Çarşamba, Aralık 6, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıTMS Grup ClimbeX® Hidrolik Tırmanır Sistemler / Rüzgar Perdesi...

TMS Grup ClimbeX® Hidrolik Tırmanır Sistemler / Rüzgar Perdesi ve Koruma Sistemleri

Günümüz şartlarında inşaat sektörü hızla gelişmektedir, buna bağlı olarak yapım metodlarında verimlilik, maliyet ve hız önem kazanmaktadır. Özellikle yüksek yapıların hızla çoğaldığı ülkemizde ve dünyada yeni yöntemlere uygun kalıp teknolojileri etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Sektörün ihtiyaçlarını yakından takip eden ve buna uygun yeni çözümler geliştiren TMS Grup, Ar-Ge çalışmaları ile bu alanda güçlü çözüm ortağıdır.

                ClimbeX® Hidrolik Tırmanma Sistemleri yüksek yapılarda kalıbın vinçten bağımsız olarak hareket etmesini sağlayan hidro mekanik bir yükseltme uygulamaktadır. 50 kN – 60 kN – 100 kN yük taşıma kapasitesine sahip farklı tırmanma üniteleri mevcuttur. 70 km/saat rüzgar hızına kadar güvenli tırmanma yapabilir, sistem yapıya kılavuzludur. Yüksek güvenlikli ve hızlı çalışma sağlar. ClimbeX® hidrolik tırmanır sistem perde kalıplarını hareket ettirmenin yanında yüksek katlı yapılarda rüzgar ve koruma perdesi amaçlı da kullanılmaktadır. Ayrıca beton dağıtıcı sistemlerinin de  ClimbeX® hidrolik sistemle tırmandırılması mümkündür.

ClimbeX® Rüzgar Perdesi ve Koruma Sistemi, yüksek yapılarda inşaat işlerinin yüksek güvenlikle yapılmasını sağlayan; raylar, yatay elemanlar, döşeme bağlantıları ve yüzey kaplamasından oluşan bir koruma sistemidir.

ClimbeX® Rüzgar Perdesi ve Koruma Sistemi yüksek yapılarda çalışanları rüzgar ve düşme riskine karşı koruma için kullanılır ve iş verimini artırır. Tüm kapalı koruma sistemi, kule vinç yardımıyla ya da projeye göre tasarlanmış TMS hidrolik sistemi ile kattan kata taşınarak hareket ettirilir.

                Ülkemizde ve yurt dışında başarı ile kullanılan ClimbeX®  hidrolik tırmanma / rüzgar perdesi ve koruma sistemlerinin tercih edildiği bazı projeler şöyle sıralanabilir;

  • Emaar Square – İstanbul

İstanbul Çamlıca’da hayata geçirilen 57 katlı Adres otel gökdeleninin çekirdek perdesinde  ClimbeX® hidrolik sistemle birlikte Türkiye’de ilk defa 5,5 katı aynı anda kapatan  23 m yüksekliğinde Rüzgar Koruma Sistemi kullanılmıştır. Bu projede ayrıca TMS ClimbeX® 100 sistemleri beton dağıtıcılarının hidrolik olarak tırmandırılmasında başarı ile kullanılmıştır.

Emaar Square
  •  Mahall Bomonti Projesi – İzmir-Türkiye

Türkerler firması tarafından yapılan 64 katlı binada TMS  ClimbeX® Hidrolik tırmanır ve rüzgar perdesi tercih edilmiş olup ilk defa döşemede bırakılan boşluklar vasıtası ile şaft dış kısımlarındaki  kalıplar da bu sistemlerle vinçten bağımsız olarak tırmandırmıştır. Tüm ön montaj ve montaj aşamaları TMS süpervizörleri gözetiminde yapılmıştır.

Mahall Bomonti
  • West – Bay Otel Projesi – Qatar

Başkent Doha’nın en gözde yerlerinden biri olan West Bay’da yer alan otel projesi 47 kattan oluşmakta olup oturum alanı 7.000 m2 tipik katları ise 1100 m2 ‘dir. Bu projede çekirdek perdesi de TMS ClimbeX® sistemleri ile hidrolik olarak tırmandırılmıştır.

West – Bay Otel Projesi
  • Mozoon Towers Mix Development Projesi – Qatar

560.000 m2 ‘lik arsa içinde 4 yeni kuleden oluşmaktadır. Bu projede toplam 4 adet perde de  94 adet ClimbeX® 100 kN + 40 adet ClimbeX® 60 kN kapasiteli hidrolik sistem kullanılmıştır.

Mozoon Towers Mix Development
  • Frankfurt-Germany

Bu projede TMS Rüzgar Perdesi ve Koruma Sistemleri başarı ile kullanılarak inşaat tamamlanmıştır.

  • Dukhan Bank HQ – Lusail-Qatar

Binanın şaftında toplamda 68 adet 60 KN +19 adet 100 KN kapasiteli pistonlar kullanılmış.
Bu sistemler ile şaft kalıbı, beton dağıtıcılar hidrolik olarak vinçten bağımsız yükseltilecektir. TMS olarak kendimizi tedarikçiden çok bir mühendislik şirketi olarak konumlandırdığımız için, ClimbeX®  60 kN -100 kN kapasiteli hidrolik tırmanır sistemleri ve bunlarla uyumlu bir şekilde çalışan SIMPEX şaft kalıplarımız bu binanın yapımındaki tüm zorlukların üstesinden gelmiş, müşterimize daha hızlı ama daha güvenli kalıp sistemleri ile en uygun maliyetli çözümü sunmuştur.

Dukhan Bank HQ

                Tüm bu projelerin yanı sıra Azenco fabrika projesi / Azerbeycan, City Gate /  Viyana Projesi, Mimar Sinan Camii Minareleri, Al Rajhi Bank Genel Merkez Kulesi / Suudi Arabistan,  Ant Yapı – Sky Towers, Baytur / Arabistan, Al Mana Tower gibi bir çok referans projede başarı ile kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor. TMS’nin teknolojileri sadece yüksek yapılarda değil yerinde dökülen ve özel yapım yöntemlerinin kullanıldığı köprü döşemelerinin iç kalıplarının hareket ettirilmesinde de başarı ile kullanılmaktadır. Almanya’da devam eden ve ilk kısmı tamamlanan TMS sistemlerinin kullanıldığı, köprü projesi bunlardan birisidir.

             

Mimar Sinan Camii

Geliştirdiğimiz ürünlerimizde ortaya çıkan yenilikçi ayrıntıların geleceğin anahtarı olduğuna inanıyoruz.

                TMS Kalıp ve İskele Sistemleri, İzmit ve Kastamonu’da bulunan modern tesislerinde ileri teknoloji kullanımı ve AR-GE çalışmaları ile geliştirdiği ClimbeX® Hidrolik Sistem, perde, kolon ve döşeme sistemleri ile hem yurt içi hem de yurt dışında yerli ve yabancı müteahhitlerin çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER