Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBoyaPolisan Kansai Boya Pazarlama & Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan: “AR-GE...

Polisan Kansai Boya Pazarlama & Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan: “AR-GE çalışmalarına hızla devam ediyoruz”

“Yüksek kalitede ürün ve hizmetler sunarken, gelecek nesillere sağlıklı bir yaşam ortamı bırakmak için sürdürülebilirlik olgusunu da odağımıza alarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.”

1985 yılında boya üretimine başlayan Polisan, bugüne değin sektörde pek çok ilke imza attı ve ortaya koyduğu yenilikler ve farklı çözümlerle her zaman lider bir konumda oldu. 2016 yılında Japonya’nın lider boya üreticisi Kansai Paint ile ortaklık gerçekleştirerek Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak ismini tescilleyen firma, yüksek teknoloji ve geniş ürün gamı ile sektördeki faaliyetlerini artan bir hacimle sürdürüyor. Polisan Kansai Boya Pazarlama & Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan ile gerçekleştirdiğimiz röportaj çalışmamızda şirketteki son yenilikleri ve gündeme dair geliştirdikleri projelerini konuştuk.

İnşaat sektöründeki son gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

İnşaat malzemeleri talebi pandemide yenileme pazarı ile büyüdü. Pandemi etkisi ile evde kalma süresi artınca insanlar evleri için yenileme arzusu ve ihtiyaçlarını daha ön plana aldılar. Ayrıca evlerin ofis olarak kullanımının artması sebebi ile konfor amaçlı tadilatlar da gündeme oturdu. Ev yenilemeye bağlı olarak inşaat malzemeleri sektörü pazarı %9 seviyesinde, bir alt kolu olan boya pazarı bir önceki yıla göre %28 seviyesinde büyüdü.

Bu gelişmeler ışığında sürdürülebilirlik ve müşteri memnuniyeti noktasında ne tür planlar geliştiriyorsunuz?

Yüksek kalitede ürün ve hizmetler sunarken, gelecek nesillere sağlıklı bir yaşam ortamı bırakmak için sürdürülebilirlik olgusunu da odağımıza alarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Eğitim, spor, sanat ve kadına şiddet konularında yürüttüğümüz sosyal sorumluluk çalışmalarımız da sürdürülebilirlik anlayışımızın bir parçası. Ürün gamımızda ise beklentileri karşılayacak inovatif ürünler geliştirmek ve yenilenen tüketici alışkanlıklarına yanıt verebilmek için AR-GE çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. Bugün portföyümüzde bulunan 10.000’lerce rengi, 7000 çeşit ürünü, 5000 bayimiz aracılığıyla tüketicilerle buluşturuyoruz. Bir kadının kendine gösterdiği özen gibi, evine de özen göstermesi iç görüsü ile estetik ve korumayı birleştirdiğimiz, kalitesi standartların üstünde, farklı ihtiyaçları karşılayabilen, değer vaatleri netleştirilmiş, “ayrışan” birçok ürün gamımızda yer alıyor.

Yeni sezon için hazırlamış olduğunuz trend ürünleriniz hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Karantina sürecinde evlerde daha fazla vakit geçirmenin de etkisiyle yaşam alanlarına yenilik katmak isteyenler oldu ve yeni tüketici ihtiyaçları ile bazı ürün grupları öne çıktı.  Bu ürünler arasında bakteri ve virüslere karşı etkili ürünlerin, hobi boyalarının ve ev içi dekoratif boyaların önemli bir yer tuttuğunu söyleyebilirim. Polisan olarak dekoratif ve antibakteriyel boya taleplerinde artış yaşadık. İç cephe ürün gamımızda yer alan Elegans Extra Yarı Mat, küf ve mantar oluşumunu önleme, iyi silinebilme özellikleriyle pandemi döneminde öne çıkan bir ürün oldu. Bunun yanında herhangi bir ustalık gerektirmeden hayalinizdeki rengi istediğiniz objelere kolayca uygulamanıza olanak sağlayan Polisan Kansai Boya X1 Art Hobi Boyaları’nı satışa sunduk. Mutfak dolaplarının, sandalye ve masaların, metal ve cam objelerin rengini kolayca yenileme hatta çocuğunuzun yıpranan oyuncaklarını yepyeni bir görünüme kavuşturma imkanı sunan bu yeni ürün gamımız ile tüketicilerimize “Gülümse Hayata” demeye devam ediyoruz.

Yatırım planlarınız içerisinde önümüzdeki kısa dönemde devreye alacağınız bir projeniz var mı?

AR-GE çalışmalarına hızla devam ediyoruz. İnovatif ve fark yaratacağına inandığımız yeni ürünlerimiz yolda. Bunun yanında pandemi döneminde de sosyal sorumluluk projelerine ara vermedik. Polisan Kansai Boya olarak Dünya Şampiyonası’nda ve 24. Olimpiyat Oyunları’nda İşitme Engelli Erkek Voleybol A Milli Takımı’nın forma sponsorluğunu üstlendik. Geleceğin Polisan’ı vizyonuyla faaliyetlerimizi sürdürürken okul duvarlarını boyayarak çocukların daha hijyenik bir ortamda eğitim görmelerine de destek olmaya devam ettik.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Yenilikçi, fonksiyonel ve pratik ürünler üretmek ve gülen yüz amblemimize layık bir şekilde gülümseten çözümler sunmak için çalışıyoruz. 2008’den bu yana iletişim konsepti olarak kurgulanan, dünyada tescilli “Home Cosmetics” – “Evimin Kozmetiği”, marka iletişimi temelinde kadın tüketiciyi hedefleyen, evin boyanma sürecinde karar vericinin kadın tüketici olduğu gerçeğine dayanan konseptimiz ile çevreye saygılı, tüketici konforunu ön plana koyan, kaliteli ve standartlara uygun ürünler üretmek hep önceliğimiz oldu ve olmaya devam edecek.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER