Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaBanyo/MutfakBien Direktörü Serkan Önem: “Üretime yönelik faaliyetlerimizi 2021 yılında da artırarak geliştirmeyi...

Bien Direktörü Serkan Önem: “Üretime yönelik faaliyetlerimizi 2021 yılında da artırarak geliştirmeyi hedefliyoruz”

“Bien yurt içinde olduğu kadar yurtdışında da güçlü bir marka. Yurtdışında 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Yurtdışında Türkiye’de üretilen ürünlerimiz kullanıldığında ve yeni pazarlara açıldığımızda heyecan duyuyoruz. Çünkü ihracat yapmak ve yurtdışında başka markalarla pazarda yarışmak üreticiler için her zaman gurur kaynağı. Dünya pazarlarında çok güçlüyüz ve büyümeye devam ediyoruz.”

Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Bien, Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncularından bir tanesi. Başarılı ürün tasarımlarıyla öne çıkan firmanın, dünyaca ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonuyla yılda 45 milyon m2 ’nin üzerinde üretim kapasitesi bulunmakta. 

Bien Direktörü Serkan Önem ile bu yıl gerçekleştirmeyi planladıkları çalışmaları ele aldık.

2021 yılı için hedeflerinizi nasıl temellendiriyorsunuz? Üretim ve satış stratejinizi nasıl kurguluyorsunuz? 

Bien olarak iç pazarda 120 bayimiz ile Türkiye’nin her bölgesinde etkin rol oynuyorken hem de dış pazarda varlığımızı güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Pandemi döneminde üretimimizin etkilenmemesi için toplum sağlığını da ön planda tutarak gereken tüm önlemlerimizi aldık. Bu dönemde yaptığımız faaliyetlerin olumlu yansımalarını bu yılın içinde gördük. Sektöründe Türkiye’nin üretim kapasitesi en büyük firması olarak hem üretim hem satış ekibimizle sahadaydık. 

Üretime yönelik faaliyetlerimizi 2021 yılında da artırarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda tüm gücümüzle yeni yatırımlar ve yeni üretim kaynakları yaratmak için çalışıyoruz. 

Bilecik’te inşa ettiğimiz Türkiye’nin en modern, üstün teknolojili üretim tesisini Ocak 2020’de faaliyete geçirdik. Böylece yeni üretim tesisimizin de devreye girmesiyle üretim kapasitemize yıllık 13.000.000 m2 eklenmiş oldu. Bu yatırımlarımızla duvar karosu ürün grubunda iç pazarın en güçlü üreticisi haline geldik. 

2021, büyümeye devam edeceğimiz, aynı zamanda kendimizi üstün kalite konusunda daha da geliştireceğimiz, daha yenilikçi ve sektöre yön veren firma olma hedefimizi artıracağımız bir yıl olacak.

Bu yıl pazara sunacağınız yeni ürünleriniz olacak mı? 

Her yıl seramik karo, porselen karo ve teknik porselen karo ürün gruplarında yeni koleksiyonlarımızı pazara sunuyoruz. Pazarda satışı devam eden 140’a yakın karo koleksiyonumuz var. Bu sayının yaklaşık %20’si her yıl yenileniyor ve yeni koleksiyon olarak pazara sunuluyor. Bayilerimizin, mimarların, karar vericilerin ve son tüketicinin beğenisine göre de pazarda her koleksiyon ayrı bir yer ediniyor. Bien, yeni ürün geliştirme ve tasarlama alanlarında çok dinamik bir marka. Oldukça zengin ürün çeşitliliği ile tüm hedef kitleye yönelik hizmet sunuyoruz. 

İhracat noktasında çalışmalarınız nasıl ilerliyor? 

Bien yurt içinde olduğu kadar yurtdışında da güçlü bir marka. Yurtdışında 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Yurtdışında Türkiye’de üretilen ürünlerimiz kullanıldığında ve yeni pazarlara açıldığımızda heyecan duyuyoruz. Çünkü ihracat yapmak ve yurtdışında başka markalarla pazarda yarışmak üreticiler için her zaman gurur kaynağı. Dünya pazarlarında çok güçlüyüz ve büyümeye devam ediyoruz. Üretimimizin önemli ölçeğini ihraç ediyoruz. Bu nedenle son yıllarda ihracattaki talep artışını karşılamaya yönelik şirketimizde paralel şekilde büyümektedir. 

Ar&Ge ve İnovasyon çalışmaları hakkında kısaca bilgi verir misiniz? 

AR&GE ve inovasyona yatırım yapmayı şirketimizin kuruluşundan bu yana kesintisiz sürdürüyoruz. Fabrikalarımızdaki AR-GE tesislerimizde yeni ürünler geliştirmeye yönelik çok kuvvetli bir AR-GE ekibimiz var. Birçok ülkede beğeni toplayan tasarımlar oluşturmak için AR-GE ve ÜR-GE departmanlarımıza büyük sorumluluk düşüyor. 

Bien olarak her geçen yıl inovatif ebatlarımız ve zengin tasarımlarımız ile uluslararası klasmanda varlık göstermeye devam ediyoruz. Dünyanın en geniş kapsamlı fuarlarında yer alıyoruz. 

Hijyen, estetik ve fonksiyonellik unsurlarında her zaman öncü olmayı başardık. Mermer, beton, doğal taş, ahşap ve konsept seramiklerinin yanı sıra üstün teknolojiyle pazara kazandırdığımız ürünlerimizle de yeni yılda sektörün en önemli fuarlarında yer almayı hedefliyoruz. Yatırımlarımız ve tanıtım faaliyetlerimizle, yaşam alanlarına kazandırdığımız modernliği, doğallığı hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarına tanıtmayı planlıyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER