Salı, Şubat 27, 2024
E-dergi OkuE-dergi Oku
E-dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaCephe ve Çatı Sistemleri“Braas Yağmur Suyu Toplama Elemanı” ile daha sürdürülebilir çatılar

“Braas Yağmur Suyu Toplama Elemanı” ile daha sürdürülebilir çatılar

Braas Çatı Sistemleri, yağmur indirme sistemleri çözümlerine eklediği akılcı ve pratik bir ürünle, bahçe sulamasına destek sağlamak için yağmur suyu hasadı imkanı sunuyor. Yağışla beraber çatıya düşen yağmur suyu, yağmur iniş borusuna kolayca eklenebilen özel bir elemanla uygun bir bidona yönlendirilerek, biriktirilebiliyor. Böylece daha sürdürülebilir bir çatı ve daha iyi bir dünya için katkı sağlanıyor.

  • Müstakil evlerde bahçe sulamasına destek ve süs havuzu doldurulması gibi ihtiyaçların karşılanması,
  • Küçük bir yatırımla, tamamen bedelsiz su toplama ve kullanma olanağı

Yaşamın temel ihtiyacı olan su, özellikle küresel ısınma problemi ile birlikte her damlası çok daha dikkatle harcanması gereken bir kaynak haline gelmiştir. Türkiye, dünyada su sıkıntısı yaşayan ülkeler arasında gösterilmektedir. Bu amaçla, ülkemizde de yönetmelikler düzenlenmektedir ve yağmur suyunun toplanması, depolanması teşvik edilmeye başlamıştır. Buna göre, bazı yerleşim yerlerinde belirli bir büyüklüğü aşan yapılarda sarnıçlı depolama sistemleri istenmektedir.

Braas yağmur suyu toplama elemanı, müstakil evlerin bahçe sulaması, süs havuzu doldurulması vb. ihtiyaçları için tasarlanmış akılcı bir çözümdür. Entegre kaba malzeme filtresi, büyük ebatlı yabancı malzemelerin toplama bidonuna girmesine engel olur. Açılıp kapanabilen su toplama ağzı, kenetlenebilen bir yapıya sahiptir. Böylece sistem, don mevsiminde hasar görmemesi için kolayca kapatılabilir.

Ülkemizde yağış rejimi düzensizdir. Buna karşın her damlası artık çok daha kıymetli hale gelen suyu, kullanılacak bölgenin yağış rejimine göre uygun bir depo hacmi belirlenerek depolamak ve bahçe sulamasına destek sağlamak, sürdürülebilir bir dünyaya katkı için akılcı, etkili ve çevreci bir tercihtir.

  • Detaylı tasarım: Entegre filtre, açılıp kapanabilen toplama ağzı
  • Bakır veya çelik seçenekleri ile
  • Braas yağmur indirme sistemleri ile tam uyum

Braas Çatı Sistemleri, Türkiye’de faaliyete başladığı ilk günden bu yana; uzun ömür ve yüksek performans için farklı ürün grupları ile çatıyı çözülmesi gereken bir sistem olarak ele alıyor. Bu amaçla, modern, yeni nesil bir çatının sahip olması gereken birçok işlevi, Avrupa’daki tüketicileri ile aynı anda ülkemizde de sunuyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER