Perşembe, Aralık 7, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıTürkiye’nin İlk Bitki Fabrikası Farminova’da ALDAĞ’ın Çevre Dostu Ürünleri Kullanıldı

Türkiye’nin İlk Bitki Fabrikası Farminova’da ALDAĞ’ın Çevre Dostu Ürünleri Kullanıldı

Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük, dünyanın da ikinci bitki fabrikası olan Farminova Bitki Fabrikası Türkiye tarım sektöründe özel bir yere sahip.

Tarımının güvenliği ve sürdürülebilirliğinin önemli adımı olan bitki fabrikaları, dünya tarımının geldiği son evre olan Tarım 4.0’ın da başrolünde kabul ediliyor.

2.5 milyon Euro’ya mal olan Farminova bitki fabrikasında, 7 gün 24 saat kapalı alanda, zirai mücadele ilaçları kullanılmadan, yeşil teknolojiyle, steril ortamda sağlıklı ve çevreyi kirletmeyen tarım gerçekleştiriliyor. Yapay zeka kullanılarak topraksız tarım yapılan tesiste, %95 oranında daha az su tüketiminin sağlanıyor, doğaya ve hiçbir canlıya zarar verilmiyor.

Antalya’da bulunan Farminova Bitki Tesisinde, kendi konseptine uygun olarak Aldağ’ın çevre dostu ürün ve teknolojileri tercih edildi.

Bu tesis için üretilen 15.000 m3/h kapasiteye sahip sulu bataryalı klima santralleri; yüksek ısıl geçirgenliğin sağlandığı bataryası, IP55, IE2-IE3-IE4 sınıflarında 380V 50Hz motorları, 50 mm. kalınlığında taşyünü kullanılan ve kaynaklı birleştirme yapılmayan, daldırma galvanizli çelikten mamul panellere sahip gövde yapısı ile enerji verimliliği ve uzun ömür avantajlarını bir arada sunuyor.

10.000 m3/h kapasiteye sahip, bir kısmı tavan tipi ısı geri kazanım ve havalandırma santralleri de Aldağ’ın çevre dostu, sürdürülebilir iklimlendirme vizyonu çerçevesinde, enerji tüketimi ve işletme maliyetleri konusundaki hassasiyetler göz önüne alınarak tasarlanmış, üretilmiştir.

Aldağ, Farminova Bitki Tesisinin havalandırma gereksinimlerini karşılayacak çok sayıda fan üretimini de gerçekleştirmiştir. Teslim edilen tüm cihazlar, satış sonrasında da Aldağ’ın büyük takdir toplayan SSH Grubu güvencesi altındadır.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER