Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBoyaMarshall Güvenli Üretim Belgesi Aldı

Marshall Güvenli Üretim Belgesi Aldı

Marshall, tesislerinde gerçekleştirdiği uygulamalarıyla ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı…

Çin’in Wuhan kentinde koronavirüsün ortaya ilk çıktığı tarihten bugüne geçen süreçte Marshall; ofis ve üretim alanlarında Covid-19 ile mücadeleye uygunluk, bilgilendirme çalışmaları, personel eğitimleri, yemekhaneler, dinlenme alanları, servis ulaşımındaki düzenlemeler ve paydaşlarının sağlığı gözeten uygulamalar kapsamında pek çok çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışmalarıyla Marshall, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) hazırladığı ‘Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda belirtilen tüm şartları sağladığını da belgelemiş oldu.

Konuyla ilgili bilgi veren Marshall İş Güvenlik ve Çevre Müdürü Pınar Özyılmaz, “Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün yönergelerini takip ederek, üretim hatlarımızdan ofislerimize kadar olan tüm çalışma alanlarımızı Covid-19 mücadelesi kapsamında sürekli dezenfekte ediyoruz. Uygulamalarımızı, başta çalışanlarımız olmak üzere iş ortaklarımız ve tüm paydaşlarımızın sağlığını her şeyin üzerinde tutarak yürütüyor, önlemlerimizi titizlikle uyguluyoruz. Bu çalışmalarımızın, TSE tarafında karşılık bulması ve Marsahall’ın “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” alması bizler için bir gurur kaynağı oldu” dedi.

Özyılmaz; “Üretimlerimizi yüksek hijyen standartlarında gerçekleştiriyoruz.”

Marshall’ın, boya sektörünün öncü markalarından biri olarak sorumlu üretici kimliğinden taviz vermeden çalışmalarına hızla devam ettiğini vurgulayan Özyılmaz, “Akzo Nobel’in global bilgi ve tecrübesini arkamıza alarak, uluslararası standartlarda hijyen sağlayarak, hassasiyetle uyguladığımız önlemlerimizle üretimimize ara vermeden devam ettik. Bu süreçte ülkemiz ekonomisine katkı sunmayı toplumsal bir sorumluluk olarak gördük. Marshall olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemiz için yüksek katma değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Pandemi sürecinde üretim ve lojistik ayağı dışındaki tüm alanlarda hibrit çalışma modeli uyguladıklarını belirten Özyılmaz, “Marshall yaklaşık dünyanın farklı noktalarında hizmet veren daha büyük ve çok uluslu bir yapıya sahip. Bu şirket yapısına bağlı olarak hibrit çalışma modelini etkin bir şekilde tüm iç süreçlerimize adapte ederek bu çalışma modelini adeta DNA’mıza işledik. Bu kapsamda tüm ekiplerimiz video konferans cihazlarımız ve mobil görüşmeyi destekleyen tüm uygulamalar sayesinde dünyanın dört bir yanında bulunan Üretim, Satış, Pazarlama, Finans, İnsan Kaynakları ve diğer Üst Yönetim Ekiplerimiz gibi iş akışını doğrudan etkileyen departmanlarımız ile rutin toplantılarını sürdürmeye devam ediyor. Dolayısıyla mevcut yapımızdan kaynaklanan uzaktan çalışma modeli deneyimimiz bizim bu dönüşüm sürecine avantajlı olarak başlamamızı sağladı. Covid-19 için alınan önlemler kapsamında hibrit çalışma ve modeline tüm ekiplerimiz ile birlikte sorunsuz, hızlı ve kolay geçiş sağladık” dedi.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER