Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaİklimlendirme SistemleriMitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Pazarlama ve Planlama Departman Müdürü Caner Güçer:...

Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Pazarlama ve Planlama Departman Müdürü Caner Güçer: “Mitsubishi Electric olarak en büyük gücümüz teknolojimiz”

Ürün grupları ve yeni ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Klima denilince ilk akla gelen markalardan biri olan Mitsubishi Electric, konut, ticari ve sanayi kullanımı amaçlı klima sistemlerinde dünyanın lider firmaları arasında yer alıyor. Geleceğe yön veren teknolojileri üretiyor, konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standardını sunuyoruz. Ürün gamımızda; ev-ofis klimaları, ticari tip klimalar, City Multi VRF merkezi sistem klimalar, ısı pompası sistemleri, havalandırma sistemleri, üretim proses soğutma sistemleri, bilgi işlem odası soğutma sistemleri ve kontrol sistemleri yer alıyor. Farklı iklim koşulları ve farklı çözüm ihtiyacındaki uygulamalar için üstün performans gösteren profesyonel sistemlerimiz pek çok projede yer alıyor. Üstün teknolojiye sahip, enerji verimli, çevreci, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle dikkat çeken bir teknoloji markası olarak tüketicilerimize yapay zekâ teknolojileriyle desteklenmiş ve üretiminden sistem ömrünü tamamlayana kadar çevreye dost bir yaklaşım sergileyen geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.  

En son ihtiyaçlar doğrultusunda yenilenen Mr. Slim serisi, ticari alanlardaki klima deneyimini standardın ötesi çözümler ile farklılaştırıyor. Yenilenen fonksiyonlarıyla çok daha teknolojik ve çok daha akıllı hale gelen yeni Mr. Slim serisi; sürdürülebilir düşük işletme maliyeti ve enerji tasarrufunun yanı sıra hava akışını her yöne yönlendirebilen 3D Tam Akış özelliği, güçlü performans yapısı, IoT ve MELCloud kombinasyonu gibi çok sayıda ileri teknolojisiyle dikkat çekiyor. MELCloud; uzaktan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak klimanın internet üzerinden kontrolünü sağlayan bulut tabanlı bir teknoloji. Ayrıca bakım ve arıza tespiti için de çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Mr. Slim ürünlerinin yanı sıra bireysel, ağırlıklı konut tipi kullanımlar için piyasaya sunduğumuz Legendera ve EnviroME serilerimiz sahip oldukları A+++ soğutma verimliliğine sahip kapasite alternatifleri ile enerji tüketiminin azaltılmasına katkıda bulunuyoruz. Legendera serisi klimalarımızın kompresörlerinde Mitsubishi Electric patentli Poki Poki motor kullanıyoruz. Bu motorun ve cihaz tasarımın özelliği ile soğutmada 10,5’e ulaşan verim değeriyle sıradan A sınıfı cihazlardan iki kat daha yüksek verimlilik elde edebiliyoruz.

Mitsubishi Electric klimalarında öne çıkan bir diğer özellik de yapay zekâyı iklimlendirme çözümlerine entegre etmemiz… Örneğin kaset ve duvar tipi klimalarımızda yer alan mekânı 752 adet üç boyutlu bölgeye bölerek termal taramasını alan “3D i-See Sensör” teknolojisi, odada farklı sıcaklıklardan dolayı oluşabilecek konforsuzluğu ortadan kaldırmaya, ortamdaki kişi sayısına ve yerlerine göre iklimlendirme yapabilmeye yarıyor. Bu sayede yüksek konfor ve enerji tasarrufu sağlıyor. Diğer yandan karbon salınımını azaltacak teknolojileri de üretimimizin temel yapı taşlarından biri olarak görüyoruz. HareME klimalarımız R410A’ya göre üçte bir oranında daha düşük küresel ısınma potansiyeline sahip R32 soğutucu akışkan kullanılıyor ve yaklaşık yüzde 82 oranında daha düşük CO2 eş değeri emisyonu bulunuyor. Pencere açılmadan mekânların havalandırılmasını sağlayan Lossnay ısı geri kazanımlı havalandırma cihazlarımız, odadaki sıcaklığı ve nemi büyük ölçüde korurken havanın tazelenmesine yardımcı oluyor ve iç mekânlara yüzde 100 taze hava sağlıyor. Minimum enerji kaybıyla tasarruflu taze hava sağlayan Lossnay serisi sahip olduğu ısı geri kazanım sistemi sayesinde ideal iç hava kalitesine sahip alanlar oluşturmaya yardımcı oluyor. Sessiz, yüksek hava debisine ve eşsiz kontrol özelliklerine sahip Lossnay, çok sayıda atmosferik kirleticinin dışarı atılmasına da yardımcı oluyor. Dışarıya atılan kirli havanın enerjisinin yüzde 80’ini tekrar kullanarak ısı geri kazanımı yapan Lossnay, düşük enerji tüketimi sayesinde hem doğaya hem de bütçeye dost olduğunu kanıtlıyor.

Plasma Quad Plus Hava Temizleme Cihazlarımız ise plazma teknolojisinden faydalanarak yaşam alanlarının havasının dört mevsim istenilen kalitede tutulmasını sağlıyor. Markamızın ürün gamında yer alan iç ünitelere monte edilebilecek şekilde tasarlanan Plasma Quad Connect, yüksek performansıyla yaşam alanlarında daha iyi bir hava kalitesine katkıda bulunuyor. Daha steril bir ortam yaratmak için geliştirilen yepyeni filtre teknolojimiz V Blocking Filtre ise hava filtrasyonunu önemseyen kişiler için standartları belirliyor.

Birçok klima sistemimizin sahip olduğu yeniden kullanılabilir boru teknolojisi özelliği; eski sistemlerin mevcut boru tesisatını değiştirmek zorunda kalmadan, eski ve verimsiz ürünlerin R32 soğutucu akışkanlı yeni klimalarla değiştirilmesine olanak tanıyor. Patentli ürünümüz HAB yağı (Hard Alkyl Benzene-Yüksek Dayanımlı Yağ), klor kalıntısı sebebiyle meydana gelebilecek yağ bozulmalarını nötralize ediyor, tesisatın içerisinde kalan metal parçaları ve balçıklar ise özel filtreleme sistemleriyle filtreleniyor. Böylece bakır boru değişimine gerek kalmıyor, sadece iç ve dış ünitenin montajının yapılması yeterli hale geliyor.

VRF klima sistemlerimiz ise kompleks alanlarda çözümler üretiyor. Gerek bağımsız kontroller gerekse merkezi yönetim algoritmaları ile gelişmiş sistemler sahip oldukları iç ünite çeşitliliği ile her türlü mimari tasarımları destekliyor. Düşük sıcaklıklarda yüksek performansı garantileyen patentli Zubadan teknolojisi, altyapı çalışmalarını kolaylaştıran dünyanın tek iki borulu ısı geri kazanımlı City Multi sistemi, yine yüksek enerji verimliliği sunan Avrupa’nın ilk R32 soğutucu akışkanlı City Multi sistemi ve düşük CO2 eş değerine sahip dünyanın tek Hybrid City Multi sistemi gibi benzersiz ürünlerimizle her türlü iklimlendirme ihtiyacını karşılıyoruz.

Döngüsel ekonomi anlayışıyla ne tür yatırımlar yapıyorsunuz? Bu konuda uzun vadede ne tür hedef ve beklentileriniz var?

Daha iyi bir gelecek ve sürdürülebilir bir toplum için döngüsel ekonominin gücüne inanıyor, sorumlu üretim ve sorumlu tüketim anlayışıyla yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bu kapsamda ileri teknolojiye sahip, yüksek tasarruflu, yeni nesil yeşil binaların temel ihtiyaçlarını ve kullanıcıların konfor gereksinimlerini karşılayabilen, üretim ve kullanım aşamalarında çevreye dost iklimlendirme sistemleri üretme misyonuyla hareket ediyoruz. Sürdürülebilir, enerji tasarrufu sağlayan, az enerjiyle çok çalışan, kolay kontrol edilebilir, uzaktan erişime imkân tanıyan, sadece temiz hava, ısınma veya soğutma değil aynı zamanda hava kalitesini artıran ve çevreye saygı duyan bir üretim anlayışı benimsiyoruz. Mitsubishi Electric olarak her zaman “daha iyisi için değişim” vizyonuyla hareket ediyor, doğayla dost sürdürülebilir teknolojileri iklimlendirme sistemlerimize entegre ediyoruz. Şirketimizin teknoloji, dizayn ve üretimde mükemmelliğe işaret eden Mitsubishi Electric Quality (MEQ) anlayışıyla ürettiği ürünleri; uzun yıllar boyunca sorunsuz çalışıyor. Ürünlerimizin çok daha uzun yaşam döngüsü içinde kalabilmesi adına klima sistemlerimizi en zorlu testlerden geçiriyor, üretimi en hassas proseslerle kontrol ediyoruz. Ayrıca 2019’da hayata geçirdiğimiz ve 2050 yılına kadarki süreci kapsayan Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050 kapsamında atık üretim kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek döngüsel ekonominin gerçekleşmesine katkı sağlıyoruz.

Önümüzdeki dönemde sizi rekabette avantajlı duruma getireceğini düşündüğünüz ne tür projeleriniz bulunuyor?

Mitsubishi Electric olarak en büyük gücümüz teknolojimiz… Bu kapsamda Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor, yeni teknolojiler ve iklimlendirme çözümleri üretecek projeler üzerinde çalışıyoruz.

Markamızın Avrupa’daki ilk ev tipi klima fabrikası olma özelliğini taşıyan Manisa’daki dijital fabrikamız Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş.’de üretim kapasitesini artırmak amacıyla yaklaşık 18 milyon Amerikan doları kadar yatırım yapılıyor. Bu yatırım bu yıl hayata geçtiğinde kapasitemiz havadan suya ısı pompaları (ATW) ve ev tipi klimaların yıllık karma üretimiyle birlikte toplam 1 milyon üniteye çıkacak. Tüm bu yatırım atakları ve Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda tüketicilerimize ve iş ortaklarımıza inovatif ve çevre dostu ürünler sunarak rekabette öne çıkmak ve büyümeye devam etmekse en büyük hedefimiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Gezegenimizdeki kaynakların sınırlı olduğunu ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakabilmek için sorumluluk sahibi olmamız gerektiğini biliyoruz. Mitsubishi Electric olarak ileri teknolojimiz ve güçlü ekibimiz sayesinde dünyanın değişen dinamiklerine ve ihtiyaçlarına yönelik iklimlendirme sistemleri sunmaya devam edecek, geleceğimize sahip çıkmayı sürdüreceğiz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER