Pazar, Aralık 10, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaCephe ve Çatı SistemleriAvrupa’nın 400 Yılı Aşkın Süredir Deneyimlediği Arduvaz, Kalitesi Ve Şıklığıyla Çatılara Göz...

Avrupa’nın 400 Yılı Aşkın Süredir Deneyimlediği Arduvaz, Kalitesi Ve Şıklığıyla Çatılara Göz Dolduruyor


Avrupa’nın en prestijli çatı kaplama malzemesi Arduvaz, Onduline Avrasya ile çatı sektörüne eşsiz bir alternatif oluşturuyor. 400 yılı aşkın süredir özellikle tarihi binaların çatı kaplama malzemesi olarak tercih edilen ürün, doğal bir malzeme olması ve uzun ömürlü olmasıyla dikkat çekiyor.

Onduline Avrasya’nın bu estetik çatı kaplama malzemesi, doğal bir taş olan Arduvaz’dan üretiliyor. Kayağan taşı olarak da bilinen Arduvaz, çatılar için dayanıklı, doğal ve estetik bir çözüm olmasıyla dikkat çekiyor. Başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada tercih edilen bu ürün yapı sektöründeki alışkanlıkları değiştiriyor.

Çatı kaplama malzemesi Arduvaz, Onduline Avrasya’nın çatı altı su yalıtım levhası Isoline sistemiyle birlikte uygulandığında çatıda kullanılan taş miktarından tasarruf ettiriyor. Bu sayede çatı konstrüksiyonuna daha az yük veren Arduvaz sistemi, yapıların doğal bir malzemeyle deprem güvenliğine de katkı sağlıyor. Onduline Avrasya’nın kiremit altında güvenli bir su yalıtım malzemesi olarak kullandığı Isoline ile kullanılan Arduvaz taşları, ‘akıllı çıta sistemiyle’ çatılarının su geçirimsiz ve hafif olmasını sağlıyor.

400 yılı aşkın kullanım tecrübesiyle prestijli bir çatı kaplama malzemesi olan Arduvaz, doğal malzemelerin önem kazandığı bu dönemde hem çatıda hem cephede modern mimarinin bir ögesi haline geliyor. Çatı ve cephe kaplama malzemesi olarak iki türlü de uygulanabilen Arduvaz, tasarruflu olduğu kadar uzun ömürlü olmasıyla da kullanıcıların tercihi oluyor.

Doğal bir taş olan ‘Arduvaz’, doğada tabakalar halinde bulunuyor. Bu taşın bir diğer önemli özelliği ise 5-7 mm kalınlıklarda işlenebilmesi. Avrupa’da yaygın bir çatı kaplama malzemesi olarak kullanılan Arduvaz, Avrupa mimarisinin de vazgeçilmez bir parça olarak asırlardır şehirlerin tarihine iz bırakıyor. 

Onduline Avrasya garantisi ile pazara sunulan Arduvaz çatı kaplama malzemesi, uluslararası testlerden başarıyla geçerek kalitesini ve güvenilirliğini kanıtlıyor. Doğal ve modern görünümü ile birçok özel proje ve konutlar için kusursuz bir çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER