Salı, Şubat 27, 2024
E-dergi OkuE-dergi Oku
E-dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaİklimlendirme SistemleriDAXOM Genel Müdürü Aydın Çetin: “2021 yılında yeni ürün tasarımlarına ve ihracata...

DAXOM Genel Müdürü Aydın Çetin: “2021 yılında yeni ürün tasarımlarına ve ihracata odaklandık”

“Ar&Ge çalışmalarına hız kesmeden devam edecek, sektörümüze özellikle yeşil enerji çözümlerine uygun inovatif, kullanıcı ve bütçe dostu yeni ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

2004 yılında Türkiye’nin en ince hermetik şofbeni ile sektöre giriş yapan DAXOM, her geçen gün ürün gamını geliştirerek faaliyetlerini sürdürüyor. Yaklaşık 540 adet satış noktası, 175 hizmet yeterlilik belgeli yetkili servisi ile müşteri ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap veriyor.

DAXOM Genel Müdürü Aydın Çetin ile gerçekleştirdikleri faaliyetler ve gündemdeki ana konuları ele almaya çalıştık.

Gündeminizdeki konu başlıklarından biraz bahseder misiniz?

Isı teknolojilerinin Türkiye’deki yerli markası olarak, 2021 yılında yeni ürün tasarımlarına ve ihracata odaklandık. Ar-Ge çalışmalarını tamamlamak üzere olduğumuz yeni nesil ürünlerimizi bu yıl içinde satışa sunacağız. İhracat tarafında ise aralarında İngiltere, Hollanda, Romanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kıbrıs ve Özbekistan’ın da olduğu mevcut pazarımızı, yeni ülkelerle büyüterek yılsonu ihracat rakamımızı en az yüzde 20’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Bir başka önemli gündemimiz de tabi ki fuar. Pandemi nedeniyle fuarsız geçen dönemin ardından Eylül ayındaki ISK-SODEX İstanbul, bizim için önemli bir ticaret buluşması olacak. 

Ar&Ge yatırımlarınız ve çalışmalarınız nasıl ilerliyor? Son yenilikleri bizlerle paylaşabilir misiniz?

Ar&Ge çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Pandemi sürecinin beraberinde getirdiği zorluklara rağmen Ar&Ge yatırımlarımıza devam ettik. Sadece 11 santimetre genişliğiyle, küçük metrekareli yaşam alanları için ideal bir kullanım sunan, Türkiye’nin en ince hermetik şofbeninin ardından bu yıl dünyanın ilk ankastre montajlı elektrikli kombisini ürettik. Mutfak tezgahının altına monte edilecek şekilde tasarlanan 80 litre boylerli modelimiz, kullanıcılarına hem enerji hem yer tasarrufu sağlarken, 120 litre kapasiteli kombimimiz ise aynı anda üç banyoya kadar sıcak su temin edebiliyor. Güneş enerjisi uyumlu da olan yer tipi yeni elektrikli kombiler kullanıcılarına, yerden veya radyatör ısıtma seçeneği de sunuyor.

Yeni pazar hedefleri ve yatırım planlarınız hakkında biraz bilgi verir misiniz?

DAXOM olarak başta Avrupa Birliği ülkeleri, Balkanlar, Orta Asya ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere hem yakın ülkelerle olan ticaretimizi artırmayı, hem de okyanus ötesi yeni pazarlara açılmayı hedefliyoruz. Bunun yanında Ar&Ge çalışmalarına hız kesmeden devam edecek, sektörümüze özellikle yeşil enerji çözümlerine uygun inovatif, kullanıcı ve bütçe dostu yeni ürünler sunmaya devam edeceğiz.

ISK-SODEX 2021 Fuarı’nda ne tür yenilikler sunmayı planlıyorsunuz?

ISK-SODEX 2021’deki Salon 7 – A14 nolu standımızda müstakil evlerden toplu konutlara, hastanelerden yurtlara, otellerden restoranlara kadar her türden farklı büyüklükteki yapıların, farklı ısınma ihtiyaçlarına yönelik elektrikli kombi, yoğuşmalı duvar tipi kazan ve şofbenlerimizi sergileyeceğiz. Bununla birlikte Ar&Ge çalışmalarını tamamladığımız yeni tasarımlarımızı da fuarda ziyaretçilerimizin beğenisine sunacağız.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Isıtma ve sıcak su sistemlerinde yerli üretim teknoloji çözümleri sunan Daxom olarak, İstanbul Ümraniye’deki 3 metrekare kapalı üretim tesisimiz, ülke geneline yayılan 28 toptancı bayiimiz, yaklaşık 600 satış noktamız ve yaygın servis ağımız ile hizmet veriyoruz. ISK-SODEX 2021, tanıtım, pazarlama ve satış stratejilerimizde önemli bir yer tutuyor. Yeniliklerimizi sergilemenin ötesinde, yurt içi ve yurt dışından yeni işbirliklerine ve ticaret fırsatlarına imza atacağımız verimli bir fuar geçirmeyi temenni ediyor, tüm paydaşlarımızı fuardaki standımıza bekliyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER