Perşembe, Aralık 7, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaİklimlendirme SistemleriDoğu İklimlendirme Yangın ve Duman Damperleri Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikasında

Doğu İklimlendirme Yangın ve Duman Damperleri Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikasında

Gelecek kuşaklara sağlıklı bir dünya bırakma hayali ve sürdürülebilir enerjiye duyulan inancın bir eseri olarak ortaya çıkan, yenilenebilir enerji ve yenilenebilir enerji teknolojileri üretimine başlayan Kalyon PV, 100 bin metrekare kapalı alana sahip Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası ile ülkemizin yüksek teknoloji kabiliyeti olan en önemli endüstriyel tesislerinden biri olarak faaliyetlerine devam ediyor. Güneş panellerinin yüzde yüz yerli üretimi hedefi ile kurulan ve 1.400 kişiye istihdam sağlayan fabrika, 500 MW güneş paneli üretim kapasitesiyle, Türkiye’de kurulan santrallere yerli çözümler sağlamanın yanında üretilecek yeni teknolojilerle ihracat başarılarına odaklanıyor.

Doğu İklimlendirme bu önemli projede; yangın esnasında üzerindeki termik algılayıcı ve yangın damper motoru sayesinde otomatik kapanarak hava kanalından yangın ve dumanın diğer mahallere geçişini engellemek için ürettiği yangın damperleri ile yerini alıyor. Türkiye’nin EN 1366-2 standardına göre sızdırmazlık ve yangına dayanıklılık şartlarını yerine getiren, EN 13501-3 standardına göre EI-120(S) dayanım sınıfında yer alan damperler, 200×200 mm’den 1300×800 mm’ye kadar tek parça olarak üretilebiliyor. Hem dikey hem de yatay montaj test belgelerine sahip, 1300×800 mm ölçüsü ile Türkiye’de üretilen EI-120(S) sınıfı en büyük kesitli damper unvanını da taşıyor.  

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER