Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBoyaKaradeniz’in Dalgalarıyla Deniz Çevre Bilinci Aşılanıyor

Karadeniz’in Dalgalarıyla Deniz Çevre Bilinci Aşılanıyor

‘Denizcilik, Karadeniz’de Sörf ve Deniz Çevre Bilinci’ Mural / Graffiti Yarışması Başvuruları Başladı

Denizcilik ve deniz çevre bilincinin aşılanmasına yönelik etkinliklerine bir yenisini daha ekleyen Permolit Boya, bu yıl da sanatçıları Karadeniz’in dalgalarına davet ediyor. Permolit Boya, Ordu Efirli’de kurulan ve Karadeniz’e sörf kültürünü kazandıran Mellow Turkey ile yeni bir mural / graffiti yarışması düzenliyor.

Geçtiğimiz yıl tüm Marmara kıyılarını etkisi altına alan müsilaj sorununa ve çevre kirliğine dikkat çekmek üzere mural ve graffiti sanatçılarıyla harekete geçen Permolit Boya, Kalamış Yelken Kulübü ile gerçekleştirdiği etkinlikle büyük ses getirmişti.

Mural / graffiti yarışmalarına bir yenisini daha ekleyen Permolit Boya, sanatçıları Karadeniz’in dalgalarından ilham alarak çevre kirliliğine dikkat çekmeye davet ediyor.

‘Denizcilik, Karadeniz’de Sörf ve Deniz Çevre Bilinci’ konulu mural / graffiti yarışmasına 6 Nisan’da başlayan başvurular 30 Nisan’a kadar sürecek. Yarışmanın kazananlarına sunulacak yaz boyunca sörf ve kaykay eğitiminin yanı sıra sanat alanında başarılı kişilerden mentorluk kazanma imkanı da sağlanıyor.

M. AKIN AKÇALI; “SANATÇILARIMIZI KARADENİZ’İN DALGALARINDAN İLHAM ALMAYA DAVET EDİYORUZ ”

Permolit Boya CEO’su M. Akın Akçalı

Permolit Boya CEO’su M. Akın Akçalı yarışmaya ilişkin yaptığı açıklamada; 1984 yılında, Permolit markamızla “Dünyayı Güzelleştirecek” işler yapmaya söz vererek yola çıktık. Marka bir sözdür ve bugüne kadar sözümüzü daima tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. Bugüne dek gerçekleştirdiğimiz her bir sosyal sorumluluk projesinde dünyamızı güzelleştirecek çalışmalara imza attık. Denizlerimizdeki kirliliğe dikkat çekmek adına düzenlediğimiz etkinlikler ve yarışmalarla deniz çevre bilinci alanında farkındalık oluşturmayı amaçladık. Geçtiğimiz yıl Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz mural / graffiti yarışmamızla büyük bir ses getirdik. Bu yıl da yarışmamızın yeni halkasını Karadeniz’in dalgalarıyla oluşturuyoruz. Ordu’da yer alan Mellow Turkey Sörf Okulu ile gerçekleştirdiğimiz yarışmamızın konusu ise ‘Denizcilik, Karadeniz’de Sörf ve Deniz Çevre Bilinci’.” dedi.

Sanatçılar yarışmaya 30 Nisan tarihine kadar info@mellowturkey.com adresi üzerinden eserleriyle başvuru yapabilecek. 15 Mayıs’ta kazananların açıklanacağı yarışmanın kazanan ve dereceye giren eserleri Mellow Turkey Sörf Okulu Bahçesine uygulanacak.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER