Çarşamba, Aralık 6, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBoyaMarshall AR-GE Merkezi belgesi yenilendi

Marshall AR-GE Merkezi belgesi yenilendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezi Belgesi ile yürüttüğü çalışmaların 1. faaliyet dönemini tamamlayan ve yapılan denetimlerden başarıyla geçen AkzoNobel Marshall’ın belgesi yenilendi. 1. faaliyet dönemini içeren 10 ay için Ar-Ge Merkezi proje çalışmaları ile Ar-Ge harcamalarının %35’i için destek alındı.

Boya sektöründe yeniliklerin öncüsü olan ve geçtiğimiz yıl Şubat ayında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezlerine tanınan teşvik ve muafiyetlerden yararlanmaya hak kazanan AkzoNobel Marshall’ın bu çerçevede 10 aydır sürdürdüğü faaliyetlerle ilgili performans değerlendirmesi başarıyla tamamlandı. 

Denetim sonrasında Sanayi Bakanlığı Değerlendirme ve Denetim Komisyonunda alınan karar ile şirketin Ar-Ge merkezi teşviklerinden yararlanmaya devam etmesi ve belgenin yenilenmesi uygun görüldü. 1. faaliyet dönemini içeren 10 ay için Ar-Ge Merkezi proje çalışmaları ile Ar-Ge harcamalarının %35’i için destek alındı.

5746 sayılı kanun hükümleri gereğince 2019 yılı Şubat ayından bu yana AR-GE Merkezi olarak çalışmalarına devam eden AkzoNobel Marshall Ar-Ge departmanı ilk faaliyet döneminde yürüttüğü Ar-Ge projelerinin nicel ve nitel performanslarının denetimi Sanayi Bakanlığı tarafından görevlendirilen öğretim üyeleri tarafından yapıldı. Bu çerçevede 1. faaliyet dönemi içerisinde yürütülen Akrikor Elastomerik ürününün daha da özelleştirilmesine yönelik Ar-Ge Merkezi proje çalışmalarının Ar-Ge niteliği yüksek bulundu. Ayrıca Ar-Ge Merkezi bünyesinde yürütülen projelerde kullanılan, 6 Sigma kurallarına göre düzenlenmiş Yalın Uygulama Prosesi de hakemlerin Ar-Ge Merkezi faaliyetlerinin uygulama şekli konusunda olumlu tepkilerini aldı. Ar-Ge Departmanı bu konuyla ilgili olarak AkzoNobel globalin 2020 yılı 4. Çeyrek İcra Kurulu ödülüne de layık görülmüştü.

AkzoNobel Marshall Ar – Ge Müdürü Arzu Soyalp, denetimlerin başarıyla tamamlanmış olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “sahip olduğumuz uluslararası bilgi ve tecrübe ile Türkiye’de dekoratif boyalar sektöründe tüketicilerine sürdürülebilir, yenilikçi, hayatı kolaylaştıran ürün ve hizmetler sunmayı amaçlıyoruz. Gerek güncel gerekse ileriye yönelik geliştirdiğimiz projelerle kullandığımız yüksek teknolojinin faydalarını da pazarımızla paylaşıyoruz” dedi.  

Kocaeli Üniversitesi ile iyi niyet sözleşmesi imzalandı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Marshall Boya ve Vernik san. A.Ş ve KOÜ TTO A.Ş. aralarında kurumsal işbirliğinin kurulması, arttırılması, güçlendirilmesi, ortak projelerin oluşturulması, yürütülmesi, Ar-GE çalışmalarının yapılması için iyi niyet anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre;

  • Birlikte yürütülecek bilimsel ve/veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları yapmak ve destekleri sağlamak,
  • Yapılacak projelerin (TÜBİTAK, KOSGEB, AB, Kamu/Kuruluş̧ Projeleri, Konsolosluk Projeleri vb.) ulusal ve uluslararası proje destek programları ve fonlarından faydalandırılması hizmetleri,
  • Tarafların birlikte gerçekleştirecekleri ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmaları,
  • Tüm Ar-Ge projeleri ve danışmanlık hizmetleri,
  • Taraflar arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik çalışmalar, gibi işbirliklerinin yapılması görüşülmüştür ve iyi niyet sözleşmesi imzalanmıştır.
- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER