Çarşamba, Aralık 6, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaAsansör/Taşıma SistemleriNur Asansör CEO’su Doğan Kazan: “2022 bizim için ihracat yılı olacak”

Nur Asansör CEO’su Doğan Kazan: “2022 bizim için ihracat yılı olacak”

“Son konuştuğumuz konulardan olan ve ülkemizde şu an üretilmeyen dönüşlü platform asansörlerinin sonuna yaklaşmak üzereyiz. Bizim tahminlerimiz yaklaşık 7 / 10 ay içerisinde AR-GE çalışmalarını bitireceğiz ve platform ön prototipinin denemelerini sağlayacağız. Herhangi bir sorunla karşılaşmazsak eğer 2022 ilk aylarında ilk modelimizi piyasaya sürmek ve beğeniye sunmak istiyoruz. Çok çalışıyor ve üzerinde fazlasıyla mesai harcıyoruz.”

Dünyanın en önde gelen engelli asansörü şirketlerinden biri olan Nur Asansör, bu alanda geliştirdiği inovatif ürünler ve iş ortaklığı yaptığı markalarla birlikte gerek merdiven asansörü gerek engelli asansörü alanında çok değerli hizmetler vermekte. Uzman kadrosu ile apartmanlara, resmi dairelere vb. tüm ihtiyaç duyulan alanlara ücretsiz keşif imkanı sağlayan firma, engelli vatandaşlar için en doğru tespiti yapıp, en konforlu ve kaliteli asansör hizmetini sağlamakta.

Nur Asansör CEO’su Doğan Kazan ile gerçekleştirdikleri Ar&Ge faaliyetleri, yeni pazar çalışmaları ve önümüzdeki dönemde piyasaya sunacakları yeni nesil ürünler üzerine konuştuk.

Gündeminizdeki konu başlıklarından biraz bahseder misiniz?

Herkese selamlar öncelikle, gündemimiz herkesinki ile aynı, pandemi sürecini en hasarsız nasıl atlatırız ? bu soruya cevap ararken işleyişi, üretimi ve dengeleri korumak, devamlılık sağlayarak talepleri zamanında karşılamak isteğindeyiz. Bu nedenle artık daha çok stoklu çalışma, daha çok rezerv miktarı kontrolü ile devam etmekteyiz.

Öte yandan ara verilen müşteri ziyaretlerinin tekrar planlanması ve seyehatlarin, fuarların tekrar planlanması da gündemimizde. Nur asansör olarak, bu süreçte hem engelli asansörü bölümümüzü, hem de merdiven asansörü bölümüzü ayakta tutarak taleplere olabildiğince hızlı karşılamaya çalıştık.

Ar&Ge yatırımlarınız ve çalışmalarınız nasıl ilerliyor? Son yenilikleri bizlerle paylaşabilir misiniz?

Son konuştuğumuz konulardan olan ve ülkemizde şuan üretilmeyen dönüşlü platform asansörlerinin sonuna yaklaşmak üzereyiz. Bizim tahminlerimiz yaklaşık 7 / 10 ay içerisinde AR-GE çalışmalarının biteceğiniz ve platform ön prototipinin denemelerini sağlayacağız.

Herhangi bir sorunla karşılaşmazsak eğer 2022 ilk aylarında ilk modelimizi piyasaya sürmek ve beğeniye sunmak istiyoruz. Çok çalışıyor ve üzerinde fazlasıyla mesai harcıyoruz.

Yeni pazar hedefleri ve yatırım planlarınız hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Bu konuyu biraz üstü kapalı geçiştirmem gerekiyor. Malum gizli ve çok detalyıca bilgi veremeyeceğim bir soru. Bildiğiniz gibi şirketlerin rakipleri vardır ve fikir avcılarına karşı bu tutumu sergilemeliyiz. Biraz ön bilgi vermek gerekirse uzak doğu hedeflerimiz var.

Bilinen yapılan şuan uakdoğudan malzeme tedarik etmektir. Biz bu algıyı yıkarak uzak doğuya ihraç hedeflerimiz var. şimdilik bunları söylemek bile bize heyecan veriyor. Ayrıntıları ise daha sonra hedefler gerçekleşince bilahare sizlere anlatacağım.

ISK-SODEX 2021 Fuarı’nda ne tür yenilikler sunmayı planlıyorsunuz?

Pandemi şartları ve planlamaları gereği 2022 sonuna kadar fuarlara katılım yapmayacağız. Bu yönde bir karar aldık. Bu kararı almamıza en çok etki eden unsurlardan biri ise şüphesiz demin size bahsettiğim yeni ve farklı ürünlerimiz ile bu fuarlara çıkmak istiyoruz.

Bu nedenle yeni ürünlerimizi ve yeni planlarımızı 2022’den sonraki engelli asansörü fuarlarına saklıyoruz. Bilindiği gibi sektörümüzün yani engelli asansörü üzerine yapılan fuarlar genellikle Avrupa da bulunuyor. Biz de Nur Asansör A.Ş. olarak engelli asansörü fuarlarında katılım yapmayı planlamaktayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Öncelikle köşenizde bizelere yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Keyifli bir söyleşi oldu. Bizi takip edenler, ziyaret etmek isteyenler ise Çerkezköy de yeni kurulan fabrikamıza davetlimiz olaak gelerek showroom da zaman geçirerek ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirler.

Tüm okurlara selamlarımızı iletmek isterim. Iyi ve sağlıklı günler dileriz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER