Pazartesi, Aralık 4, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaAlüminyum SistemleriPanelsan Satış Müdürü Cüneyt Boydaş: “Sektördeki yükselişimizi emin adımlarla sürdürüyoruz”

Panelsan Satış Müdürü Cüneyt Boydaş: “Sektördeki yükselişimizi emin adımlarla sürdürüyoruz”

“Ekim ayı başında yeni panel üretim hattımızın temel atma törenini kardeş ve dost ülke Kazakistan’da gerçekleştirdik. Pandemi koşullarını da göz önüne alarak, gelişen yeni pazarlara yönelerek hem ekibimizi, hem de ihracat payımızı her yıl düzenli olarak artırıyoruz.”

Sektördeki 20. yılına yaklaşan Panelsan bugün, Türkiye’nin ilkleri olan yatırımlarının birçoğunda ürünleri ve hizmetleriyle tercih edilmekte. İlk günkü heyecanıyla yoluna devam firma; 3 farklı kıtada talep gören FM Global sertifikalı ürünleri ile Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Afrika ve Avrupa’da müşterileri tarafından aranılan bir marka konumunda.

Panelsan Satış Müdürü Cüneyt Boydaş ile gerçekleştirdikleri yatırımlar, Ar&Ge faaliyetleri ve geliştirdikleri projeler hakkında sohbet ettik.

Sektördeki gelişmeler ve bu gelişmelere paralel olarak gündeminizdeki konulardan biraz bahseder misiniz?

Biz bir süredir GES konusunda farkındalık yaratma çabasıdayız. Sadece Türkiye’de değil, Dünya genelinde yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarının dönüştürülmesine yönelik ihtiyaç her geçen gün artıyor. Türkiye dört mevsimi yaşayan ve yılın yaklaşık olarak 114 gününde yoğun güneş ışınına maruz kalan bir ülke konumunda. Panelsan olarak, Türkiye’nin bu elverişli iklim yapısının oluşturduğu dönüştürme gücüne destek sağlayan markalardan biri olarak ön plana çıkıyoruz. Ürettiğimiz yenilikçi çatı paneli ve aparat sistemleriyle bu anlamda öncülüğü üstlendik ve kendi fabrika çatımızın büyük bir kısmına 1.600.000 kwh elektrik üretimi için GES kurulumu gerçekleştirdik. Bu sayede, Ankara lokasyonuna göre öz tüketimi düşünüldüğünde, kurulumla 5 yıl içinde kendini amorti edecek bir sistem hayata geçirdik. Panelsan Gizli Vidalı Çatı Paneli ve Aparat Sistemi sayesinde de çatımız üzerinde açılacak yaklaşık 33.000 adet delik işleminin önüne geçmiş ve sistemin su sızdırmazlığını da sağlamış olduk.

Bu yıl içerisinde gerçekleştirdiğiniz proje ve ürün çalışmalarıyla ilgili birkaç örnek verebilir misiniz?

Yurt içi ve dışında birçok projeyi hayata geçirmekle birlikte, düzenli olarak yer aldığımız ISO 500 listesindeki yükselişimizi sürdürdük. Bünyemizde sandviç panel; çatı ve cephe ürünleri ve EPS ısı yalıtım levhaları ile EPS enjeksiyon ürünleri yer  alıyor. Sonrasında ihtiyaca ve üretim özelliklerine göre bu ürünler yaklaşık 50 farklı çeşide bölünerek, dünyanın neredeyse her kıtasında, projelerin gerekleri doğrultusunda talep görüyor. İhracat yaptığımız ülkelerin sayısı 26’ya ulaşırken Panelsan bugün, Balkanlar, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Afrika ve Avrupa’da ürünleri aranılan ve kullanılan bir marka olarak sektörde öne çıkıyor.

Ar&Ge çalışmalarınız hakkında neler söylemek istersiniz? Ne tür çalışma ve yenilikler söz konusu?

Ürünlerimizin getirisi, tamamen ithalatçı ülke ve/veya projenin taleplerine göre çok farklı değerler ve getiriler altında kategorize edilebiliyor. Bu durumu daha da ileriye taşımak için Ar-Ge çalışmaları ile yüksek teknolojiyi kullanıyor, inovasyon niteliği yüksek yalıtım değerlerine sahip, çevreci ve ekonomik ürünlerimizi pazara sunuyoruz. Yine bu bağlamda 2022 yılı itibariyle Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’na başvurumuzu tamamlayarak AR-GE Merkezimizi kurmayı hedefliyoruz.

Yeni pazar çalışmaları ve pazardaki gelişmelerle ilgili bilgi verir misiniz?

Geçtiğimiz yıla göre %35 genel büyüme rakamına ulaşan, iç pazarda %50 büyüme gerçekleştiren ve sandviç panel pazarından da %13 seviyesinde pay alan markamız, sektördeki yükselişini emin adımlarla sürdürüyor. Ekim ayı başında yeni panel üretim hattımızın temel atma törenini kardeş ve dost ülke Kazakistan’da gerçekleştirdik. Pandemi koşullarını da göz önüne alarak, gelişen yeni pazarlara yönelerek hem ekibimizi, hem de ihracat payımızı her yıl düzenli olarak artırıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Ankara’da Polatlı Organize Sanayi Bölgesi içindeki fabrikasında 120’nin üzerinde personel ile pandemi döneminde aralıksız üretimimizi sürdürdük. Her departmanda kadınlar ve gençler ile çalışmayı tercih eden ve destekleyen bir markayız. Müşterilerimizin isteklerini, bire bir veya üretim teknolojilerimiz kapsamında, talebe en yakın şekli ile üreten ve satış sonrası ihtiyaç duydukları servisi veriyoruz. Toplam kalite yönetimi anlayışımız, farklı kıtalarda tercih edilen FM Global sertifikalı ürünlerimiz ve ilk günkü heyecanımızla Türkiye için üretmeye devam ediyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER