Pazartesi, Aralık 4, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaAktüelİklimlendirme Sektörünün 2020 Yılı Toplam İhracatı 4.6 Milyar $ Olarak Açıklandı

İklimlendirme Sektörünün 2020 Yılı Toplam İhracatı 4.6 Milyar $ Olarak Açıklandı

2020 yılı Aralık ayında bir önceki yıl Aralık ayı ihracatına oranla %25,2 artış görüldü. 2020 yılı Ocak- Aralık ayları arasında iklimlendirme sanayi sektörünün toplam ihracatı 4.6 milyar dolar olarak açıklandı.

Isıtma, soğutma, klima, tesisat, havalandırma ve yalıtım sistem ve ekipmanlarından oluşan iklimlendirme sektöründe COVID-19 sebebi ile 2020 yılı toplam ihracatında minimal bir daralma olsa da, tüm dünya ve sektörlerin yaşadığı etkiler göz önünde bulundurulduğunda, sektörün yılı genel olarak memnun kapattığı belirtilebilir. Toplam ihracatta ilk sırada gelen Tesisat Sistem ve Elemanları ürün grubunda bu dönemde 1.7 milyar $’ın üzerinde ihracat yapıldı, iklimlendirme sektörü ise Almanya ile en yüksek hacimli ihracatı gerçekleştirdi.

Ocak-Aralık 2020 verilerine bakıldığında iklimlendirme sektörünün bu zorlu dönemi başarıyla geride bırakarak 2021 yılına girdiğini görüyoruz. Bu bağlamda, başarılı geçecek bir ISK-SODEX 2021 Fuarı’nın ayak sesleri de şimdiden duyuluyor. Fuarın uluslararası yapısı 8 üzerinde ülkeden katılımcıları ve İSİB organizatörlüğünde gerçekleşecek olan B2B görüşmeler ile desteklenecek, yaklaşık 2 yıldır ISK-SODEX Fuarı’nı bekleyen iç pazar ise büyük bir dinamizm kazanacaktır.

ISK-SODEX 2021 Fuarı Ticaret Bakanlığı ve İzmir Ticaret Odası Teşvikleri Kapsamında !

2014/4 sayılı Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt İçi Fuarların Desteklenmesine İlişkin Karar kapsamında ISK-SODEX Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından teşvik kapsamına alınmıştır.

Bu bağlamda ISK-SODEX Fuarı katılımcısı olan ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde kurulmuş, ihracatçı birliğine üye şirketlerin, stant kirası ve konstrüksiyon harcamalarının belirli miktar ve oranlarda desteklenmesi uygun görülmüştür.

Ek olarak İzmir Ticaret Odası (İZTO)’da ISK-SODEX Fuarı’nı destekleyerek, 2021 yılında teşvik verilecek fuarlar kapsamına almıştır.

Avrasya HVAC&R Sektörünün Gözü ISK-SODEX 2021 Fuarı’nda

Avrasya Bölgesi’nde uluslararası düzeyde uzun bir aranın ardından gerçekleşecek ilk buluşmanın ISK-SODEX 2021 Fuarı olması sebepli, tüm sektör 29 Eylül-2 Ekim 2021 tarihlerini bekliyor. Katılımcı ve ziyaretçileri için tam anlamıyla bir “buluşma noktası” olacak olan ISK-SODEX 2021 – Uluslararası HVAC&R, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Yangın, Havuz ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı da tüm yenilikleri ile kapılarını açmak için sabırsızlanıyor.

Detaylı bilgi ve katılımcı olmak için www.sodex.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER