Cumartesi, Eylül 23, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaİklimlendirme SistemleriSamsung Electronics Türkiye Sistem Klima Satış Müdürü Tibet Tokat: “Geleceğe dönük stratejilerimizi...

Samsung Electronics Türkiye Sistem Klima Satış Müdürü Tibet Tokat: “Geleceğe dönük stratejilerimizi belirlemeye devam ediyoruz”

İlk önce son kullanıcıya soruyoruz. Klimadan bahsediyorsak “Sizin bir klimadan beklentiniz nedir?” sorusunu yöneltiyoruz. Kullanıcıların ihtiyaç, beklenti ve taleplerini öğreniyor, analiz ediyor buna göre teknolojiler geliştiriyoruz.”

Ürün grupları ve yeni ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Öncelikle Samsung olarak, iklimlendirme alanında çok geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet sunuyoruz. Ürün gamımızda, split klimalar, ısı pompaları, multi klimalar, VRF klimalar, Mini Chiller gibi her projeye uygun yapıda çözümler yer alıyor. Öte yandan Samsung’un yenilikçi teknolojiler ve sahip olduğu bilgi birikimini son yirmi yıldır iklimlendirme alanında da uygulamaya başladık. Bu vesileyle gerek pandemi döneminde öne çıkan gerekse de son dönemde yenilikçi teknolojilerimiz arasında yer alan havadaki kirleticileri filtre üzerinde tutan Tri-Care Filtre, SPI iyonizer ve PM 1.0 teknolojilerini sizlere aktarmak isterim.

Ortamdaki zararlı maddelerden güvenle korunabilmeyi sağlayan bu teknolojilerimiz, son dönemde oldukça fazla rağbet görüyor. 2020 yılında kullanıcılarla buluşturduğumuz yeni split klimalarımızda bulunan ‘Akıllı Göz’ sensörü sayesinde evde olsanız da olmasanız da verimli bir soğutma yapmak mümkün. Akıllı Göz odada herhangi bir hareket olup olmadığını tespit ediyor ve enerji tasarrufu sağlamak için otomatik olarak Windfree™ moduna geçerek enerji tasarrufu sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra, Yapay Zekâ Soğutma Teknolojimiz de kullanıcıların klima kullanım alışkanlıklarını öğrenerek iç ortam sıcaklığını, dış hava sıcaklığını anlık ölçümleyerek klimayı sizin yerinize yönlendirebiliyor ve kontrol ediyor. Bu sayede elektrik tüketimi de önemli ölçüde düşürebiliyor. Üstelik kullanıcılar, elektrik tüketimlerini ister telefonlarından, ister klimanın üzerindeki Samsung SmartThings uygulamasından anlık ve geçmişe yönelik takip edebiliyorlar.

Ayrıca Samsung olarak, etkileyici ve şık tasarımıyla dikkat çeken ‘IF Design’ ödüllü 360 Kaset klimamızı da kısa süre önce müşterilerimizle buluşturduk. Böylece, kare ve dikdörtgen tasarımdaki kaset klimalardaki üfleme kanatlarını kaldırarak ortama 360 derece hava üfleyen bir cihaz geliştirmiş olduk. Ürünümüz havayı homojen bir şekilde tavana paralel olarak iletirken soğuk havanın aşağı doğru homojen bir şekilde dağılmasını sağlıyor.  Bununla birlikte, tek modülde minimum alanda maksimum kapasiteyi sunan 30 HP (beygir) gücündeki Heat Pump VRF dış ünitemiz, metrekare fiyatlarının çok değerli olduğu projelerde alanı en efektif şekilde kullanmaya imkân sağlayarak verimlilik ve tasarrufu en üst düzeye çıkarıyor.

Samsung olarak, bu teknolojilerin yanı sıra Windfree™ Rüzgârsız Serinlik Teknolojisini de kullanıcılara sunuyoruz. Windfree™ teknolojisi hava hızını 0,15 m/s’nin altına düşürerek ASHREA standartlarına göre ortamda hava hareketi olmadan ortamın serin tutulmasını sağlıyor. Samsung’un üstün teknolojisini gösteren ürünlerden biri olan Windfree™ Klima, iç mekanda rahatsızlık veren bir rüzgâr oluşturmadan konforlu bir serinlik düzeyi sağlayabiliyor. Bu teknolojide hava, yumuşak bir şekilde klima üzerinde yer alan binlerce mikro hava deliğinden ortama dağılıyor. Özellikle bebek ve çocuk odalarında da rahatça klima kullanmayı sağlayan Samsung’un rüzgârsız soğutma teknolojisi, klima nedeniyle şikâyetçi olunan ağrı, tutulma ve esinti nedeniyle hasta olma gibi sıkıntıları ortadan kaldırıyor.

Samsung olarak, kullanıcıların hayatını her alanda kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda da klimalarımız Wi-Fi erişimi ile Samsung’un SmartThings (Akıllı Ev) uygulaması üzerinden her yerden kontrol edilebiliyor. Böylelikle tüm kullanıcılarımız, kolaylıkla taşınabilir akıllı ürünleri üzerinden ortam sıcaklığını uzaktan değiştirebiliyor, klima ayarlarını yapabiliyor, performansa ve günlük enerji kullanımına ilişkin gerçek zamanlı güncellemeleri ya da gerektiğinde tamir ve bakım işlemleri için çözüm önerilerini alabiliyor. Bu bakış açısıyla, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimi ürünlerimize yansıtmaya yenilikçi teknolojilerle önümüzdeki dönemde kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemde sizi rekabette avantajlı duruma getireceğini düşündüğünüz ne tür projeleriniz bulunuyor?

Pandemi ile birlikte değişen öncelikler, sağlık hassasiyeti ve teknolojik gelişmelerle ortaya çıkan yeni trendler iklimlendirme sektöründe de ezberleri bozdu, bozmaya devam ediyor. Gelecekte özellikle bulut, makine öğrenimi, nesnelerin interneti, yapay zekâ ve sanal gerçeklik alanlarında ses getirecek yenilikler olacağını düşünüyorum. Samsung olarak, biz de hem bu yeni trendleri hem de kullanıcıların ihtiyaçlarını dikkate alarak geleceğe dönük stratejilerimizi belirlemeye devam ediyoruz. Samsung bugün, dünyada Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan şirketlerin başında yer alıyor. Samsung’un çalışma şekli şöyle: İlk önce son kullanıcıya soruyoruz. Klimadan bahsediyorsak “Sizin bir klimadan beklentiniz nedir?” sorusunu yöneltiyoruz. Kullanıcıların ihtiyaç, beklenti ve taleplerini öğreniyor, analiz ediyor buna göre teknolojiler geliştiriyoruz. 

Diğer yandan, yapay zekâ ve nesnelerin internetinin de etkisi ile artık evler bir ev olmanın da ötesine geçiyor ve birer ‘akıllı ev’e dönüşüyor. Akıllı cihazların kullanıcılara sunduğu bu yeni nesil deneyim, özellikle yapay zekâ aracılığı ile evlerimizi bizim alışkanlıklarımıza göre karar alabilen yapılara dönüştürüyor. Bu özellikleriyle, yenilikçi ve bağlantılı teknolojiler günlük hayatımıza hız ve kolaylık kazandırıyor. Buzdolabından çamaşır makinesine, klimadan televizyona kadar bu yaklaşımla geliştirdiğimiz birçok ürünümüz var. Nesnelerin bağlantılı olduğu bu yeni akıllı ev konseptinde örneğin Family Hub çözümümüz ile tek dokunuşla ya da sesli komutla klimaya evi soğutma talimatı verebiliyorsunuz. Wi-fi erişimine sahip Windfree™ klimamız, Samsung’un kullanıcılara sunduğu Akıllı Ev (Smart Home) uygulaması ile her yerden kontrol edilebiliyor. Böylelikle kullanıcılar, kolaylıkla sıcaklığı veya soğukluğu ayarlayabiliyor, gerekli kontrolleri dilediği şekilde gerçekleştiriyor. Ayrıca, performansa ve günlük enerji kullanımına ilişkin gerçek zamanlı güncellemeleri ya da gerektiğinde tamir işlemi için çözüm önerilerini alabiliyorlar. Çevre dostu yeni nesil R32 soğutucu akışkanlı yeni split klima klimalarımız ise ev otomasyon çözümümüz Smart Things ile uyumlu çalışıyor ve yapay zekâ özellikleriyle öne çıkıyor. Yapay zekâ kullanıcının klima kullanım tercihlerini öğrenerek ideal oda sıcaklığı ve kullanıcının konforunu minimum enerji tüketimi ile otomatik olarak sağlıyor.

Son olarak, önümüzdeki dönemde önceden olduğu gibi servis kalitesi ve satış sonrası hizmetleri en üst düzeyde tutup müşteri memnuniyetini daha da artırmak ajandamızın başlıca maddeleri arasında yer alıyor. Bu anlamda sürekli olarak verdiğimiz eğitimlere kısaca değinmek isterim. Samsung Türkiye’nin İstanbul’daki inovasyon merkezinde her ay farklı eğitimler gerçekleştiriyoruz. Örneğin son olarak, 7 farklı şehirde servislerimiz ile bir araya geldik. Toplamda 200’ün üzerinde servis çalışanımıza teorik eğitimler verip uygulamalı olarak klima montajları yaptırdık. Teorik ve uygulamalı eğitimler sonunda başarı gösteren firmaların montaj yetkilerini yeni sertifikaları ile uzattık. Eğitimlerimizi online platformlar üzerinden devam ettiriyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER