Cumartesi, Aralık 9, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaÇimento ve Hazır BetonBaumit ile Evler Sağlıklı Yaşam Alanlarına Dönüşüyor

Baumit ile Evler Sağlıklı Yaşam Alanlarına Dönüşüyor

Türkiye’de alçı, çimento ve kireç esaslı sıvaların hepsinin tek çatı altında üretimini yapan tek marka olan Baumit, herkesin sağlıklı, enerji verimli, güzel yapılarda yaşaması vizyonuyla Türkiye’nin en geniş sıva portföyünü sunuyor. Baumit Satış ve Pazarlama Direktörü Erdil Dinçer, daha fazla vakit geçirdiğimiz iç mekanlarda yaşam kalitesini artırmanın yolunun, binaları sağlıklı yaşam alanlarına dönüştürmekten geçtiğine dikkat çekiyor.

Avrupa’nın önde gelen kuru harç üreticilerinden Baumit, yapıların inşaatın ilk aşamasından anahtar teslimine dek tüm süreçlerde sağlıklı,  enerji tasarruflu ve güzel olması için inovatif ürünlere imza atıyor. Yapı sektörünün ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun çözümler geliştiren Baumit; Türkiye’de alçı, çimento ve kireç esaslı sıvalarının hepsinin aynı anda üretimini yapan tek marka olarak da öne çıkıyor. 

 Türkiye’nin en geniş sıva ürün gamına sahibiz”

Pandemi sonrası evlere kapanılan uzun bir süreç ve şimdi kış mevsiminin de gelmesiyle artık neredeyse zamanın tamamının iç mekanlarda geçirilmeye başlanmasıyla; insanların sağlıklı, enerjiyi verimli kullanan, konforlu yapılarda yaşamasının önemi arttı. Bu farkındalıkla her ihtiyaca cevap veren ürünler geliştiren Baumit’in Satış ve Pazarlama Direktörü Erdil Dinçer,” Bir yapının temelinin atıldığı ilk andan, içinde yaşam başladığı an’a kadar her aşamada sağlıklı, enerji verimliliği yüksek ve güzel yapılar için ürünler üretiyoruz. Gebze’de bulunan fabrikamızda hem alçı hem çimento hem de kireç esaslı sıva üretimi yapan tek markayız.  Bu bize aynı zamanda Türkiye’nin en geniş sıva ürün gamına sahip olan marka unvanı da kazandırıyor. Bu ürünler kendi arasında nem dengeleme, nefes alma, sağlamlık, işlenebilirlik olmak üzere dört farklı kategoride değerlendirilebiliyor. Kullanılan Baumit sıvanın esası ne olursa olsun, tümü sistem olarak kullanabiliyor, konforlu mekanlar elde edilmesini sağlıyor.” dedi.

“Odağımız en sağlıklı yapı malzemelerini üretmek”

Hayatımızın yüzde 90’ından fazlasını kapalı mekanlarda geçirdiğimizi söyleyen Erdil Dinçer, “Bu kadar uzun vakitler geçirdiğimiz iç mekanlarda, o mekanların yapımında kullanılan yapı malzemelerine de maruz kalıyoruz. 5 yılı aşkın bir süredir devam eden araştırmalarımız ve çalışmalarımız sonucunda yapı malzemelerine odaklandık ve bu malzemelerin insana en uyumlu, en sağlıklı şekilde üretilmesi amacıyla Avrupa’nın en büyük karşılaştırmalı Ar-Ge parkı yatırımını yaptık.” diye konuştu.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER