Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBoyaCUBO Pazarlama Direktörü Burcu Güngör Özdemir: “2023 yılında sektöre inovatif ürünler sunmayı...

CUBO Pazarlama Direktörü Burcu Güngör Özdemir: “2023 yılında sektöre inovatif ürünler sunmayı planlıyoruz”

“Bir yapıda oluşabilecek her türlü ihtiyaca geniş ürün yelpazemizle yanıt verme gücüne sahibiz. Kısacası inşaatta bir yapının temelinden bitimine o yapı için gerekecek tüm çözümler bizde var. ‘Yapıda Kusursuz Çözümler’ mottomuzla da bunu anlatmaya özen gösteriyoruz.”

CUBO’nun  üretim tesisleri ve oluşturduğu istihdam hakkında bilgi verir misiniz?

İnşaat malzemeleri sektörüne Başergün İnşaat olarak 1994 yılında giriş yaptık. 2004 yılında Başergün Boya ve Kimya A.Ş. unvanını alarak “CUBO” markası ile inşaat ve sanayi boyaları üretimimiz başladı.

Yurt içinde dört üretim tesisiyle sektörde varlık gösteriyoruz. Ana üretim tesisimiz Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde. Bu tesisimizin tek vardiyada yıllık 50.000 ton boya, 120.000 ton yapı kimyasalları üretim kapasitesi var.

%100 yerli sermaye yapısına sahip firmamız, tüm satış noktamızın ve tüketicilerimizin ürünlerimize kolay ve hızlı erişimini sağlamak amacıyla 2019 yılında CUBO İSTANBUL, 2020 yılında CUBO ELAZIĞ Yapı Kimyasalları fabrikalarımız, 2021 yılında CUBO ANKARA Yapı Kimyasalları tesislerimiz faaliyete geçmiştir. Bu yıl Ankara Fabrikamızda %150’lik kapasite arttırma yatırımımız ile birlikte Yapı Kimyasalları’ndaki üretim kapasitemiz yıllık 500.000 tonu aşmış bulunuyor. İlerleyen dönemde Karadeniz Bölgesi’nde de yatırım gerçekleştirerek üretim faaliyeti gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Tüm bu ürün gruplarımızı, yurdun dört bir yanında bulunan 2000’e yakın satış noktamızda tüketiciler ile buluşturuyor ve bunu gerçekleştirirken 300’ün üzerinde kişiye istihdam sağlıyoruz.

Pazardaki ürün gruplarınızdan biraz bahseder misiniz?

Boya grubunda inşaat ve sanayi boyaları üretirken; yalıtım grubunda CuboTherm ısı ve CuboSeal su yalıtım sistemleri,  yapı kimyasalları grubunda ise seramik yapıştırıcıları, teknik ürünler, zemin kaplamaları, zemin ve bina güçlendirmeleri alanında üretim yapıyoruz.

Bunun yanı sıra, sektörde efekt boya grubu olarak ifade edilen dekoratif boya ve kaplamalarımız CuboArte markamız ismi ile yer alıyor. Bu grupta, geniş bir ürün çeşitliliğimiz mevcut.

Bir yapıda oluşabilecek her türlü ihtiyaca geniş ürün yelpazemizle yanıt verme gücüne sahibiz. Kısacası inşaatta bir yapının temelinden bitimine o yapı için gerekecek tüm çözümler bizde var. ‘Yapıda Kusursuz Çözümler’ mottomuzla da bunu anlatmaya özen gösteriyoruz.

Ar&Ge çalışmalarınız nasıl ilerliyor? Kısa vadede ne gibi yenilikler söz konusu?

Bizim için 2025 yılı oldukça önemli. Çünkü 2025 yılına kadar iç pazardaki yapılanmamızı tamamlamayı planlıyoruz. Ar-Ge faaliyetlerimizden bahsedecek olursak “Yapıda Kusursuz Çözümler” üretme hedefimizle sektörde boyadan yapı kimyasallarına, yalıtımdan efekt boyalara kadar bir çok alanda üretim yapan Türkiye’nin birkaç firmasından biriyiz. 230’u aşan ürün çeşidimiz var bundaki en büyük etken şimdiye kadar ki Ar-Ge çalışmalarımız.

Müşteri dinamikleri yavaş yavaş da olsa her yıl değişiyor ve gelişiyor. Biz de bu anlamda değişen ve değişebilecek tüketim alışkanlıklarını öngörüp yeni ürünler geliştirme hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İklim değişikliğinin yarattığı sorunlar dünyamızın geleceğini tehdit ederken doğal kaynakların korunması ve enerji tasarrufu gündemin öncelikli konularından biri. Yarınlarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak için enerji tasarrufu sağlamak bizlerin de  sorumluluklarımızın başında geliyor.

Biz de firma olarak son 10-15 yıldır bildiğimiz ve son yıllarda önemini daha da arttıran “sürdürülebilirlik” kavramına önem veriyoruz. Bu kapsamda  kaynakların daha etkin kullanıldığı ve dünyamıza zarar vermeyen daha ekolojik ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. Karbon ayak izini azaltmaya yönelik ekolojik ürünler üretmek için Ar-Ge birimimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 2023 yılında sektöre inovatif ürünler sunmayı planlıyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER