Perşembe, Aralık 7, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaİklimlendirme SistemleriFOUR ECRH –Çatı Tipi Paket Klima Cihazı (ROOFTOP)

FOUR ECRH –Çatı Tipi Paket Klima Cihazı (ROOFTOP)

Four ECRH cihazı direkt genleşmeli soğutucu akışkan sistemi vasıtası ile iklimlendirme yapılacak ortamın ısıtma, soğutma ve taze hava ihtiyacına göre optimum şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca rotorlu ısı geri kazanım sistemi, termodinamik ısı geri kazanım sistemi, tam otomatik kontrol sistemi ve ekonomizer damperleri ile yüksek verimli ve minimum enerji tüketimi yapacak şekilde çalışmaktadır. Dış hava şartlarının uygun olduğu durumlarda, enerji sarfiyatını azaltmak için “doğal soğutma(free-cooling)” özelliği ile de mahal havasını şartlandırabilmektedir.

Cihaz, %100 dönüş havasından, %100 taze hava oranına kadar çalışma imkânı sunan 8 farklı model, 3 farklı seri ve 4.400-35.200 m³/h hava debisi aralığında üretilmektedir. Kapasitelerine göre optimum soğutma sistemi tasarımı yapılmış Four ECRH cihazı 45 kW kapasiteye kadar tek devreli, 60-180 kW kapasite aralığında ise asimetrik çift devreli olarak çalışmaktadır. Asimetrik devreleme ile cihazda 3 kademeli kapasite kontrolü imkânı sağlanarak enerji verimliliği ön plana çıkarılmaktadır. Soğutma çevriminde çevre dostu R410A gazı, yüksek verimli ve sessiz çalışan hermetik scroll kompresörler, her batarya girişinde bulunan termostatik genleşme vanaları, check valfler, drayer ve gözetleme camları kullanılmaktadır. İç ortam bataryası üzerinden geçecek olan üfleme havası, statik ve dinamik olarak balanslanmış, geriye eğik kanatlı, yüksek verimli, radyal, tek emişli, EC plug fanlar ile sağlanmaktadır. Dış ortam bataryası üzerinden geçirilen hava ise direkt akuple elektrik motorlu, dış ortam şartlarına uygun, yüksek verimli aksiyal fanlar ile sağlanmaktadır. Ayrıca taze hava ve dönüş havası tarafında ISO Coarse (G4) filtreler ile opsiyonel ePM1 %55 (F7) filtreler ile kullanılabilmektedir.

ENERGY serisinde bulunan ERP 2018 ve ERP2021 regülasyonlarına uygun, en az %73 ısıl verimliliğe sahip, tamburlu ısı/enerji geri kazanım eşanjörü ile de taze hava ve dönüş havası arasında kaybedilen ısının geri kazanımı sağlanabilmektedir. Ayrıca ihtiyaca göre elektrikli, sulu ve doğalgazlı ısıtıcı opsiyonları mevcuttur. Four ECRH serisi rooftop ünitelerinde kullanılan tam entegre otomasyon sistemi sayesinde farklı bina otomasyon protokolleri (Modbus, BacNet, LonWorks vb.) ile tam uyumlu çalışabilmektedir.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER