Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBoyaDYO Genel Müdürü Mehmet Mutlu Uysal: “Global arenada güçlenmeye devam ediyoruz”

DYO Genel Müdürü Mehmet Mutlu Uysal: “Global arenada güçlenmeye devam ediyoruz”

“Yatırımlara ara vermeyi kesinlikle düşünmüyoruz. Sağlık ve hijyen alanlarına yönelik ürünler geliştirmek, çevre alanında Sıfır Atık, Güvenli Üretim öncelikli konularımız arasında yer alıyor. Yurt dışındaki iş ortaklarımızla Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarına sunduğumuz ürünlerimizle 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.”

2021 yılı için sektör ve firmanız özelinde kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz?

2020 yılının ilk  yarısında sosyal  hayattaki kısıtlamaların  başlaması  ekonomiyi olumsuz etkiledi, bazı sanayi şirketleri  üretime  ara verdi. DYO olarak, her zaman yaptığımız çalışmaları hızlandırdık, güvenli üretim yapmak  ve  güvenli çalışma  koşullarını  oluşturmak ilk  hedefimiz  oldu.  Çalışmalarımız sonucunda, pandemi döneminde üretim ve istihdamın sürekliliğini sağladık ve  2020   yılını ciroda yıllık %30,5  büyüme  ile  kapattık. 2021  yılında   pandemi  ile yaşamayı   öğrendik.   2021 yılı tüm hammadde ve nakliye maliyetlerinde orijin bazındaki artışlar ile mücadele ederek geçti.

Arge, satınalma, satış, lojistik ve planlama süreçlerini etkin bir şekilde yürüterek hiç bir müşterimizi ürünsüz bırakmadık. Bu dönem de her kriz ortamı gibi bize çok şey öğretti. Mevcut tecrübelerimize yeni tecrübelerimizi ekleyerek şirketimizi geleceğe taşımada farklı bir dönemeci başarı ile geçmiş olacağız.  

Sektördeki son gelişmeler ışığında yeni yıl için beklenti ve öngörüleriniz nasıl şekilleniyor? Biraz bahseder misiniz?

DYO olarak gelecek yıllar için planlamamızı etkin, hızlı, verimli ve yerinde hizmetler sunmak üzerine kurguluyoruz. Global arenada güçlenmeye devam ediyoruz. Ar – Ge’ye yatırım yapmayı sürdürüyoruz. İnovasyona olan inancımızla farklı ürün gruplarını üreterek müşterilerimizle buluşturuyoruz.

2022 yılı hedefleriniz ve bu yılda özellikle ön plana çıkaracağınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Yatırımlara ara vermeyi kesinlikle düşünmüyoruz. Sağlık ve hijyen alanlarına yönelik ürünler geliştirmek, çevre alanında Sıfır Atık, Güvenli Üretim öncelikli konularımız arasında yer alıyor. Yurt dışındaki iş ortaklarımızla Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarına sunduğumuz ürünlerimizle 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda, Rusya Krasnodar’da bulunan fabrikamızda ürettiğimiz ürünlerimizle, Rusya ve Doğu Avrupa pazarlarındaki etkinliğimizi korumayı sürdürüyoruz. İhracatımızın en yüksek olduğu ülkelerin başında Rusya ve Türki Cumhuriyetler gelirken Irak, Malta Fransa ve Almanya’ya olan ihracatımızı arttırıyoruz. 

Pandemi, bizlere evde kalmayı ve üretmeyi öğretti. Kapanma dönemlerinde kendin yap ürünlere rağbet artarken boya talebi beklentilerin üzerine çıktı. Biz de Hobilux adıyla mutfaktan banyolara, yatak odalarından salonlara kadar hemen her mekândaki seramik, metal, ahşap, plastik, mermer, cam, mobilya, taş gibi yüzeylerde kullanılabilen bir boya ürettik. Kolayca yenilenebilecek eski yüzeyler ve eşyaları yenilemek ya da renklerini değişmek için kullanılabilen Hobilux, uygulandığı yüzeylere yenilik ve canlılık katıyor.

Planlarımızı günün trendlerine ve tüketicilerin arzına göre şekillendirerek piyasaya çözümler sunmaya devam ediyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER