Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaCephe ve Çatı SistemleriBMI Braas Çatı Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Daniş Navaro:...

BMI Braas Çatı Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Daniş Navaro: “Tüketicilerimize daima, en üst düzey teknolojileri ve en kaliteli çözümleri sunmayı hedefliyoruz”

“Dünyada sürekli yükselen enerji maliyetleri daha yüksek enerji tasarrufu sağlayan malzemelerle inşa edilmiş binaları öne çıkarıyor. Bu dönüşümde özellikle enerji verimliliği, yenilenebilir enerji gibi konular önem kazanıyor. Sürdürülebilirlik ve gelişen çevre hassasiyetleri gibi trendler sektörün yapısını belirliyor olacak.”

Eğimli, teras çatılar ile yapı temellerine yönelik yenilikçi, teknolojik ve özgün çözümlere sahip BMI Türkiye; ürün ve hizmetlerini Braas, EverGuard, Icopal ve Wolfin markaları altında sunmakta. İşlevsellik ve performansı müşterilerine birarada sunan firma, çatı sektöründe geçmişte olduğu gibi gelecekte de öncü bir rol üstlenme gayretiyle çalışmalarını sürdürüyor.

BMI Braas Çatı Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Daniş Navaro ile gerçekleştirdiğimiz röportaj çalışmamızda bu yıl ki konu başlıklarını ve gündemdeki yenilikleri ele aldık.

Sektördeki yenilikler ve gündeminizdeki konu başlıklarından biraz bahseder misiniz?

Bu dönem itibarı ile küresel salgın, sektörümüz üzerinde farklı etkiler göstermekte. Buna ilave olarak da özellikle dünyadaki enerji verimliliği, yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik gibi konular uzun vadede belirleyici bir role sahip. Biz bu süreçte, özellikle bireysel tüketicilerin değişen tercihlerini daha iyi şekilde karşılamaya odaklanmış durumdayız. Braas Çatı Sistemleri’nin zaten oldukça güçlü olduğu bireysel tüketici pazarına yönelik olarak yeni ürün ve çözümlerimizi lanse etmekteyiz. Dünyada sürekli yükselen enerji maliyetleri daha yüksek enerji tasarrufu sağlayan malzemelerle inşa edilmiş binaları öne çıkarıyor. Bu dönüşümde az önce de belirttiğim gibi özellikle enerji verimliliği, yenilenebilir enerji gibi konular önem kazanıyor. Sürdürülebilirlik ve gelişen çevre hassasiyetleri gibi trendler sektörün yapısını belirliyor olacak. Biz de tüm bu gelişmelere paralel olarak, Avrupa ile aynı anda, alanımızda yenilikçi ve gelişen taleplere karşılık veren çözümlerimizle, farklı ve özgün birçok hizmetimizle ülkemiz çatı sektöründe geçmişte olduğu gibi gelecekte de öncü bir rol üstlenmeye çalışacağız.

Bu yıl içerisinde gerçekleştirdiğiniz projelerden birkaç örnek verebilir misiniz?

Bu yıl eğimli çatılara yönelik yeni ürünlerimizi tüketicilerimize anlatmaya yoğun olarak odaklanmış bulunuyoruz.  Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiğimiz, kiremitlerin estetik ve fiziksel performansını en üst düzeye çıkaran bir teknoloji olan Evolution Innotech ve özellikle modern yapıların mimarisinde beğeni toplamış TegaLModerN kiremidimiz üzerinde de çalışmalarımız oluyor. En yeni ürünümüz ise yağmur suyu toplama elemanı. Bu ürünle bahçe sulamasına destek sağlamak için yağmur suyu deposuna su yönlendirilebiliyor.

Braas Çatı Sistemleri’nin yanı sıra geçtiğimiz yıl lanse ettiğimiz EverGuard TPO membran sistemleri ve Icopal bitümlü su yalıtımları ile Icopal shingle-sistem çözümlerinde de faaliyetlerimiz devam etmekte.  Bu yıl özellikle bireysel tüketicilerden yoğun bir talep aldık ve almaya devam ediyoruz. Bu anlamda tam kapasite ile çalışmakta olduğumuzu ifade edebilirim. Bunda elbette ki salgın döneminde daha güçlü finansal yapıya sahip olan, tedarik, teslimat tarihi vb. açılardan güvenilir markaların tercih ediliyor olmasının da etkisi var. Bu yıl gerek Braas, gerek EverGuard TPO markalarımızda önemli ve nitelikli birçok projeye imza attık. Icopal ise hedeflediğimiz gibi bireysel pazarda yükselmeye devam ediyor.

Ar&Ge çalışmalarınız nasıl ilerliyor? Kısa vadede ne gibi yenilikler ve yatırımlar söz konusu?

BMI Grup olarak Ar-Ge çalışmaları hem ülkemizde hem de Avrupa’da sürekli olarak devam etmekte olan temel stratejimizdir. Yoğun Ar-Ge çalışmaları ile tüketicilerimize daima, günümüzde ulaşılabilen en üst düzey teknolojileri ve en kaliteli çözümleri sunmayı hedefliyoruz. Şu an için paylaşabileceğim yatırımımız, kiremitlerin estetik ve fiziksel performansını en üst düzeye çıkaran bir teknoloji olan Evolution Innotech. Bu konuda yatırımlarımız devam ediyor. Bir Braas inovasyonu olan Evolution Innotech, sayesinde tüketicilerimize dış koşullara karşı eşsiz bir performans gösteren kiremitler sunabilmekteyiz. Bu teknolojiyle kiremidin yüzeyi, zorlu hava koşullarına karşı bir zırh gibi korunuyor. Yüzeyindeki zırh aynı zamanda gövde ile tamamen bütünleşik. Bu nedenle sıradan bir veya birkaç katmandan oluşan yüzey kaplamasının çok ötesinde bir sonuç alabiliyoruz. Kiremit, üretim anındaki yüksek renk şiddetini daha uzun süre koruyabiliyor; kar, yağmur, don, fırtına vb. hava koşulları karşısında çok daha dayanıklı hale geliyor.  Ayrıca Gebze fabrikamızda yüzde 50 kapasite artışı hedefliyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER