Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaCephe ve Çatı SistemleriÇatı Sistemlerinde Uluslararası Standart Ondulıne Avrasya Ürünlerinde

Çatı Sistemlerinde Uluslararası Standart Ondulıne Avrasya Ürünlerinde

Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle enerjiyi verimli kullanma çağrıları yapılırken, bu alana hizmet eden sektörler de geliştirdikleri ürün ve sistemleriyle enerji tasarrufuna destek oluyor. Sürdürülebilirliğe verdiği değerle çatı kaplama sektöründe bir ilke imza atan Onduline Avrasya, EPD Belgesi’ne sahip ürünleri ONDULINE HR ve ONDUVILLA Hafif Kiremit ürünleriyle geleceğe katkı sunuyor.

İklim değişikliği, beraberinde getirdiği birçok sorunla birlikte geleceğimizi tehdit ediyor. Bu nedenle enerji tasarrufu ve doğal kaynakların korunması gündemimizin ilk sıralarında yer alıyor. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için enerji kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmak hayati derecede önem taşıyor.  Dünyamızın geleceği açısından, enerjiyi kullanırken dikkat etmek, enerji tüketimini azaltmak, doğal hayatın dengesini korumak, insanlığın sorumluluklarının başında yer alıyor.

Dünya nüfusunun hızlı artışı, gelişen teknolojiler ve büyüyen sanayileşme ile enerjiye duyulan ihtiyaç artarken, dünyanın doğal kaynaklarını tüketme hızımız da artıyor. İnsanların enerjiyi kullanırken yaptığı seçimler ise hem çevreyi hem de insan yaşamını etkileyecek kadar önemli bir hal alıyor. Doğru uygulanan çatılar ısıtma soğutma giderlerini, bakım giderlerini azaltıyor. Enerjinin verimli kullanılmasıyla CO2 gazı salınımı azalıyor ve çevre korunuyor.

TÜRKİYE’DE EPD BELGELİ İLK ÜRÜN: ONDULINE HR

Onduline Avrasya, ONDULINE HR ürünü ile ilgili EPD belgesi alarak, Türkiye’de çatı sektöründe bu sertifikayı alan ilk firma oldu.  ONDULINE HR, Onduline Avrasya’nın oluklu çatı kaplama levha ailesinin en temel ürünü. Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ürün barındıran ONDULINE HR’da, renklendirme için de doğal pigmentler kullanılıyor. Düşük karbon ayak izi ve enerji tüketimine sahip olan ONDULINE HR, geleneksel çatı kaplama malzemelerine göre daha hafif ve oldukça çevreci bir ürün olmasıyla öne çıkıyor.

ZOR HAVA KOŞULLARINA DAYANIKLI ÇEVRE DOSTU: ONDUVILLA HAFİF  ÇATI SİSTEMİ

ONDUVILLA Hafif Kiremit Çatı Kaplama Sistemi, ısı kaybını önleyen çözümlerle enerjiyi verimli kullanıyor doğaya ve ekonomiye katkı sunuyor. Çatı ve su yalıtımı konusunda çözümleriyle tanınan Onduline Avrasya’nın, ONDUVILLA çatı kaplama malzemesi, uluslararası çevre ve sürdürülebilirlik standartlarına sahip.

ONDUVILLA hafif kiremitlerinin dalga profiline uyumlu Villapor ısı yalıtım levhasıyla, ısı yalıtımlı bir çatı elde etme imkânı sağlıyor. Zor hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı olan ONDUVILLA, ‘Karbon Ayak İzi’ ve ‘EPD’ belgelerine de sahip bir ürün.

Ürünlerin çevresel performansı, içeriği ve teknik bilgileri hakkında bilgi veren ve dünyada kabul gören eko-etiket EDP’ler, yapı malzemelerinin kimlik bilgisini oluşturuyor. EPD‘ler yapı malzemelerinin ve elemanlarının çevresel performansı için bilgi sağlayıp, binaların sürdürülebilirlik değerlendirmelerinde güvenilir bir alt yapı oluşturuyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER