımız pazarlardan olan İspanya’da bu yılsonuna kadar pazar payımızı iki katına çıkartmayı planlıyoruz, Özbekistan, Gürcistan ve Cezayir’de ise satış adetlerimizde pazar payımızı korumaya devam edeceğiz. Dünyanın en önemli panel radyatör ve kombi pazarları başında gelen İngiltere pazarına çok önem veriyoruz. Buradaki pazar payımızı yeni dağıtım kanalları geliştirerek önemli oranda artırmayı hedefliyoruz. Asya pazarı ise hem kombi hem panel radyatör için bu yıl payımızı büyütmekte olduğumuz önemli bir pazar.2021 yılında ihracat ciromuzda yüzde 75 artış hedefliyoruz. 

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER