Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaAlüminyum SistemleriCARRA Mimari Alüminyum Sistemleri Genel Koordinatörü Abdullah Kara: “2021 yılında kontrollü olarak...

CARRA Mimari Alüminyum Sistemleri Genel Koordinatörü Abdullah Kara: “2021 yılında kontrollü olarak yatırımlarımıza devam etmek ve ihracatta büyümek istiyoruz”

“2021 ilk iki ayı ile 2020 yılı ilk iki ayı mukayese edilirse bu yıl daha iyi olacağı kanısındayız. Biz müşterilerimizin talepleri doğrultusunda çalışmalar yapmaktayız. Bu yıl PVC kutu, köşebent, T, lamalar, Led aydınlatma kapakları gibi üretimleri de yapmaya başladık.”

Alüminyum kapı, pencere ve bu sistemlere ait yerli & ithal sistem aksesuarlarını güncel gelişmeleri ve de teknolojileri takip eden CARRA Mimari Alüminyum Sistemleri, güvenli, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli tasarımlarıyla müşterilerinin çözüm ortağı olmakta. CARRA Mimari Alüminyum Sistemleri Genel Koordinatörü Abdullah Kara ile gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

Firmanızın faaliyetleri hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Firmamız CARRA Otomasyon Teknoloji Sistemleri, CARRA Mimari Alüminyum Sistemleri, CARRA Otomasyon Yapı sistemleri, CARRA FASHION olarak 3 ana başlık altında faaliyet göstermekte.

CARRA MİMARİ: Alüminyum cephe, kapı, pencere sistemleri, Kompozit paneller, Kompak laminantlar ve de tüm yapı sektörüne ait ürünlere hizmet vermektedir.

CARRA OTOMASYON: Otomatik döner kapılar, fotoselli kayar kapılar, Bahçe, garaj kapıları ve de otomasyona yönelik tüm ürünleri ithal ediyoruz ve üretip satıyor.

CARRA FASHION: Tekstil ürünlerinin dikimi ve modellemeleri yapaktadır.

2021 yılı sizler için nasıl ilerliyor?

2021 yılında kontrollü olarak yatırımlarımıza devam etmek ve ihracatta büyümek istiyoruz. 2021 ilk iki ayı ile 2020 yılı ilk iki ayı mukayese edilirse bu yıl daha iyi olacağı kanısındayız. Biz müşterilerimizin talepleri doğrultusunda çalışmalar yapmaktayız. Bu yıl PVC kutu, köşebent, T, lamalar, Led aydınlatma kapakları gibi üretimleri de yapmaya başladık.

Sektörün genelinde ihracata yönelik bir odaklanma mevcut.  Siz şirket olarak bu konuyu nasıl ele alıyorsunuz?

CARRA olarak bizler 2020 yılındaki % 25 ihracatımızı 2021 yılında % 40 lara çıkarmayı hedefliyoruz. Ürün çeşitliliğimizi artırarak hedefe ulaşmayı planlıyoruz. Özbekistan da bir ofisimiz oluştu. Showroom çalışmalarımız devam ediyor. Yıl ortası gibi açılışımızı yapmayı hedefliyoruz. İhracatta Türki cumhuriyetleri, Balkanlar, Orta Asya ülkeleri ve Avrupa ülkelerinden bazılarına hizmet vermekteyiz.

Müşteri beklentilerine paralel olarak değişen ürün ve hizmet modellerinde ana stratejinizi neye dayandırıyorsunuz?

Carra firmamız 2 yıllık bir firma fakat bizler sektörde 33 yıllık bir deneyime sahibiz. Köklü bir bağlantımız var sektör firmaları ile. Değişen ve gelişen talepler doğrultusunda hizmetlere iyi odaklanıyoruz ve bura taleplere hızlı ve iyi çözümlerle dönüş yapıyoruz. Kurşun dayanımlı kapı- pençe sistemler, Yangına dayanımlı doğrama, cepheler, Kapıları artık daha yoğun talep gören projelere hızlı servis ediyoruz. Tüm servis ettiğimiz ürünlerin uluslararası testleri mevcuttur.

Yatırım planlarınız içerisinde yakın zamanda hayata geçireceğiniz projeler var mı?

Carra olarak yukarıda belirttiğimiz gibi PVC ürünlerle ilgili bir iş kolumuzu oluşturduk. Yine özel çözümlü projeler için yangın ve kurşun dayanımlı ürünlerin bayiliğini aldık. Otomasyon bölümümüzde aksesuarların satışına da iyi bir stoklar başladık 2021 yılına. Umarım bu covid artık normalleşir bizlerde daha rahat hareket ederiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmalarımız inşallah ihracata yönelik yatırım ve çalışmalar yaparak dünya ticaretin de olmamız gerekn yerler de oluruz. Carra ailesi olarak birinci önceliğimiz ülkemize döviz getiren yerli ve milli ürünlerle pazarlarda olmak arzusundayız. Otomasyon grubumuz carra markası ile otomatik kayar kapı ve otomatik döner kapılarında üretimini yapmaya devam ediyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER