Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaAlüminyum SistemleriAluform Genel Müdürü Murat Serim: “Hedefimiz, her zaman olduğu gibi daha iyi...

Aluform Genel Müdürü Murat Serim: “Hedefimiz, her zaman olduğu gibi daha iyi ve kalitelisini yapmak olacaktır”

Aluform Pekintaş üretim tesisleri, 200 dönüm arazi üzerinde 40.000 m2 kapalı alanıyla, tek lokasyonda kendi alanında ülkemizin en büyük üretim kompleksidir. Bu yıl yapmakta olduğumuz yatırımlarla kapalı alanımız 50.000 m2 ’yi geçecektir. Yeni yatırımlarımızda yapacağımız üretimler ile mevcut üretimlerimizin mükemmelleştirilmesi ve desteklenmesi amaçlanmakla birlikte başka sürprizler de yapmayı planlamaktayız.”

Ülkemizin köklü sanayi kuruluşlarından Pekintaş Şirketler Grubu’na bağlı olarak faaliyet gösteren Aluform, 1998’den bu yana %100 Türk sermayesi kontrolünde büyümeye devam etmekte. İhracat pazarlarında gereken, major tüm yangın, hijyen ve izolasyon sertifikalarına sahip olan marka, bu alandaki Ar&Ge çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Aluform Genel Müdürü Murat Serim ile bu yıl içerisinde gerçekleştidikleri projelere, Ar&Ge faaliyetleri ve yatırım planlarını konuştuğumuz bir söyleşi düzenledik.

Sektördeki gelişmeler ve bu gelişmelere paralel olarak gündeminizdeki konulardan biraz bahseder misiniz?

Aluform Pekintaş olarak, 1996’dan bu yana, her geçen gün artan bir hacimle ve kalite odaklı bakış açımızla, endüstriyel binaların çatı, cephe ve soğuk depo panellerinin üretimlerini büyük bir istek ve heyecanla sürdürüyoruz.

Sektörümüzde özellikle ‘ekopanel’ adı altındaki panellerin üretim yoğunluğu dikkat çekici boyutta seyrediyor. Fakat bizim ilgimizi her zaman olduğu gibi proje özelinde üretimler çekiyor ve müşterilerimizin yatırımlarında beklentileri fazlasıyla karşılayacak çözümleri ortaya koymaya, uluslararası normlarda üretimler yapmaya odaklanıyoruz.

Teknik spekt ve performansı yüksek ürünleri müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz. Pandemi sürecinde ülkemizde panel sektöründe üretim yoğunluğunun artması sevindirici. Buna paralel olarak bizim de üretim miktarlarımız artan bir iş hacmi ile devam ediyor.

Yakaladığımız bu ivmenin devam etmesine yönelik çalışmalarımızı kalite anlayışımızdan taviz vermeyerek titizlikle yürütüyoruz.

Bu yıl içerisinde gerçekleştirdiğiniz proje ve ürün çalışmalarıyla ilgili birkaç örnek verebilir misiniz?

Bu yıl müşterilerimizin taleplerine ve ihtiyaçlarına yönelik, yeni geliştirdiğimiz çatı ve cephe paneli ürünlerimiz ile farklı çözümler sunuyoruz. Güneş enerjisi sistemlerinin montajına tam uyumlu Gizli Vidalı – Quick Fix Solar çatı panelimizi ve dört ayrı yüzey formunda cephe panelimizi üretim gamımıza ekledik. Bu ürünler de şu an ciddi şekilde talep görüyor ve bu durum bizi oldukça mutlu ediyor.

Cephe panellerinde 2G- Line, 4G- Line, V-Line ve S-Line ürünlerimiz gerek fonsiyonellik anlamında, gerekse görsellik anlamında yatırımcılarımızın yoğun şekilde ilgisini çekti. Sunduğumuz bu çeşitlilik mimari ve teknik açıdan proje müelliflerinin de elini güçlendirdi. Özellikle dış cephelerde ürün alternatiflerinin artmış olması , mimari çözümlerde beklentilerin fazlasıyla karşılanmasına ve müşterilerimizin çalışmalarında daha özgür hareket etmesine katkı sağladı. Yeni ürünlerimizin kullanıldığı projelerden gelen güzel geri dönüşler ve en önemlisi müşterilerimizin memnuniyeti bizleri çok mutlu ediyor.

Ar&Ge çalışmalarınız hakkında neler söylemek istersiniz? Ne tür çalışma ve yenilikler söz konusu?

Aluform Pekintaş’ta yenilik ve gelişim süreklidir. Buna bağlı olarak, Ar-Ge çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şu an piyasanın yanmazlık ve termal kondüktivite bakımından en donanımlı PIR ürünlerine sahip olmamıza rağmen bununla yetinmiyoruz. Aluform Platinum V Plus Perform ürünlerimizin hem yanmazlık performansını daha da artırmak, hem de λ (lambda) katsayısını azaltarak ısıl iletkenliğini daha iyi seviyelere taşımak amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Yapı sektöründe izolasyon bilinci giderek artmaktadır. Biz de yaptığımız çalışmalar ile enerji tasarrufuna katkıda bulunarak müşterilerimize hem yanmazlık, hemde izolasyon anlamında en kaliteli ürünleri sunmayı hedefliyoruz.

Uzun süredir tesisimizde taşyünü izolasyonlu panellerin yanısıra sadece PIR izolasyonlu çatı ve cephe panelleri üretilmektedir. Özellikle yanmazlık ve izolasyon konusunda müşterilerimize en üstün vasıflarda hizmet vermeyi kendimize bir borç biliyoruz.

Yeni pazar çalışmaları ve pazardaki gelişmelerle ilgili bilgi verir misiniz?

Aluform Pekintaş, kurulduğu günden bu yana her zaman ihracat odaklı bir pazarlama anlayışı içerisinde olmuştur. Dolayısıyla dünyanın bütün bölgelerine ürünlerimizi gururla ihraç ediyoruz. Pandemi dolayısıyla aksayan uluslararası fuarlar vb. etkinlikler artık yavaş yavaş yeniden başlamaktadır. Yeni pazar arayışı daima olmuştur ve olacaktır. Hem yurt içi, hem yurt dışı pazarda bizi üstün kılan en büyük etken tavizsiz kalite anlayışımızdır. Projeye ve müşterinin gereksinimlerine özel hizmet anlayışımızla gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında varlığımızı daha güçlü hissettirmeye devam edeceğiz. Mevcut tesislerimizdeki yeni yatırımlar ve Kuzey Makedonya’daki tesislerimizin üretimleri ile özellikle Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu’da etkinliğimizi arttırmayı hedefliyoruz.

Yatırım planlarınızdan biraz bahseder misiniz?

Aluform Pekintaş üretim tesisleri, 200 dönüm arazi üzerinde 40.000 m2 kapalı alanıyla, tek lokasyonda kendi alanında ülkemizin en büyük üretim kompleksidir. Bu yıl yapmakta olduğumuz yatırımlarla kapalı alanımız 50.000 m2’yi geçecektir. Yeni yatırımlarımızda yapacağımız üretimler ile mevcut üretimlerimizin mükemmelleştirilmesi ve desteklenmesi amaçlanmakla birlikte başka sürprizler de yapmayı planlamaktayız. Hem üretim, hem de montaj gruplarımızda makina parklarımızı oldukça zenginleştirdik. Hayata geçirmeyi planladığımız farklı projelerimiz var, bu konuda ki gelişmeleri zamanı gelince kamuoyu ile paylaşacağız.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Hedefimiz, her zaman olduğu gibi daha iyi ve kalitelisini yapmak olacaktır. Kalite bakımından kendimiz ile yarışıyoruz. Elbetteki üretim miktarları, metrajlar önemli parametrelerdir. Tabiki bu rakamlarımızı istatistik olarak dikkatle takip ediyor ve irdeliyoruz. Bununla birlikte bizim asıl amacımız metrajlarımızı artırmaktan ziyade ürün ve hizmet kalitemizin seviyesini daha yukarı taşıyarak müşterilerimizin yüzünü güldürecek ve mutlu edecek çözümleri ortaya koymaktır.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER