Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıTMS’NİN ORTADOĞU MARKALARI TMS-Q ve TMS-K

TMS’NİN ORTADOĞU MARKALARI TMS-Q ve TMS-K

Uluslararası alanda faaliyetlerine 47 yıldır devam eden TMS GRUP; kaliteli, güvenilir ve yenilikçi mühendislik çözüm ve ürünlerini Katar ve Kuveyt’te sergiliyor. Geçmişten günümüze Ortadoğu’da onlarca projede yer aldıktan sonra ilk olarak TMS Katar firmasıyla körfez ülkelerinde adından söz ettirmiş olup, ikinci adım olarak TMS Kuveyt markasıyla bölgedeki faaliyetlerini pekiştirmeye devam etmektedir.

TMS ürünlerini Katar ve Ortadoğu bölgelerinde hizmete sunmak amacıyla yola çıktığımız şirketimiz TMS-Q, 2015 yılında profesyonel yönetim kadrosu ile birlikte TMS Türkiye deneyimini projelendirerek bölgede ilgi odağı olmayı başarmıştır. 2022’de Katar’da gerçekleşecek olan Dünya Kupası öncesi projelerine hız kesmeden devam eden TMS GRUP; metro istasyonları, köprü ve otoyollar gibi çok önemli ve prestijli projelere imza atmış olmanın gururunu yaşıyor.

Başkent Doha’nın büyük yatırımları arasında yer alan Gold Line & Red Line & Green Line Metro Projeleriyle başlayan süreç New Orbital Highway ve Al Bustan Highway altyapı projeleriyle devam etmiştir. Navayuga Underground Reservoir, Msheireb Phase 4, Al Thumama Stadyumu, NICC & Mercedes’in Katar Ticari Kompleksi, Silo ve Gözetleme Kule projeleri gibi birçok üstyapı projesinde de TMS Kalıp ve İskele sistemleri tercih edilmiştir.

Katar’ın en yeni projelerinden Lusail Towers’ın iki dev kulesi için TMS GRUP kalıp tedarikçisi olarak yerini almıştır. Her biri 70 kat yükselen ve yaklaşık 25.000 m2’lik beş bodrum kattan oluşan projenin ana müteahhitliğini, Hyundai Mühendislik ve İnşaat firması gerçekleştirmektedir. Bu projede SIMPEX® Kolon & Perde Sistemleri, CIREX® Dairesel Kolon Kalıpları ve MKH İskele Sistemleri ile projenin çözüm ortağı olarak çalışmaktayız.

Bunların beraberinde iddialı olduğumuz ve sürekli geliştirdiğimiz CLIMBEX® Hidrolik Tırmanma Sistemlerimizin tercih edildiği Marina Mix 011 Hotel & Residences, Mozoon Towers Mix Development ve Al Mana Tower projeleri başarıyla tamamlanmıştır. BARWA Bank Tower & Genel Merkez Binası projesiyle yeniden yüksek katlı binaların yapımında kendini göstermeye devam edecektir. Hidrolik tırmanma sistemlerinin yerli üreticilerinden olan TMS, AR&GE çalışmalarına verdiği önemin meyvelerini zorlu projelerde yer alarak toplamaya başlamıştır.

Geçtiğimiz yıllarda Ortadoğu, Avrupa ve Uzakdoğu’da gerçekleştirdiği bir dizi projede sahip olduğu güçlü varlığa paralel olarak, TMS’nin 2018 yılında kurulan Kuveyt’teki yeni kilometre taşı TMS-K, deneyimli kadrosu ile bugün bölgede kalıp sektöründe lider bir aktör olma yolunda ilerlemektedir.

TMS-K, hizmet vermeye başladığı ilk yıllarında büyük ve prestijli projelerle kayda değer bir başlangıç yapmıştır. Başkent Kuveyt şehrinin en uzun ve en işlek caddelerinden biri olan Al Ghouse Caddesi’nin Kuveyt Bayındırlık Bakanlığı bünyesinde yer alan RA 263 J05-J06 Prekast Köprü Projesi yapımında ağır yük taşıyabilen TMS Kam’a iskele sistemi kullanılmış ve başarıyla tamamlanmıştır. Bu başarımızı takip eden benzer projelerimiz RA 265 Prekast Köprüsü, Makyol’un yapımını üstlendiği RA 245 Köprüsü ve Polatyol’un yapımını üstlendiği RA 243 Köprüsüdür.

Köprü ve yol projelerine eşlik eden üstyapı projelerimiz;

– Kuveyt’te inşası devam eden adliye binası projesinde, beton pompaları TMS CLIMBEX® 100 Hidrolik Tırmanma Sistemi tırmandırılmaktadır.

 – Maternity Hospital Projesi tamamlandığında 27 ameliyathane ve 780 hastayı ağırlayabilecek dev bir sağlık kompleksi olacaktır. Bu dev projede TMS Kam’a iskele sistemi ve VINC’I® 80 panel kalıplar tercih edilmiştir.

– Shuaiba Çimento Fabrikası, Kuveytli Müteahhit tarafından yapılıyor olup, projede TMS Kam’a iskele sistemi ve SIMPEX® perde sistemi tercih edilmiştir.

SIMPEX®Perde Kalıpları düşeyde HT20 Ahşap Kirişler ve yatayda çelik kuşaklardan oluşan geniş yüzeyli ayarlanabilir perde kalıbı sistemidir. SIMPEX®’in farklı yükseklik ve kesitlere kolay adapte edilebilir özelliği, vinç ile kullanılan sistemler arasında ayrıcalıklı bir konuma sahip olmasını sağlamıştır. Bu sistemin diğer bir avantajı ise kalıbın önüne konan şablonlarla dairesel bir yapı elde edilebilmesidir.

 – New Food Warehouse ve KBT Kulesi projeleri Her türlü kalıp ve iskele ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede 15 bin m²’lik alanlara sahip olan Katar ve Kuveyt stok sahalarımız ile müşterilerimizin taleplerine hızlı ve ekonomik bir şekilde çözüm sunmaktan mutluluk duymaktayız.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER