Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBoyaAKÇALI BOYA İNGİLTERE’DE DÜNYA MARKALARI İLE BOY GÖSTERDİ

AKÇALI BOYA İNGİLTERE’DE DÜNYA MARKALARI İLE BOY GÖSTERDİ

Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli markası Permolit’in üreticisi Akçalı Boya, 2017 yılında Akçalı UK şirketiyle ilk ve tek Türk boya markası olarak girdiği İngiltere pazarında büyümeye devam ediyor. İngiltere’de 700’e yakın satış noktasına ulaşan marka, ülkenin en büyük yapı ve boya fuarı “National Decorating and Painting Show”da dünyanın önde gelen 20 boya üreticisi arasında yer aldı.

Yaklaşık 40 yıldır boya sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Akçalı Boya, yurtiçi ve yurtdışı pazar payını büyütmeye devam ediyor. Sektörde imza attığı “ilk”ler ve “en”lerle markalaşan Akçalı Boya, Avrupa’dan, Ortadoğu’ya, Afrika’dan, Körfez bölgesine kadar toplam 25 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

İNGİLTERE’DE 700’E YAKIN MAĞAZAYA ULAŞIYOR

2017 yılında ilk ve tek Türk boya markası olarak girdiği İngiltere pazarında büyük bir ivme yakalayan Akçalı UK, 700’e yakın satış noktasına ulaştı. WRX markalı sprey boyaları, teknik spreyler ve su bazlı inşaat boyalarıyla pazarda yer alan firma, İngiltere’nin en büyük yapı ve boya fuarı National Decorating and Painting Show’da yerini aldı.

Birleşik Krallık’ın boya ve dekorasyon endüstrisine yönelik tek ulusal etkinliği olan fuara farklı ülkelerden 3 binin üzerinde ziyaretçi katılım gösterdi.

Dünya genelinde öne çıkan 20 seçkin boya üreticisinin yer aldığı fuarda Akçalı UK, WRX markalı ürünleriyle ziyaretçilerini ağırladı.

Akçalı Boya CEO’su M. Akın Akçalı

M. AKIN AKÇALI; “ÜRÜN KALİTEMİZ İNGİLTERE PAZARINDA ÇOK BEĞENİLDİ!”

Akçalı Boya CEO’su M. Akın Akçalı; “Akçalı Boya ve Permolit Boya markalarımızla bugüne dek Türkiye’de birçok ilke imza attık. 1986 yılında ürettiğimiz Permolit Süper Tavan ürünümüz ile sektöre ilk Tavan Boyası’nı kazandırmış olduk ve de yeni bir ürün kategorisi oluşturduk. Bu ürünümüzle ilk günden itibaren pazardaki liderliğimizi koruduk. 1994 yılında üretimine başladığımız Akçalı Sprey boyalarımızla Türkiye genelindeki pazar liderliğimizi sürdürmekteyiz. Boya sektöründe bugün, 300’den fazla ürünümüzle faaliyet gösteriyoruz, ürün ve markalarımızı 25 ülkeye yaygınlaştırdık. 2017 yılında Londra’da kurduğumuz Akçalı UK şirketimizle ilk ve tek Türk boya markası olarak İngiltere pazarına girdik. WRX markalı ürünlerimizle yer aldığımız pazarda ciddi bir ivme yakaladık. Tüketicilerin ve özellikle profesyonel kullanıcıların memnuniyeti, ürünlerimize teveccüh ettikleri yüksek beğeni skorları sayesinde kısa sürede organik bir bilinirliğe ulaştık. Şu an İngiltere’de 700’e yakın mağazada ürünlerimiz tüketiciyle buluşuyor. Geçtiğimiz hafta İngiltere’nin boya ve dekorasyon endüstrisine yönelik tek ulusal etkinliği National Decorating and Painting Show’da dünyanın önde gelen 20 boya üreticisi arasında yerimizi aldık. İngiltere genelindeki faaliyetlerimizi arttırmaya yönelik önemli görüşmeler ve yeni müşteri bağlantıları gerçekleştirdik. Burada kalıcı bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER