Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıRize-Artvin Havalimanı Projesinin de tercihi PERI Kalıp ve İskele Sistemleri oldu

Rize-Artvin Havalimanı Projesinin de tercihi PERI Kalıp ve İskele Sistemleri oldu

Rize-Artvin Havalimanı projesinde modüler, farklı geometrideki mimari yapılara son derece uygulanabilir ve projenin özel gereksinimlerini karşılayan PERI UP ROSETT FLEX tercih edildi.

Bu yılın ilk yarısında tamamlanarak Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en önemli ulaşım seçeneklerinden biri haline gelecek Rize-Artvin Havalimanı’nın dikkat çeken karakteristik özelliklerinden biri, yaklaşık bir kilometre cephe uzunluğuna sahip terminal binası, diğeri ise Rize’ye özgü bir sembol olan “çay bardağı” şeklinde tasarlanan Hava Trafik Kontrol Kulesi.

Yapımına 2017 yılında başlanan ve yılda 3 milyon yolcuyu ağırlaması beklenen havalimanı, en geniş ölçülerdeki uçakların bile kullanabileceği bir piste sahip. 1.000 hektarlık alana inşa edilen havalimanının tamamının deniz dolgusu üzerine kurulmuş olması ise projeyi daha da özel kılıyor. Şantiyeye ilk etapta yaklaşık 400 metre uzunluğunda, 13,3 metre yüksekliğinde ve 5,5 metre genişliğinde Terminal Binası Dış Cephe Çalışma İskelesi; sonrasında da ilave olarak 10.000 ve 5.000 m3 iskele malzemesi sevk edildi. PERI personeli müşteri ile teknik değerlendirme ve proje uygunluğu gibi konularda işbirliği içerisinde sevkiyat programı oluşturdu.

Buna ilave olarak Hava Trafik Kontrol Kulesi için çalışma iskelesi talep edilmiş olup, Hava Kontrol Kulesi çevresine mimari sebeplerden dolayı iskele ayağı basılamadığı için özel teknik çalışma ile asma iskele tasarımı yapıldı ve şantiyede başarıyla uygulandı. Her özel projede olduğu gibi yine PERI sistemlerinin tercih edildiği Rize- Artvin Havalimanı’nda modüler, farklı geometrilerdeki mimari yapılara son derece uygulanabilir ve projenin özel gereksinimlerini karşılayan PERI UP ROSETT FLEX tercih ediliyor. Projede ayrıca PERI servisleri ve dijital çözümleri arasında yer alan PERICAD programı ve 3D çizim desteği de sağlanıyor. PERI UP ROSETT FLEX’in Terminal Binası ince işleri ve Hava Trafik Kontrol Kulesi yapımında kullanıldığı projede sevkiyatların zamanın da ve eksiksiz yapılması, verilen daimi teknik destek ve deneyimli PERI ekibinin sürekli ulaşılabilirliği, müşteriye sunulan en büyük avantajlar oluyor.

PERI ile acil ihtiyaçlar karşılandı

Şantiye ekibinin beklentilerinin karşılandığı projede sıkışık sevkiyat programına rağmen PERI’nin lojistik gücü sayesinde tüm malzemeler zamanında ve eksiksiz sevk edildi. Özellikle Hava Kontrol Kulesi çelik imalatının bir an önce bitirilmek istenmesi ve kule çevresine iskele kurulamadığı için şantiyede, PERI’nin özel çalışmaları ile asma iskele tasarımı yapılarak şantiyenin bu acil ihtiyacı karşılandı.

Onur Ulusal Extra İskele Sistemleri Şantiye Şefi

“Rize-Artvin Havalimanı yoğun iş tempolu bir şantiye. PERI Kalıp ve İskeleleri gerek teknik çözümleri gerekse sevkiyat hızı ile bizlere büyük destek sağladı. Malzeme kalitesi, sürekli iş takibi, şantiye ziyaretleri ile gösterdikleri önemi ve yanımızda olduklarını çok net hissedebiliyoruz. PERI ailesine tüm özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.”

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER