Salı, Şubat 27, 2024
E-dergi OkuE-dergi Oku
E-dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaAlüminyum SistemleriPimapen Satış ve Pazarlama Müdürü Seyfettin Aslan: “Yeni çözümler üreterek büyümeyi hedefliyoruz”

Pimapen Satış ve Pazarlama Müdürü Seyfettin Aslan: “Yeni çözümler üreterek büyümeyi hedefliyoruz”

“Pimapen olarak, gürültünün insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlara dikkat çekerek, korunma yolları konusunda kullanıcıları bilgilendirmek istedik. Hayata geçirdiğimiz sehrisessizeal.com platformundaki gürültü haritası verileri aracılığıyla “Şimdi sessizlik lütfen” farkındalık projemizi geliştirdik.”

1982 yılında Pimaş tarafından kurulan Pimapen, başarılı ve sistemli çalışmalarıyla kısa sürede büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Bugün bulunduğu sektöre adını vererek PVC Profil sektöründe lider firmalar arasında yer alan firma, son teknoloji yöntemlerle üretim faaliyetlerini sürdürüyor.

Pimapen Satış ve Pazarlama Müdürü Seyfettin Aslan ile gündemdeki konuları ele aldığımız bir söyleşi düzenledik. “Üretim teknolojilerinde yapılan yenilikler, gerekse son dönemde markamıza yaptığımız yatırımlarla, günümüzün rekabetçi ortamında aynı güçle müşterilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz.” diyen Aslan; yeni pazar hedefleri, üretim faaliyetleri ve geliştirdikleri projeler hakkında bilgiler verdi.

Sektördeki yenilikler ve gündeminizdeki konu başlıklarından bahseder misiniz?

Pandemide dijital dönüşüme uyum sağlayan tüketici, bilgiye çok daha kolay ve hızlı erişim sağlayarak dijital ortamda araştırarak ürün satın aldı. Pimapen olarak biz de dijital dönüşümü ve inovasyonu destekleyerek, çağa ayak uydurarak gücümüzü daha da artırmak için teknoloji alanında çalışmalar yapıyoruz.  Bunun yanı sıra her gün yaklaşık bin showrooma gelen tüketici istek, talep ve beklentisi bayilerimiz sayesinde bizlere ulaşarak daha fazla iç görü kazanmamızı sağlıyor. Şeffaf marka olmanın verdiği güvenle bilinçli tüketicilerin markamızın değerini arttırdığına ve bizi rakiplerimizden bir adım öteye taşıdığına inanıyoruz. Dijital çözümleri iş süreçlerimize dahil edip, tüketicilerin satın alma alışkanlıklarını da gözlemliyoruz. Bu bilinç ile gelecek dönemdeki yatırımlarımıza yön verip Ar-Ge çalışmalarımızı destekliyoruz.

Bu yıl içerisinde gerçekleştirdiğiniz projelerden örnek verebilir misiniz?

Pimapen olarak, gürültünün insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlara dikkat çekerek, korunma yolları konusunda kullanıcıları bilgilendirmek istedik. Hayata geçirdiğimiz sehrisessizeal.com platformundaki gürültü haritası verileri aracılığıyla “Şimdi sessizlik lütfen” farkındalık projemizi geliştirdik. Gürültü kirliliğinin zararı sadece kulaklarımıza değil. Hem fizyolojik hem de psikolojik olarak çok ciddi etkilerini yaşıyoruz. Buradan hareketle uzman isimlerimizin bilgilendirici içerikleriyle gürültü kirliliğine dikkat çekecek bir farkındalık çalışması yapmak istedik. İlk etapta Türkiye’nin en gürültülü şehri İstanbul’dan başlayarak, insanların yaşadığı yerlerin gürültü şiddetini belirleyeceğiz. Kullanıcıların konumunu algılayan sitemiz aracılığıyla kullanıcıların yaşadıkları yerdeki gürültü miktarını çıkaracağız. Gürültünün çevreye ve canlılara verdiği zararlar ile birlikte korunma yolları konusunda kullanıcıları bilgilendireceğiz. Amacımız İstanbul ile sınırlı kalmadan tüm Türkiye geneline ulaşarak; gürültünün nedenleri, canlılara etkileri ve çözümüne yönelik yeni bir bilinç geliştirmek.

Ar&Ge çalışmalarınız nasıl ilerliyor? Kısa vadede ne gibi yenilikler söz konusu?

Kurulduğumuz ilk günden bu yana markalaşma faaliyetleri, sektöre getirdiğimiz yenilikler ve gerçekleştirdiğimiz ilkler ile istikrarlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. PVC Profil sektöründe lider firmalar arasında yer alıyoruz. Müşterilerimizin kapı ve pencere sistemlerinde ihtiyaç duyduğu her alanda kullanabileceği, modern ve mimari açıdan evleriyle uyum içinde olabilecek ürünlerimiz bulunuyor.  Yapılan tüm Ar-Ge çalışmaları sayesinde üstün ses ve ısı yalıtımına sahip nitelikli ürünler tasarlıyoruz. İş süreçlerimizde üretim aşamasından son tüketiciye ulaştırma aşamasına kadar her süreçte ‘İş Mükemmelliği’ modelini esas alıp sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu yıl hedefimiz yapılarda en iyi tasarruf sağlanacak alanın kapı ve pencerelerin olduğu kabulüyle enerji verimliliği konusunda farkındalık yaratmak ve tüketici talep ve ihtiyaçlarına cevap vererek pazardaki lider konumuzu korumak olacak. Özellikle bulunduğumuz bölgelerde mevcut bayilerimizin organik büyümelerini destekleyerek, henüz bulunmadığımız bölgelerde ise yeni bayilik oluşumları ile büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Yeni pazar hedefleri ve yatırım planlarınızdan biraz bahseder misiniz?

Uzman kadromuzla lider konumda olmanın sorumluluğu ve bilinciyle başarılarımızı sürekli arttırıyor, sürdürülebilir iş modeli ile ürün, satış ve satış sonrası hizmet süreçlerini dünya standartlarında gerçekleştiriyoruz. Şu anda tüm Türkiye’ye yayılan 300 üretici, 600’ü aşan satıcı bayimiz ile müşteri talep ve beklentilerine yönelik çözümler tasarlıyoruz. Önümüzdeki dönemde verimlilik ve inovasyon adımlarını arttırarak ve yeni çözümler üreterek büyümeyi hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Yaşam alanları için en iyi pencere çözümleri üreterek alanında öncü olmanın verdiği sorumlulukla gerek üretim teknolojilerinde yapılan yenilikler, gerekse son dönemde markamıza yaptığımız yatırımlarla, günümüzün rekabetçi ortamında aynı güçle müşterilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz.  Doğru cam ile mümkün olan en iyi ısı yalıtımını sunan ürünlerimizle bir yandan uluslararası bilgi birikimi ve deneyimini ülkemize taşıyıp, sektörümüzün gelişmesine de katkı sağlamayı sürdüreceğiz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER