Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaCephe ve Çatı SistemleriÇuhadaroğlu Meta Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Atsız: “Çuhadaroğlu grup olarak en...

Çuhadaroğlu Meta Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Atsız: “Çuhadaroğlu grup olarak en büyük ve en önemli yeniliğimiz markalarımızdır”

“Güvenilir, güçlü ve akılda kalıcı bir marka olmanın yolu sözünü tutan bir yapıdan geçer. Çuhadaroğlu çatısı altında oluşturulan 5 markanın tamamı da bu motto ile yola çıkmış ve güçlerini birleştirmiştir. Basit ve kolay anlaşılır, şeffaf ama aynı zamanda farkındalık yaratan, öncü ve kalitesinden ödün vermeyen çizgisiyle sektöründe bilinen ve söz sahibi markalar oluşturmak birincil önceliğimizdir.”

Türkiye ve coğrafyamızda öncü marka olarak geniş ürün yelpazesi ve teknik hizmet yeteneği ile müşterilerine kapsamlı destek sunan Çuhadaroğlu Metal, mimari ve endüstriyel profil sistemleri tasarım ve üretiminde lider firmalardan. Araştırma geliştirmeye sürekli yatırım yapan firma, ulusal ve uluslararası pazarlarda etkinliğini her geçen gün daha da artırmakta.

Çuhadaroğlu Meta Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Atsız ile gerçekleştirdiğimiz röportaj çalışmamızda, sektördeki gelişmelere paralel ortaya koydukları yenilikler, sahip oldukları markaların faaliyet alanlarını ele almaya çalıştık.

Firmanızın pazardaki faaliyetleri hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Çuhadaroğlu Grup şirketleri bu sene 66. Yılını dolduruyor. Sektörün kurucuları arasında yer alan firmalarımız Merhum Yüksek Mimar Ahmet Çuhadaroğlu girişimciliği ile çalışmalarına hızla devam etmektedir. Çuhadaroğlu Grup şirketlerine ait ürün ve hizmet edilen sektörlerin %50’si inşaat sektörüne hitap etmektedir. Çuhadaroğlu aslında bir sistem evidir. Mimari uygulama grubunda alüminyum kapı pencere, sürme ve cephe sistemlerinin üretimini yapmaktayız . Endüstriyel grubunda ise otomotiv, taşıma, ulaştırma, makine, solar enerji, savunma sanayi gibi alanlarda da markalarımızla talepleri karşılıyoruz.

2020 yılı pandemi nedeni ile aktivitelerimizi kısıtlamamıza neden olurken pazarlama anlamında gündemimizi oluşturmamıza da fırsat verdi. 2020 yılı itibari ile Çuhadaroğlu 66 yıllık bilgi birikimi ve deneyimi ile yeni bir markalaşma stratejisi belirledi. Bu strateji ile tüm ürünlerimizi ve uygulamalarımızı 5 marka altında topladık. Bundan sonraki süreçte pazarda Çuhadaroğlu markaları ile müşterilerimize hizmetlerimizi sunuyor olacağız.

Covid -19 önlemleriniz, Sektördeki son gelişmeler ve beklentileriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

2020 yılı ile dünya yeni bir djital çağa geçti. Küresel pandeminin gerek sosyal gerek ekonomik sonuçlarının ülkemizde oluşturduğu etkileri ile yüzleştik. Sağlıkla sınandığımız bir yıl oldu ancak COVID-19 ile yaşamayı öğrendik. Bilhassa ülkemizde sanayi kuruluşlarının üretim ve istihdam gücünün bu konudaki öneminin altı bir kez daha çizildi. Çuhadaroğlu grup şirketleri olarak gerekli önlemlerimizi hızlıca aldık. Salgının ilk başladığı gün itibari ile üretim faaliyetlerimizden önce, ofis ve fabrika tarafında güvenli, sağlıklı ve hijyenik çalışma ortamları sağlamak adına COVID-19 İletişim Komitesi kurarak, acil eylem planlarımızı oluşturduk ve gerekli duyuruları yaptık. 600’ ü aşan çalışanımızın karşılaşabileceği riskleri minimize etmek için tedbirleri sürecin en başından aldık. Bu hastalığın bulaşıcılık özelliğinin hızlı olması nedeniyle izolasyon ve olası hastalık taşıma riski olan çalışanlarımızı izole ederek faaliyetlerimizi sürdürdük. An itibari ile de ölümcül sonuçlarla karşılaşmadık.

Yurt genelindeki bu olumsuz durum elbette hepimizi etkiledi, ancak biz hız kesmeden üretimimize devam ettik.  Yurtiçi pazarda sektörel olarak kısmi bir iyileşme öngörülse de, yurtdışı pazarlarındaki satışları arttırarak satış dağılımını dengelemeye çalışmak hedefinde olacağız.

Elbetteki en büyük beklentimiz pandemi sürecinin ülkemize ve tüm insanlığa yaşattığı ekonomik, sosyal ölçekte hasarların azalması. Lokomatif şirketler olarak sanayinin kalkınması, istihdamın korunması için üretime, iş gücüne odaklanarak bu yılı da atlatacağımıza inanıyorum.

Bu yıl müşterilerinize ürün, satış ve hizmet noktasında ne gibi yenilikler sunacaksınız?

Çuhadaroğlu grup olarak en büyük ve en önemli yeniliğimiz markalarımızdır. Bu süreçte sistemlerimizi yenilemeye devam ettik. Amerika pazarı için sunacağımız kasırga sistemleri, yine iç ve dış pazarda talebe göre geliştirdiğimiz sürme, kapı ve pencere sistemleri ile sistem altyapımızı Ar-GE önderliğinde geliştirmeye devam ediyoruz. Yurtiçindeki ve yurtdışındaki bayi yapılanmamızı geliştirmeyi, iletişim tabanlı satış- pazarlama politikalarını benimsiyoruz. Bilhassa pazarlamanın gücünün ve öneminin anlaşıldığı bu yeni dönemde bizler de satış pazarlama altyapısı ile oluşturduğumuz markalaşma vizyonumuzu icraya geçirmek hedefindeyiz. Çuhadaroğlu olarak, binaların terziliğini yapmaktan 67 yıldır hiç vazgeçmedik. Bu bağlamda köklü, öncü, sadık ve temasın devamlılığına inanan bir kurum kültürü oluşturduk. Markayı, verilen bir söz olarak kabül ettik. Açıkçası, yeni marka stratejimizi sunarken üzerine en çok vurgu yaptıgımız söz bu oldu. Güvenilir, güçlü  ve akılda kalıcı bir marka  olmanın yolu sözünü tutan bir yapıdan geçer.  Çuhadaroglu çatısı altında oluşturulan 5 markanın tamamı da bu motto ile yola çıkmış ve güçlerini birleştirmiştir. Basit ve kolay anlaşılır, şeffaf ama aynı zamanda farkındalık yaratan, öncü ve kalitesinden ödün vermeyen çizgisiyle sektöründe  bilinen ve söz sahibi markalar oluşturmak birincil önceliğimizdir. Bu markalarımızdan kısaca bahsedecek olursak:

interal

Çuhadaroğlu’nun sistem evi çatısı altında yer alan alüminyum mimari sistemleri, alüminyum aksesuarları ve endüstriyel profilleri 2019 yılında “interal” markası adı altında birleşerek yenilikçi bakış açısı, sürdürülebilir gelişim ilkesi, çevre dostu ve müşteri odaklı yapısı ile hayata geçmiştir.

interax

Kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt verebilecek geniş bir ürün yelpazesine sahip interax bünyesinde Otomatik kayar kapı ve döner kapı sistemleri, KTS katlanır toplanır cam sistemleri ve cam aksesuarları bulunmaktadır. interax, yapılarda konfor, emniyet ve ihtiyaçları bir araya getirmektedir.

interwall

interwall Ofis İçi Bölme Sistemleri alüminyum taşıyıcılar üzerine cam ve ahşap panel olarak uygulanan bölme sistemleri ile mimari ihtiyaçlarınıza farklı çözümler üretir, modern çizgileri ile tasarım zenginliği yaratır.

intersecure

intersecure markası, tamamı camlı yangına dayanıklı alüminyum doğramalar, kurşun geçirmez doğramalar ve bombaya karşı dayanıklı cepheler ile düşük-orta-yüksek güvenlik talebi istenen tüm durumlar için kullanıma sunmaktadır.

interdigi

Dijital platformlarda yer alacak ürün, uygulama ve sistem çözümleri interdigi markası altında ortak buluşma noktası olacak.

Günümüz koşullarına ayak uydurmak için son kullanıcıdan mimarlara, uygulayıcılardan şantiyelere doğru bilgiyi hızlı ulaştırmak, süreçleri kısaltarak işleri hızlandırmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için dijitalleşme uygulamaları üzerinde çalışıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Bildiğiniz üzere Çuhadaroğlu tamamen yerli ve milli bir şirkettir. Alüminyum Mimari Sistemler olarak bir sistem evi olan firmamızda Ar-Ge ve Tasarım Merkezi hizmetlerine devam etmektedir. Sektörde öncü olan şirketimizin birikimleri ve tecrübesi ile ve yeni markaları ile birlikte yurtdışında dünya devleri ile rekabet etme hedefiyle emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğini gururla ifade etmek istiyorum.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER