Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaAlüminyum SistemleriSELENIUM ATAKÖY’DE SARAY AYRICALIĞI

SELENIUM ATAKÖY’DE SARAY AYRICALIĞI

 

İstanbul’un gözde semti Ataköy’de yükselen Selenium projesi, Saray Alüminyum estetiği ile yeni nesil mimari çözümleri yansıtıyor. Dairelerin tamamında panoramik manzara görülebilmesi açısından yüksek tavan ve kesintisiz cam kullanmayı tercih eden proje mimari Dilekçi Mimarlık, Saray’ın EWT70 kapı pencere sistemi ile uygun çözümü elde ediyor.

Üretim gücü, kaliteli üretimi ve inovatif ürünleri ile alüminyum sektörünün güçlü markası Saray Alüminyum, etkileyici mimarisi ve merkezi lokasyonu ile dikkat çeken Selenium Ataköy’de fonksiyonel çözümleri ile yer alıyor. 20 bin metrekarelik arazi üzerinde, her blokta 107 konut olmak üzere, toplamda 3 blokta 321 konut kapasiteli olarak inşa edilen projede, büyüklükleri 89 m2 ile 281 m2 arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tipleri yer alıyor. Dairesel forma sahip yapı, şehrin ana akslarından olan E5 karayolu tarafında yer almasının yanı sıra diğer tarafta Marmara Denizi manzarası olanağı da sunuyor. Projenin mimarlığını yürüten Dilekçi Mimarlık’ın talebi doğrultusunda panoramik görüntünün kesintisiz izlenebilmesi için projede kullanılan alüminyum sistemleri yatay kayıtlar olmaksızın tasarlayan Saray Alüminyum,  yer-tavan arasında kat boyunca devam eden bütünleşik tasarım ile projeye pozitif değer katıyor. Pencerelerde yer alan kanatların ise, dışarıdan profillerin olabildiğince gizlenebilmesi prensibine uygun olarak cam arkasında gizlenecek şekilde özel bir detay ile uygulandığı proje, ikonik yapısı ile dikkat çekiyor.

Çevre ve sürdürülebilirlik bilincinde Avrupa standartları…

Uluslararası standartlarda üretim yapan ve iklim krizinin etkilerini en aza indirmeyi amaçlayan Avrupa Yeşil Mutabakatı’nı dikkate alarak öncelikle üretimde sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanan Saray, Türkiye’de sektörün ilk EN 15804 – Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri normu uyumlu EPD (Çevresel Ürün Beyanı) belgesine sahip şirketi olma özelliğini taşıyor. Yeşil binaların inşasına katkıda bulunan ve geliştirdiği yüksek performans kriterlerine sahip kapı, pencere sistemleri ile daha sağlıklı, çevreci ve ekonomik olarak tasarruflu binaların yapımında etkili rol oynayan marka, Selenium Ataköy’de tercih ettiği EWT70 sisteminin 70 mm genişliğinde kasa profili ve Polyamid bariyerli yapısı ile yüksek performans sunuyor. EWT70 sistemi, bünyesinde yer alan EPDM fitil ve 3 contalı tasarım kriterleri ile istenilen akustik ve termal konfor ortamının sağlanmasında etkili rol oynuyor.

 

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER