Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaİklimlendirme SistemleriVaillant Group Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erol Kayaoğlu: “2022’de Türkiye...

Vaillant Group Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erol Kayaoğlu: “2022’de Türkiye pazarında premium segmentteki liderliğimizi perçinlemeyi hedefliyoruz”

“Birinci hedefimiz; kombi, şofben ve panel radyatör gibi geleneksel iş kollarımızdaki tüm kategorilerimizde büyümek ve pazar payı artışı. Ayrıca ısı pompasında, yoğuşmalı kaskad kazan sistemlerinde, VRF ve kontrol cihazlarında da hızlı büyüme elde etmeyi bekliyoruz. Özellikle kaskad sistemleri satışında 2021 yılında ciddi başarı elde ettik. Bunun yanında ısı pompasında rekor bir satış adedine imza attık.”

Ürün grupları ve yeni ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Vaillant Türkiye olarak iklimlendirme sektöründe ısıtma, soğutma, sıcak su ürünleri alanında hizmet veriyoruz. İçinde, kombi başta olmak üzere; kaskad kazan çözümleri, ısı pompası, oda termostatları, klima, şofben ve panel radyatörlerin yer aldığı geniş bir portföye sahibiz.

Gelecekte ısıtma alanında önemli bir pay sahibi olacak ısı pompaları, 2021 yılındaki odak noktalarımızdan biri oldu. Geçtiğimiz yıl benzerlerine göre 700 kat daha çevreci olan yeni nesil ısı pompamız aroTHERM plus’ı sektöre kazandırdık. Tüm kapasitelerinde A+++ verimlilik sunan aroTHERM plus ısı pompalarımız verimliliği ve çevreciliği ile pazarda önemli bir etki yarattı. Ürünümüz yeni nesil doğal akışkan teknolojisi ile bu alanda Türkiye pazarına sunulan ilk ısı pompası olma özelliğini de taşıyor.  Öte yandan kombide satışa sunduğumuz çevreci Green iQ konseptli ürünlerimizle daha fazla tasarruf sunuyor, akıllı iletişim teknolojileri ile tüketicilerimizin konfor seviyelerini de artırıyoruz. Green iQ etiketli ecoTEC Exclusive yoğuşmalı kombimiz; multi yoğuşma sağlayan teknolojisi ile standart kombilere kıyasla yüzde 8’e varan ek tasarruf ve düşük maliyetli enerji kullanımı vadediyor. Kolayca kurulumu yapılan kablosuz ağ modülü sayesinde akıllı telefon uygulamasına bağlanabilen ve evdeki diğer akıllı cihazlarla iletişim kurabilen ecoTEC Exlusive, akıllı kontrol kullanımı ile A+ sistem ısıtma enerji verimliliğine, yüzde 9 düşük modülasyon oranıyla anlık ısı ihtiyacına göre otomatik kapasite ayarına sahip. Ürünlerimiz yüksek sıcak su konforu, gaz adaptasyon sistemi ve yüksek verimiyle pazarda hak ettiği yeri aldı. Vaillant olarak teknolojik ürün gamımızı büyütmeye devam ediyoruz.

Döngüsel ekonomi anlayışıyla ne tür yatırımlar yapıyorsunuz? Bu konuda uzun vadede ne tür hedef ve beklentileriniz var?

Vaillant, kurulduğu ilk günden beri sürdürülebilirlik kavramı üzerine kafa yormuş ve üretmiş olduğu cihazların bu konuya en üst düzeyde uyumlu olmasını amaçlamış bir marka. Çalışanlarımız, toplum ve çevre için kendimizi sorumlu hissediyoruz. Sosyal ve ekolojik standartları geliştirmenin; ekonomik başarının ve sürdürülebilir büyümenin olmazsa olmazlarından görüyoruz. Yeni ürün geliştirme çalışmalarında tüm yaşam döngüleri boyunca enerji verimli ve çevre dostu ürünler geliştirmek birinci önceliğimiz. Müşterilerimizin ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını doğaya en az zarar verecek şekilde karşılayabilmeleri için en çevreci ürünleri sunuyoruz. Kaynakları korumayı, sorumlu bir şekilde kullanmayı, karbondioksit emisyonlarını azaltmayı ve bu sayede çevremiz için aktif bir rol oynamayı hedefliyoruz. Bu çerçevede önümüzdeki dönemde özellikle yüksek verim sağlayan yenilenebilir ürünlerin başrolü üstleneceğini düşünüyorum. Biz de bu kapsamda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Kombi alanındaki global liderliğimizi koruyup daha da yukarı taşırken ısı pompası alanında da farkındalık yaratarak pazarı büyütmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Önümüzdeki dönemde sizi rekabette avantajlı duruma getireceğini düşündüğünüz ne tür projeleriniz bulunuyor?

Vaillant olarak geleceğe yatırım yapıyoruz ve yarın için bugünden çalışıyoruz. Müşterilerimizin ve dünyanın ihtiyaçlarının farkındayız. Her yıl yenilenebilir enerji için yüksek Ar-Ge yatırımları gerçekleştiriyor, özellikle yenilenebilir enerjiye sahip ısı pompasında, çevreci ürünlerle ürün gamımızı zenginleştiriyoruz. Satın alma sonrası hizmet konusuna büyük önem veriyoruz. Hedefimiz müşterimize iyi değil mükemmel bir satın alma deneyimi yaşatmak. Ürünün kalitesi kadar satış sonrası servis hizmeti ve yaygın teknik servis ağı da önemli. Vaillant’ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri de servis organizasyonu. 7/24 hizmet veren mobil servis araçlarımız ve Vaillant bordrosunda yer alan teknik birimlerimiz ile her an en iyi hizmeti verebilmeyi önemsiyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

2022’de Türkiye pazarında premium segmentteki liderliğimizi perçinlemeyi hedefliyoruz. Birinci hedefimiz; kombi, şofben ve panel radyatör gibi geleneksel iş kollarımızdaki tüm kategorilerimizde büyümek ve pazar payı artışı. Ayrıca ısı pompasında, yoğuşmalı kaskad kazan sistemlerinde, VRF ve kontrol cihazlarında da hızlı büyüme elde etmeyi bekliyoruz. Özellikle kaskad sistemleri satışında 2021 yılında ciddi başarı elde ettik. Bunun yanında ısı pompasında rekor bir satış adedine imza attık.

Tüm hedeflerimiz arasında en önemlisi müşteri memnuniyetini yüzde 90’ın üzerinde artan bir trendde gerçekleştirebilmek. Premium segmentin lider markası olarak; en teknolojik, en sürdürülebilir, en verimli ürünleri üretmek ve en yüksek müşteri memnuniyetini sağlamak bizim iddiamız. Bu hedeflerimiz doğrultusunda, 2022 yılında aksiyonlarımızı almaya devam edeceğiz. Amacımız her koşul ve şartta ‘Ayak izi bırakmak.’ Kalitemizle, ürün gamımızla, yaratmış olduğumuz müşteri deneyimiyle bu yıl da her alanda ayak izimizi bırakmayı hedefliyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER