Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBoyaTürkiye’nin Markası Permolit Boya Şimdi De Amerika’da

Türkiye’nin Markası Permolit Boya Şimdi De Amerika’da

Türkiye’nin 38 yıllık köklü markası Permolit Boya, Amerika’nın en büyük boya ve dekorasyon endüstrisi etkinliği olan ve Florida’da gerçekleşen NAHB International Builders’ Show’da yer aldı. Yüzde yüz yerli sermaye ile 25 ülkede faaliyet gösteren AKÇALI Boya A.Ş., 2022 yılında uluslararası alandaki etkinliğini arttırmayı hedefliyor.

Türk Boya sektörünün önde gelen markalarından Permolit Boya, “Güzelleşir Dünya” vizyonuyla 38 yılı aşkın süredir Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli markası olarak yurtiçi ve yurtdışında faaliyetlerini sürdürüyor. Akçalı Boya çatısı altında yer alan ve Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasında öne çıkan Permolit Boya, boya ve sprey markalarıyla 25 ülkenin ardından Amerika pazarına da girmek üzere hazırlanıyor.

ABD’nin en büyük; dünyanın ise en önemli yapı ve boya fuarlarından biri olan “NAHB  International Builders’ Show (IBS)”da yaşam alanlarını yeniden tasarlayan, doğa dostu, yenilikçi ürünlerini sergiledi. 900’ü aşkın katılımcı firma ile yaklaşık 60.000 ziyaretçinin katılım sağladığı fuar ABD’nin boya ve dekorasyon endüstrisi için en büyük fuarı olma özelliğini taşıyor.

Akçalı Boya CEO’su M. Akın Akçalı

M. AKIN AKÇALI; “YERELDE LİDER, DÜNYADA ETKİN MARKALAR İNŞA EDİYORUZ”

Boya sektöründe bugün 300’den fazla ürünle faaliyet gösterdiklerini belirten Akçalı Boya CEO’su M. Akın Akçalı; “Bugün,  boya ve sprey markalarımızla 25 ülkede faaliyet gösteriyoruz. 2017 yılında ilk ve tek Türk boya markası olarak Londra’da kurduğumuz Akçalı UK şirketimizle İngiltere pazarına girdik. WRX markalı ürünlerimizle yer aldığımız pazarda ciddi bir ivme yakaladık. Şu an İngiltere’de 700’e yakın mağazada ürünlerimiz tüketiciyle buluşuyor. İngiltere’de yakaladığımız bu başarıyı ABD pazarında da gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Geçtiğimiz hafta Miami’da düzenlenen, ABD’nin boya ve dekorasyon endüstrisine yönelik en önemli etkinliği NAHB International Builders’ Show’a katılarak Amerika yolculuğumuzun adımlarını sağlam bir şekilde atmış olmak bizi oldukça heyecanlandırıyor.  ABD’de pandemi sonrası hayata geçiş fark edilir şekilde başlamış. Hem sosyal hem de ticari hayat oldukça hareketli. Bu da ekonomiyi hızla canlandırıyor. Akçalı Boya bünyesindeki üst segment ürünlerimizle Amerika’da bölgesel olarak yer alma hedefimiz var. Bu anlamda Amerika’nın en büyük yapı zincirlerinden biriyle de görüşmelerimizi önemli bir seviyeye getirdik. Su bazlı, sentetik, sprey ve teknik sprey gibi tüm ürün gruplarında ABD pazarında yer almayı planlıyoruz.  Yerelde lider, dünyada etkin markalar inşa etmeye devam edeceğiz. ‘’ dedi.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER