Pazartesi, Aralık 4, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBoyaNippon Paint ve ArchClub genç mimarların mesleki gelişimine destek veriyor

Nippon Paint ve ArchClub genç mimarların mesleki gelişimine destek veriyor

Nippon Paint, ArchClub’ın 30 Nisan’da düzenleyeceği ve genç mimarların mesleki gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen online buluşmaya sponsor oldu. “Mimarlar ve Yarışmalar” temalı ArchClub buluşmasında Nippon Paint’in 13 yıldır düzenlediği Asya’nın en prestijli tasarım yarışması Asia Young Designer Awards’ın jüri üyeleri Yazgan Design Architecture kurucu ortağı mimar Begüm Yazgan, Görkem Volkan Design Studio’nun kurucusu mimar Görkem Volkan ve 2X1 Architects kurucu ortağı mimar Kutlu Bal gençlerle yarışma kültürünü konuşacak.

Asya’nın lider boya markası Nippon Paint, genç mimarların mesleki gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen ArchClub’ın 30 Nisan’da düzenleyeceği “Mimarlar ve Yarışmalar” temalı online etkinliğe sponsor oldu. Zoom üzerinden saat 21:00’da başlayacak olan ArchClub buluşmalarına Yükseköğretim Kurulu’na bağlı üniversitelerin Mimarlık ve İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 3-4 sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve son 3 yıl içerisinde mezun olmuş gençlerden oluşan 450 kişi katılacak. 

AYDA jürisi gençlerle buluşacak

Etkinlikte özellikle genç mimarların ve tasarımcıların sektörde tanınmalarını sağlayan, yapı endüstrisinde disiplinler arası çalışma fırsatları sunan ve tasarım pratiği açısından önemli bir gelenek olan yarışma kültürü ele alınacak. The Circle Koordinatörü Nurullah Kaya moderatörlüğünde gerçekleştirilecek etkinlikte Nippon Paint’in 13 yıldır düzenlediği Asya’nın en prestijli tasarım yarışması Asia Young Designer Awards’ın (AYDA) jüri üyeleri Yazgan Design Architecture kurucu ortağı mimar Begüm Yazgan, Görkem Volkan Design Studio’nun kurucusu mimar Görkem Volkan ve 2X1 Architects kurucu ortağı mimar Kutlu Bal, gençlerle yarışma kültürünü konuşacak. 

Son başvuru tarihi 21 Mayıs

Nippon Paint’in 2008 yılından bu yana düzenlediği Asia Young Designer Awards (AYDA) profesyonel mimarlar, iç mimarlar, odalar, ortak kuruluşlar, tasarım okulları, mezunlar ve tasarım öğrencilerini tek bir çatı altında buluşturan, deneyim odaklı bir öğrenimin yanı sıra hayatta bir kez karşılaşılacak fırsatlar sunuyor. 

AYDA’ya bugüne kadar aralarında Çin, Singapur ve Japonya gibi ülkelerin de bulunduğu 16 ülkedeki 1.200’den fazla üniversitede okuyan 35.000’in üzerinde öğrenci katıldı. AYDA’ya bu yıl Türkiye’deki üniversitelerin öğrencileri de başvurabiliyor. Başvurular 21 Mayıs’ta sona eriyor.

Bu yılki teması “Empati İçin Tasarla 2021” olan, “Mimarlık” ve “İç Mimarlık” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen AYDA’da her bir kategorinin ulusal kazananı global yarışmaya girmeye hak kazanacak. Global yarışmanın kazananı, “Asia Young Designer of the Year” unvanı ile Harvard University Graduate School of Design’da 6 haftalık Design Discovery Program’a katılma fırsatı yakalayacak. 

Ayrıntılı bilgi ve yarışmaya katılım koşullarını incelemek isteyenler Nippon Paint Türkiye web sitesi nipponboya.com/tr/ayda üzerinden detaylara ulaşabiliyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER