Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaAlüminyum SistemleriReynaers Alüminyum Pazarlama Müdürü Ebru Yalçın: “Yeni pazarlar keşfederek büyümeye devam ediyoruz”

Reynaers Alüminyum Pazarlama Müdürü Ebru Yalçın: “Yeni pazarlar keşfederek büyümeye devam ediyoruz”

“Bu sene Özbekistan’da uygulayıcı partnerimiz Alto Aluminyum ile beraber 266.5 metre yüksekliğinde, tamamlandığında Orta Asya’nın en yüksek yapısı olacak olan bir gökdelen projesi yapıyoruz.”

Pencere, kapı, cephe, sürme doğrama, katlanır kapı ve güneş kırıcılar için yenilikçi ve sürdürülebilir alüminyum çözümler geliştiren Reynaers Alüminyum, enerji verimliliği ve çevre konularında da gerçekleştirdiği sorumlu faaliyetlerle ön plana çıkıyor. Avrupa’nın lider kuruluşları arasında yer alan firma, standart ürün ve hizmetlerin yanında, konut projelerinden ticari ve endüstriyel projelere kadar pazardaki tüm sektörler için özelleştirilmiş çözümler sunuyor.

Reynaers Alüminyum Pazarlama Müdürü Ebru Yalçın ile sektördeki yenilikler, Ar&Ge faaliyetleri ve önümüzdeki döneme dair ortaya koydukları pazarlama stratejileri üzerine konuştuk.

Sektördeki yenilikler ve gündeminizdeki konu başlıklarından biraz bahseder misiniz?

Evde olmanın keyfini ve evlerde sosyalleşmeyi  keşfettiğimiz, dilersek evden de rahatlıkla çalışabildiğimiz yeni bir döneme girdik. Minimum sayıda insanla temas etmek ve işlerimizi de bir yandan yürütebilmek için evlerimiz aynı zamanda ofislerimiz oldu. Evde küçük de olsa bir alanda bilgisayarımızı ve eşyalarımızı koyabileceğimiz bir düzen ayarlamamız gerekti. Zorunluluklar halinde dışarı çıktığımız bu dönemde artık yaşadığımız yerde huzurlu, düzenli, yeterince gün ışığını alabildiğimiz bir ortam yaratmak istiyoruz. Pandemi süreci konfor beklentilerimizle birlikte yaşam alanlarımıza olan ilgimizi de arttırdı.Bu da dolaylı olarak evlerimize verdiğimiz önemi artırıyor. Ev sahipleri, bahçede açık mutfak ve barbekü sistemleri, balkon tasarımları, konforlu oturma köşeleri gibi sosyalleşmeye zemin hazırlayan bir düzen oluşturmaya çalışıyor. Evlerin güzel havalarda açık kafelere dönüştüğü, zaman zaman bir restoran gibi masa hazırlayıp davet verdiğimiz, yeri geldiğinde çalışmak için ofis ortamına dönüştürdüğümüz kısacası her şeyimiz olacağı için daha işlevsel kurgular ön planda. Doğanın ve gün ışığının hayatlarımızdaki önemini daha iyi kavradık.  Bununla birlikte balkon ve bahçelerimizi sık vakit geçireceğimiz daha yaşanabilir alanlara dönüştürüyoruz. Bu noktada son kullanıcı taleplerinde büyük bir artış yakaladık ve tüm konut projelerini Reynaershome markamız ile tek bir çatı altında topladık. Ev sahiplerine geniş yüzeyli pencereler, kayar ve katlanır sistemler, kış bahçesi sistemleri gibi alternatifler önererek kendi ihtiyaçlarına uygun olanı seçmelerini sağlıyoruz. İstanbul ve Bodrum’daki showroomlarımıza davet edip sistemleri deneyimlemesini istiyoruz.

Yine Reynaers Aluminium Türkiye bünyesinde yer alan İsviçre menşeili bir çelik profil markamız da var: Forster. Şimdilerde Forster’daki ürün yenilikleri bizi oldukça heyecanlandırıyor. Çelik sistemlerde çoğunluğun alışık olmadığı şekilde iç mekanda kullanılmak üzere yalıtımsız olarak üretilmiş ve 18 mm gibi oldukça ince bir ön görünüme sahip “Presto XS” sistemimiz çıktı. İstanbul Şişli’de yer alan yeni showroomumuzda çelik sistemlerimize de yer verdik.

Bu yıl içerisinde gerçekleştirdiğiniz projelerden birkaç örnek verebilir misiniz?

Bu yıl özellikle iletişim projeleri anlamında yoğun ve verimli bir süreç yaşadık. Pandemiyle birlikte tüm etkinlikler dijital ortama taşındığı için biz de çalışmalarımızı dijital platformlarda yoğunlaştırdık. Sık sık mimarlık ve iç mimarlık öğrencileriyle “Reynaers Meetups” başlığı altında bir araya geldiğimiz online buluşmalar gerçekleştirdik. Bu buluşmalarda kıymetli akademisyenlerimizin de davetleriyle derslere konuk olarak elimizden geldiğince sektör tecrübelerimizi aktarmaya çalıştık. Yine genç mimar adaylarına katkı sağlamak adına, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi hocalarından Doç. Dr. Ümit Arpacıoğlu yürütücülüğünde “Salgın Mimarlığı, Şeffaf Mekan” isimli online bir workshop gerçekleştirdik. İlkini 2020 Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz workshop dizisinin ikincisi olan bu workshopa, toplam 38 farklı üniversiteden 300 mimarlık öğrencisi katıldı ve pandemi dönemininin getirdiği mekansal gereklilikleri merkeze alan projeler ürettiler. Finalde oylama sonucu belirlenen 10 öğrenci grubumuza online bir törenle ödüllerini de teslim ettik. Bu yıl içindeki son büyük projemiz ise “Reynaers Academy: Cephe Tasarımı 101” oldu. Sektör profesyonellerinin katılımıyla 4 hafta boyunca devam eden bu webinar dizisi; cephe tasarımı alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler, mezunlar ve sektör çalışanları için bir başlangıç eğitimi niteliği taşıyordu. Çok yoğun bir ilgi ve katılım gördüğümüz programımıza gelen geri dönüşler de bizi oldukça mutlu etti. Sektöre katkıda bulunmak gurur verici.

Ar&Ge çalışmalarınız nasıl ilerliyor? Kısa vadede ne gibi yenilikler söz konusu?

Belçika menşeili bir firma olduğumuz için Ar&Ge çalışmalarımız Belçika merkezli olarak geliştiriliyor. Türkiye olarak biz de sistemlerimizi ülkemizin ihtiyaçlarına göre nasıl şekillendirebileceğimiz üzerinde çalışıyoruz. Ekonomik veya iklimsel farklılıklara göre adaptasyonu sağlamak, farklı çözümler üretmek için uğraşıyoruz. Şimdi artık çelik sistemlerimizde daha ince serilerle yüksek yalıtım performansları sunuyoruz. Sadece dış cephe değil iç mekanlar için de özel serilerimiz mevcut. Reynaers Türkiye olarak sosyal medya kanallarını aktif kullanıyoruz. Linkedin, Facebook, Instagram, Youtube gibi platformlarda ürün yeniliklerimize de yer veriyoruz.

Yeni pazar hedefleri ve yatırım planlarınızdan biraz bahseder misiniz?

Reynaers Aluminium Türkiye olarak iş ortaklarımızla beraber Avrupa, Amerika ve Orta Asya’da yeni pazarlar keşfederek büyümeye devam ediyoruz. Bu sene Özbekistan’da uygulayıcı partnerimiz Alto Aluminyum ile beraber 266.5 metre yüksekliğinde, tamamlandığında Orta Asya’nın en yüksek yapısı olacak olan bir gökdelen projesi yapıyoruz. Taşkent’in merkezinde yer alan “Nest One” projesi Özgüven Mimarlık & Murad Buildings eşit ortaklığında Özgüven Mimarlık tarafından inşa ediliyor. Projenin cephelerinde özel tasarım panel cephe sistemi ile beraber sürme sistemlerimiz yer alıyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER