Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaAlüminyum Sistemleri“Yenilikçi bakış açısını marka kültürü haline getirdik”

“Yenilikçi bakış açısını marka kültürü haline getirdik”

“Değişen dünyaya ayak uydurmak, gelişen teknolojileri yakından takip etmek ve kendi üretimimize uyarlamak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Her şeyden önemli doğaya ve insana faydalı olabilecek yeni sistemler geliştirmek ve bu konuda sektöre öncülük etmek hedeflerimiz arasında bulunuyor.”

Tüm iklim koşullarıyla uyumlu inovatif ürünleriyle sektörde haklı bir üne sahip olan IQ Alüminyum, enerji verimliliği yüksek sistemler üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Özel projeler için özel sistemler geliştiren firma, önümüzdeki dönemde Ar-Ge çalışmalarını daha da hızlandıracak. IQ Alüminyum Marka Satış Direktörü Hakan Nurhan ile markanın önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği proje ve faaliyetleri üzerine konuştuk.


Pazardaki  gelişmeleri kısaca değerlendirebilir misiniz? Bu gelişmeler ışığında gündeminizdeki konu başlıklarından biraz bahseder misiniz?

İçinde bulunduğumuz  , tüm dünyayı yenilikçi adımlar atmaya ve farklı pazarlar bulmaya sevk etti. Özellikle Rusya ve Orta Doğu olmak üzere, yurt içinde ve yurt dışında yeni satış kanalları oluşturduk. Bununla birlikte, ürünlerimizde ve tasarımlarımızda da farklılaştık. Kapalı mekanlarda daha fazla zaman geçirmek zorunda olmamız, bizi hem tasarımda hem ham maddede yeni adımlar atmaya teşvik etti. Dolayısıyla, önümüzdeki dönemde yeni konu başlıklarımızı; enerji tasarrufu, pratik tasarımlar ve yeni pazarların keşfi olarak belirledik.

Bu yıl içerisinde gerçekleştirdiğiniz projelerden birkaç örnek verebilir misiniz?

Dünya çapında tüm sektörlerde ivme kaybı yaşansa da; biz bu durumu fırsata çevirmeyi başardık. Yeni tasarımlarımızı geliştirmek, üretim süreçlerimizi optimize etmek, Ar-Ge çalışmalarımızla doğaya ve insanlığa faydalı olabilecek sistemler geliştirmek için önemli kararlar aldık, adımlar attık.

Açılır sistemler ile hayatı daha pratik hale getirdik, sürme sistemlerle yaşam alanlarını genişlettik ve diğer mimari çözümlerimizle yükselen yeni projelere destek verdik.

Ar&Ge çalışmalarınız hakkında kısaca bilgi verir misiniz? Önümüzdeki dönemde ne gibi yenilikler söz konusu?

Geniş açıklıklar için tasarlanmış, enerji verimliliği sağlayan ve üstün performans sunan sürme sistemler üzerinde çalıştık. Özel projeler için özel tasarımlar hazırladık. Önümüzdeki dönemde Ar-Ge çalışmalarımıza hız kazandıracağız. 

Değişen dünyaya ayak uydurmak, gelişen teknolojileri yakından takip etmek ve kendi üretimimize uyarlamak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Her şeyden önemli doğaya ve insana faydalı olabilecek yeni sistemler geliştirmek ve bu konuda sektöre öncülük etmek hedeflerimiz arasında bulunuyor.

Üretim faaliyetlerinizde son dönemde ne tür gelişmeler bulunuyor?

IQ Alüminyum olarak yurt dışı ve yurt içi pazarların ihtiyaçlarını anlamak ve talepleri karşılamak için üretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Makine parkurlarımızı güncelliyoruz, üretim tesislerimizi son teknoloji ile donatıyoruz ve tasarımlarımızı şekillendirirken sektörün önceliklerine dikkat ediyoruz.

Yeni pazar hedefleriniz ve mevcut pazarlardaki çalışmalarınız nasıl ilerliyor?

Yeni ürünler, yeni teknikler ve yeni sektörler her zaman gündemimizin üst sıralarında bulunuyor. Bu sebeple, her zaman çağın bir adım önünde olmak için yenilikçi bakış açısını marka kültürü haline getirdik. Açılır sistemler, sürme sistemleri ve diğer mimari sistemlerin yanında doğayla uyumlu, enerjiyi verimli kullanabilen geri dönüştürülebilir ürünler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. 2021 yılının sonunda ciromuzu yükseltmeyi hedefliyoruz. Pazar payımızı genişletmeyi ve yeni pazarlarda yeni anlaşmalar yapmayı planlıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Dünyamızı, insanlarımızı ve gündelik alışkanlıklarımızı derinden etkileyen pandemi sürecini üretim bazında yeni kazanımlarla zenginleştireceğimize inanıyoruz. Diğer tüm sektörler için de iklim koşullarına uyum gösteren, çevreye ve insanlığa duyarlı ürünlerle sağlıklı bir geleceğe yürüyeceğimizi düşünüyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER