Pazar, Aralık 10, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaAsansör/Taşıma SistemleriNur Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Kazan: “Büyük bir istihdam ve personel...

Nur Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Kazan: “Büyük bir istihdam ve personel tedariği yapacağız”

“Ülkemizdeki ekonomik daralma, pandemi, döviz kurları gibi nice olumsuz durumu bir köşeye bırakarak tamamen işimize odaklıyız. Bu durumdan kendimize vazife çıkarıyor ve sorumluluk alıyoruz.”

Dünyanın önde gelen engelli asansörü şirketlerinden biri olan Nur Asansör, bu alanda geliştirdiği farklı tasarımlar ve hizmet kalitesiyle müşterilerinin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Son dönemde gerçekleştirdiği üretim atağıyla dikkatleri üzerine çeken firma, ülke ekonomisine katkı sağlarken, ergonomi ve tasarımı müşterilerine daha uygun fiyatlara sağlama imkanına kavuşacak.

Nur Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Kazan ile, 2021 yılının ilk çeyreğini kısaca ele aldık. Fabrika yatırımlarına da değinen Kazan, fabrikalarında ürettikleri yeni modelleri başta Avrupa olmak üzere tüm dünyaya ihracını gerçekleştireceklerini belirtti.

Bu yılın ilk çeyreğini hemen hemen geride bırakmaktayız. 2021 yılı beklentileriniz doğrultusunda mı şekilleniyor? Kısaca neler söylemek istersiniz?

Öncelikle her okura ve bizleri takip edenlere selamlarımı iletiyorum. İlk çeyrek bizler için gayet yolunda geçti diyebilirim. Özellikle ihraç ettiğimiz ülkeler bu süreçte depolamanın ve stokta ürün bulundurmanın önemini çok iyi anladılar. Doğal olarak da siparişleri hız kesmeden yanıtlayarak bu süreci iyi değerlendirdik diyebilirim.

Umuyorum ki pandemi süreci iyileşme evresine doğru gittiği bu dönemde üretimler full kapasite devam edecek ve daralan ekonomi biraz da olsa nefes alacaktır. Tüm büyük ve orta üreticiler ilk çeyrek planlarını tutturabildiğini düşünüyorum. Bu nedenle de 2021 yılının son 3 çeyreğine de ışık tutacağına eminim. Bence daha verimli bir son 3 çeyrek geçecektir.

Önümüzdeki dönemde, rekabet gücünüzü nasıl arttırmayı düşünüyorsunuz? Hangi ürün ya da hizmetlerinizle ön planda olacaksınız?

Dergiyi yakından takip edenler daha önce çıkarttığımız yeni modelleri buradan sizin vasıtanızla duyurduğumuzu hatırlayacaklar. Şimdi de yine buradan yeni modelimiz olan ve tüm dünyaya satışını gerçekleştireceğimiz dönüşlü tipte merdiven platformu AR- GE çalışmasına başladığımızı belirtmek isterim. Bu süreçte tahminlerimiz yıl sonuna dek bu modelimizin biteceğini ve satışa sunulacağını umut ediyoruz. Düz platform olarak tüm dünyaya ürettiğimiz merdiven asansörü modellerimizi şimdi de yeni model ile daha da yenilenmiş versiyonu ile kavisli (dönüşlü) merdiven asansörüdür.

Bu ürünlerimiz sayesinde de rekabetçi ve yenilikçi vizyonumuzu bir kez daha ortaya koymaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Bu yıl için yeni ürün, yatırım ve istihdam konularındaki stratejilerinizi kısaca paylaşabilir misiniz?

Bir önceki sorunuz ile birleştirmek isterim. Dönüşlü merdiven asansörü ile zaten büyük bir istihdam ve personel tedariki yapacağız. Bununla birlikte yatırım katsayımız ve yatırım yapılacak alanlar da belirlenmiş olacak. Dünyada sayılı fabrikanın üretebildiği bu versiyon merdiven asansörün modelimizde ülkemizi temsil ederek başta Avrupa olmak üzere tüm dünyaya ihracını gerçekleştireceğimizi umut ediyoruz. Bu tabiki yeni personel, yeni çalışma alanı, yeni istihdam demek. Ara tedarikçilerimizin artması ve ulaşacağımız insan sayısı olarak da artması anlamına geliyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Bu değerli söyleşide bizlere yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Ülkemizdeki ekonomik daralma, pandemi, döviz kurları gibi nice olumsuz durumu bir köşeye bırakarak tamamen işimize odaklıyız. Bu durumdan kendimize vazife çıkarıyor ve sorumluluk alıyoruz. Nur Asansör Olarak biz de sizlere teşekkür ederiz. En kısa sürede tekrar görüşmek dileğiyle

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER