Perşembe, Aralık 7, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaCephe ve Çatı SistemleriBMI Türkiye Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Daniş Navaro: “Öncü ve...

BMI Türkiye Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Daniş Navaro: “Öncü ve lider bir konuma sahip olmak bizim için vazgeçilmez ve uzun vadeli bir stratejidir”

“Ülkemizde faaliyete başladığımız ilk günden beri konusunda sürekli eğitim gören partner bayilerimiz ve nitelikli satış mühendislerimiz sayesinde anahtar teslim çatı hizmetinde güçlü ve lider bir konuma sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Braas, bugün gelinen noktada, yeni çatıların yanı sıra çatı yenileme, restorasyon vb. farklı çatı uygulamalarında birçok projeye imza atmıştır ve atmaya devam etmektedir.”

Eğimli çatı, teras çatı ve su yalıtımına yönelik yenilikçi,teknolojik ve özgün çözümler sunan BMI Türkiye BMI Braas markası ile 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermekte. 36.000 m2 alan üzerinde yılda 1,5 milyon m2 kapasiteli Braas Çatı Sistemleri üretim tesisine sahip. Firma, Braas, EverGuard, Wolfin ve Icopal markaları ile toprak ve çimento esaslı kiremitli çatı sistemi, bitümlü-sentetik (TPO-PVC) membran su yalıtım sistemiyle ülkemizde Gebze merkezli olarak hizmet veriyor.

BMI Türkiye Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Daniş Navaro ile gerçekleştirdikleri faaliyetler, üretim ve satış noktasında gerçekleştirdikleri yenilikler ve sektördeki gelişmeleri ele almaya çalıştık.

Firmanızın pazardaki faaliyetleri hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Bir Standard Industries kuruluşu olan BMI Group, eğimli çatılar, teras çatılar ve su yalıtımında yenilikçi, teknolojik ve özgün çözümler sunan dünyanın en büyük üreticisidir. 

BMI Group olarak ülkemizde, eğimli çatılar alanında Braas Çatı Sistemleri ve Icopal Shingle-Sistem ile çözümler sunmaktayız. Teras çatı alanında ise performansı dünya çapında kanıtlanmış EverGuard TPO membran sistemi ve bitümlü membran çözümlerinde Icopal markaları ile faaliyet göstermekteyiz.

BMI Türkiye olarak alanındaki en kaliteli, en teknolojik ve en işlevsel ürünleri tüketicilerimizle buluşturmanın yanı sıra onlara bir çatıdan daha fazlasını sunmayı hedefliyoruz. Ulaştığımız her projeyi özel olarak ele alıyor; detaylandırıyor, keşif, mühendislik, teknik destek ve tasarım araçlarını kapsayan bir hizmet paketiyle birlikte sunuyoruz. Böylece tüketicilerimizi, her ayrıntısı titizlikle düşünülmüş geniş ürün gamı ve uzman çözüm ortaklarımızca verilen “Anahtar Teslim Çatı” hizmetiyle uzun ömürlü ve estetik çatılara kavuşturuyoruz. 

Sektörde anahtar teslim çatı hizmeti sunulan projeler hakkında neler söylemek istersiniz?

Ülkemizde 20 yılı aşkındır hizmet veren Braas Çatı Sistemleri, geçen süre boyunca birçok seçkin projenin tercihi olmuştur. Bundan daha da önemlisi birlikte çalışabilme fırsatı bulabildiğimiz mimarların, müteahhitlerin ve yatırımcıların nitelikli projelerinde öncelikle tercih ettikleri bir çözüm ortağına  dönüşebilmemizdir. Kurumsal değerlerimiz, iş tutuş biçimimiz ve dünya çapındaki çatı know-how’ımız bu sonucu sağlayan en önemli unsurlardır. Ülkemizde faaliyete başladığımız ilk günden beri konusunda sürekli eğitim gören partner bayilerimiz ve nitelikli satış mühendislerimiz sayesinde anahtar teslim çatı hizmetinde güçlü ve lider bir konuma sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Braas, bugün gelinen noktada, yeni çatıların yanı sıra çatı yenileme, restorasyon vb. farklı çatı uygulamalarında birçok projeye imza atmıştır ve atmaya devam etmektedir.

Sektörünüzün içinde bulunduğu genel durumu, sektörün geleceğini ve sorunlarını bizim için değerlendirir misiniz?

İnşaat sektöründe içinden geçtiğimiz küresel salgın dönemi itibarı ile bir yavaşlama söz konusu.  Ama elbette ki şu dönemi sağlıkla atlattıktan sonra, dinamik ve genç nüfus sayesinde bir iyileşme beklenebilir. Özellikle tüm dünyada sürekli yükselen enerji maliyetleri daha yüksek enerji tasarrufu sağlayan malzemelerle inşa edilmiş binaları öne çıkarıyor. Bu dönüşümde özellikle enerji verimliliği, yenilenebilir enerji gibi konular önem kazanıyor. Sürdürülebilirlik ve gelişen çevre hassasiyetleri gibi trendler sektörün yapısını belirliyor olacak. Biz de tüm bu gelişmelere paralel olarak, Avrupa ile aynı anda, alanımızda yenilikçi ve gelişen taleplere karşılık veren çözümlerimizle, farklı ve özgün birçok hizmetimizle ülkemiz çatı sektöründe geçmişte olduğu gibi gelecekte de öncü bir rol üstlenmeye çalışacağız.

Bu yıl müşterilerinize ürün, satış ve hizmet noktasında ne gibi yenilikler sunacaksınız?

Bu yıl hem eğimli hem de teras çatılara yönelik yeni ürünlerimizi tüketicilerimize anlatmaya yoğun olarak odaklanmış bulunuyoruz.  Yine geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiğimiz, kiremitlerin estetik ve fiziksel performansını en üst düzeye çıkaran bir teknoloji olan Evolution Innotech ve özellikle modern yapıların mimarisinde beğeni toplamış TegaLModerN kiremidimiz üzerinde de çalışmalarımız olacak. BMI Türkiye olarak yoğun Ar-Ge çalışmalarına devam edeceğiz. Bu planlamalar kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştirilmekte ve projelerimiz hayata geçirilmektedir. Braas Çatı Sistemleri, EverGuard TPO membran sistemleri ve Icopal su yalıtım çözümlerinde öncü ve lider bir konuma sahip olmak bizim için vazgeçilmez ve uzun vadeli bir stratejidir.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER