Pazar, Aralık 10, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaİklimlendirme SistemleriKSB Pompa Armatür Satış Müdürü Mithat Ermeç: “2021’de daha rekabetçi olacağız”

KSB Pompa Armatür Satış Müdürü Mithat Ermeç: “2021’de daha rekabetçi olacağız”

“Hedefimiz tüm dünya pazarlarına açılarak, uzun yıllar problemsiz ve yüksek verimle çalışan ürünler üretmek. Böylelikle sürdürülebilir ve güven veren firma konumumuzu devam ettirmektir.”

KSB Pompa Armatür San.ve Tic.A.Ş. Türkiye’de kaliteli, uzun ömürlü ve az enerji tüketen pompa ve vanaları ile endüstriyel tesislerden şehir su şebekelerine, binalardan arıtma tesislerine ve enerji santrallerine kadar pek çok alanda hizmet vermekte. KSB Pompa Armatür San.ve Tic.A.Ş. Satış Müdürü Mithat Ermeç ile gerçekleştirdikleri faaliyetleri, bu yıl için belirledikleri şirket hedeflerini ve sektördeki gelişmeler hakkında konuştuk.

2021 yılı için hedeflerinizi nasıl temellendiriyorsunuz? Üretim ve satış stratejinizi nasıl kurguluyorsunuz?

-KSB olarak  tüm departmanların  2023 Yılı sonuna kadar  ana yolunu  belirleyecek strateji çalışmaları  yapılmış olup ,2021 Yılı hedeflerimizin  ise aralık ayı  içinde netleştirilmesini planlıyoruz.

2020 Yılı zor  bir yıl olarak hafızalarımıza kazınmış olarak 2021 Yılına  yeni umutlarla ve 2020 yılının bize öğretileri  ile buna uygun önlemler alarak  yolumuza devam edeceğiz. Önümüzdeki  yılın özellikle ilk çeyreğinin de kolay geçmeyeceği öngörüsüyle özellikle dijital alt yapımızı daha da  güçlendirerek bu süreçte eksiklerimizi tamamlayıp yılın geri kalan dönemlerinde hazır olmayı hedefliyoruz .

Türkiye pompa sektörü çok hızlı bir büyüme ve gelişme içinde .Pek çok teknoloji ürünü ,yüksek verimli yeni nesil pompa  ,vana ve kontrol ürünleri oldukça hızlı bir şekilde Türkiye pazarına ulaşıyor.

Tüketicilerde  buna paralel olarak  enerjinin de pahalı olması sebebiyle  daha verimli ,daha az elektrik harcayan dijital platformlar üzerinden kontrol edilip  ayarlanabilen ürünlere doğru yönelmektedir.

İlgili devlet kurumlarımızda  Avrupa enerji yönetmeliklerini  hızla  ülkemize adapte etmektedirler.

Bu yıl pazara sunacağınız yeni ürünleriniz olacak mı?

KSB olarak pazara  özellikle gelişen, değişen dünyayla bağlantılı olarak yeni  ve özelliklede teknolojik ürünler sunmayı  ,ürünlerimizi sürekli olarak geliştirmeyi görev ve hedef  olarak  biliyoruz.

Bu bilinçle 5.versiyon Islak rotorlu  sıcak su sirkülasyon pompalarımızı(Calio,Calio SI)  2021 Yılında  dünya pazarı sunacağız. Ayrıca yeni nesil akıllı kontrol panolarımızın da  2021 Yılında pazarda olacağını belirtmek istiyoruz .

Yine yerli olarak üretiyor olduğumuz salyangoz tip santrifüj pompalarımızı da tamamen  yeni nesil tasarım olarak  önümüzdeki  yıl üretmeye Türkiye’de başlıyoruz .

KSB Türkiye olarak Ankara Fabrikamızdaki  üretim yelpazesine  yeni 150 Watt Calio SI HP sirkülasyon pompalarını da ekleyerek OEM pazarında da   daha rekabetçi olmayı hedefliyoruz. Sabit hızlı sirkülasyon pompalarına göre %80 daha az elektrik tüketen enerji verimli KSB Calio SI  sirkülasyon pompaları muadil sistemlerde  daha verimli ve konforlu  bir ısıtma sağlıyor.

KSB Calio Therm Serisi  içme suyu  sirkülasyon pompaları da  KSB Türkiye’nin üretim yelpazesine  yeni ilave ettiği  ıslak rotorlu sirkülasyon pompalarındandır.

İhracat noktasında çalışmalarınız nasıl ilerliyor?

Bu bilinçle 5.versiyon Islak rotorlu  sıcak su sirkülasyon pompalarımızı(Calio,Calio SI)  2021 Yılında  dünya pazarına sunacağız.

Bunun dışında ULFM  ve VDS onaylı yangından korunma setlerimizi  Türkiye pazarına ilave olarak Orta ,Doğu , Güney Asya ve Afrika’nın pek çok  ülkesine  ihraç etmeye devam edeceğiz.

Ar&Ge ve İnovasyon çalışmaları hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

KSB gibi dünya çapında referansa sahip firmalardan beklendiği gibi ;KSB de  150 Yılı aşkın bir süredir inovasyona ciddi yatırımlar  yapmış ve yapmaya devam  eden bir firmadır.

KSB Türkiye Ar-Ge Merkezi toplam 1100 m2 lik kapalı alanı ile; Ar-Ge Ofisi, Ar-Ge Laboratuvarı ve Ar-Ge Test Merkezi olmak üzere üç birimde konumlandırılmış olup, temel olarak Mekanik-Hidrolik Tasarım, Elektrik-Elektronik Tasarımı, Malzeme Teknolojileri, Ürün Geliştirme ve Endüstri 4.0 Üretim Teknolojilerinin Geliştirilmesi alanlarında faaliyet göstermektedir.

KSB için Ar-Ge ve Mühendislik her zaman en önemli  sıralarda   yer almış olup yatırımlar konusunda hız kesmemiştir. Kalıp ,model ,tezgah yatırımları gibi klasik yatırımların dışında  en önemli yatırımlarımız  robotik üretim ,akıllı fabrika  ve dijital dönüşüm alt yapısına yöneliktir.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Ülkemizde ve dünyada enerjinin kaynaklarının gittikçe azalıyor. Böyle bir ortamda ülkemizde enerji tasarrufuna katkı sağlamak   ve  dünya firmalarıyla rekabet edebilmek için ; teknolojik alt yapı ,yönetim sistemleri ve çalışanlarımıza yatırımın  önemli  faaliyetlerimiz arasında olduğunu belirtmek isteriz.

Hedefimiz dünya pazarı olup , uzun yıllar  problemsiz ve  yüksek verimle çalışan ürünler üretip ,sürdürülebilir ve güven  veren firma konumumuzu  devam ettirmektir.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER