Pazar, Ekim 1, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaİklimlendirme SistemleriSystemair Türkiye Genel Müdürü Ayça Eroğlu: “Yeniliklere öncülük etmek için var gücümüzle...

Systemair Türkiye Genel Müdürü Ayça Eroğlu: “Yeniliklere öncülük etmek için var gücümüzle çalışacağız”

“Systemair olarak havalimanlarından tünellere, savunma sanayisinden madenlere, hastanelerden fabrikalara kadar geniş alanların havasını tazeliyoruz. Gelişmiş ürün gruplarımız ve sektöre yön veren çözümlerimizle dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dev projelerde çözüm ortağı olarak görev alıyoruz.”

Son dönemde geliştirdiğiniz ürün grupları hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

1974 yılında İsveç’te kurulan Systemair, kısa sürede dünyanın en önemli iklimlendirme şirketleri arasında yer aldı. Yakaladığı bu başarıyı geliştirdiği klima santralleri başta olmak üzere fanlar, hava dağıtım ekipmanları, hava perdeleri ve soğutma ürünleriyle katlayarak devam ettirdi. Systemair Türkiye olarak da her geçen gün büyüyen iş hacmimiz ve yatırımlarımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Türkiye’deki klima santralleri sektöründe yaklaşık son 10 yıldır pazar lideriyiz. Türkiye’de ürettiğimiz patentli teknolojileri dünyanın 25’ten fazla ülkesine ihraç ediyoruz. Dilovası’ndaki tam donanımlı Ar-Ge merkezimizde karbondioksit emisyonlarını azaltan enerji verimli ve sürdürülebilir ürünler geliştirerek iç mekân ikliminin iyileştirilmesine liderlik ediyoruz. Otomasyonlu klima santralleri alanında da Türkiye pazar lideri şirketimiz, Türkiye’de bu hizmeti fabrika çıkışı olarak sağlayabilen yegâne firmalardan biri olarak konumlanıyor. 

Son dönemde geliştirdiğimiz ürün grupları arasında en dikkat çeken Geniox VOClean Ekoloji Ünitesi oldu.  Sadece Systemair Türkiye fabrikamızda üretilen inovatif Geniox VOClean Ekoloji Ünitesi çözümümüzle ihracata odaklanmayı sürdürüyoruz. Bu ünite; aktif karbon filtre, elektrostatik ayrıştırıcı filtre ve UV-V lamba opsiyonlarıyla her mutfağın ihtiyaçlarına uygun konfigürasyon imkânı sağlıyor. Böylece optimum egzoz ve koku filtrasyonu mümkün oluyor. Bu ürününün bizim için önemli olmasının temel sebebi tüm süreçlerin tamamen tarafımızca yürütülüp grup bazında satılabilir bir ürün haline getirilmiş olmasıdır. Bu ürünümüz özellikle Hindistan ve Pakistan mutfaklarının yaygın şekilde tercih edildiği İngiltere gibi ülkelerde büyük ilgi görüyor. Ek olarak Geniox Tera adını verdiğimiz ürün ailesi de sürdürülebilirlik hassasiyetiyle öne çıkan çözümlerimiz arasında yer alıyor.

Özellikle ulaştırma sektöründe gerçekleşen projelerde hangi ürün gruplarınızla yer aldınız / alıyorsunuz? Birkaç örnekle biraz bahseder misiniz?

Systemair olarak havalimanlarından tünellere, savunma sanayisinden madenlere, hastanelerden fabrikalara kadar geniş alanların havasını tazeliyoruz. Gelişmiş ürün gruplarımız ve sektöre yön veren çözümlerimizle dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dev projelerde çözüm ortağı olarak görev alıyoruz. Öne çıkan referans projeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yatırımı olan İstanbul Havalimanı yer alıyor. Bu projede kullanılan ürünlerimiz, Türkiye fabrikamızda üretilen Flexline NG klima santrallerinden ve şirketimizin Fransa fabrikasında üretilen Eurovent sertifikalı KOG ve VH serisi fan-coil ünitelerinden oluşuyor. İstanbul Havalimanı’nın yanı sıra Kuzey Marmara Otoyolu Tünelleri projesinde de Systemair olarak yer aldık.

Sizlerle çalışan çözüm ortaklarınıza sunduğunuz katma değerler neler?

Systemair olarak konut havalandırması, konfor uygulamaları, endüstriyel uygulamalar, hijyenik uygulamalar, enerji verimli havalandırma, soğutma, otopark havalandırması, renovasyon projeleri, otomasyon, yangın güvenliği ve tünel havalandırması gibi pek çok farklı alanda kişi, kurum ve kuruluşlara çözüm ortaklığı yapıyoruz. Ayrıca iklimlendirme projelerine dizayn aşamasında dahil oluyor, tasarımdan tesisin devreye alınmasına kadar her süreçte etkin şekilde rol alıyoruz. İnovatif ünün gamımız, güvenle inşa edilen güçlü marka algımız ve satış sonrası hizmet altyapımızla çözüm ortaklarımızın projelerine katma değer sağlıyoruz. Enerji tasarruflu ileri teknolojimizle sanayi kuruluşları, fabrikalar, üretim tesisleri ve işletmelerde iç hava kalitesini artıracak akılcı çözümler sunuyoruz. Şirket olarak inovatif gelişmeleri ve Ar-Ge çalışmalarının yaratacağı katma değeri de çok önemsiyoruz. İklimlendirme sektörünün gelişimi ve değişen beklentilere en iyi şekilde cevap veren yeni ürün gruplarının geliştirilebilmesi adına Ar-Ge çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Yakın bir zaman önce hayata geçirdiğimiz veri merkezi soğutma test laboratuvarı 365 Performance Center ile müşterilerimize entegre hizmet sunmaya başladık. Bu projeyle, veri merkezi soğutma cihazlarının olmazsa olmazı olan fabrika kabul testlerini kendi bünyemizde gerçekleştirebileceğiz. Veri merkezi soğutma cihazlarının fabrika kabul testlerini yapabilen bu tesis, Avrupa’daki en modern ve yüksek kapasiteli test laboratuvarı olma özelliğiyle öne çıkıyor. Türkiye için büyük bir öneme sahip yeni veri merkezi soğutma cihazı Geniox Tera’nın da 365 gün iklim şartlarını simüle edecek performans testlerini bu test laboratuvarında yapabiliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Yüksek kaliteli havalandırma, ısıtma ve soğutma ürünleri ve sistemlerinin önde gelen küresel tedarikçisi olarak hem sektörümüzün hem de ülke ekonomimizin kalkınması adına üretimi destekleyen ve ihracata odaklanan rotamızla ilerleyişimizi sürdüreceğiz. Toplu alanların havasını tazelemek için çalışmalarımıza devam edecek, “mekânların iç hava kalitesini artırıp insanlara taze ve temiz hava sağlamak” için yeniliklere öncülük etmek için var gücümüzle çalışacağız. 

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER