Salı, Şubat 27, 2024
E-dergi OkuE-dergi Oku
E-dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıLayher İskele, prestijli tüm projelerde çözüm ortağınız olmaya devam ediyor

Layher İskele, prestijli tüm projelerde çözüm ortağınız olmaya devam ediyor

Dünyanın en büyük sistem iskele üreticisi Layher olarak dünya çapındaki en prestijli ve zorlu projelerde, müşterilerimize etkili mühendislik ve doğru çözümleri üretmek için devamlı çalışıyoruz. Ülkemizde ve dünyada inşaat, enerji, endüstri, maden, gemi, çimento ve restorasyon sektörlerindeki kurulum ve söküm aşamalarının yanı sıra bakım ve onarım süreçlerinde de müşterilerimize çözüm ortağı olmayı sürdürüyoruz.

Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Bakü Ateş Kuleleri gibi prestijli projeleri başarıyla tamamlayan Daax Construction tarafından yapımı üstlenilen, dünyanın en prestijli mimarlık şirketlerinden Zaha Hadid Mimarlık tarafından dizayn edilen yeni Irak Merkez Bankası inşaatında çözüm ortağı olarak çalışmaktayız. 2018 yılında yapımına başlanan, 95.000 m2 inşaat alanı üzerinde, 172 metre yüksekliğindeki bu proje Irak’ın en prestijli binası olma özelliğini taşımaktadır.

Bağdat’ta, Dicle nehrinin eğitimli kıyılarından yükselen yeni Irak Merkez Bankası’nın tasarımı, kurumun kalbindeki temel değerler olan sağlamlık, istikrar ve sürdürebilirlik esas alınarak tasarlanmıştır.

Yapımına Irak’ın başkenti Bağdat’ta devam edilen Irak Merkez Bankası projesinde Layher olarak projelendirme, süper- vizyon ve eğitim hizmetlerimiz ile destek olmakla birlikte projenin hız  kesmeden  ve güvenlikten taviz vermeden gerçekleştirilmesinde önemli rol oynuyoruz. Irak Merkez Bankası binasının özel mimari dış cephe tasarımı, dış cephe panellerinin montajında kullanılacak olan iskele sis- temlerinin projelendirilmesinde de detaylı ve titiz çalışmayı gerektiriyordu. Açılı kuruluma olanak sağlayan Layher Allround İskele Sistemi sayesinde yapı ve sistem arasında talep edilen boşluk mesafeleri tasarım aşamasında üzerinde detaylı çalışılarak uygulamaya hazır hale getirildi. Ayrıca Layher ürün gamında bulunan Allround iskele sistemiyle tamamen uyumlu çeşitli ölçülerdeki konsol elemanlarla, erişilmesi en zor alanlara kolaylıkla erişim sağlandı. Tüm geometrilere uygun, güvenli ve hızlı çözümler üretilmesini sağlayan Allround sistemimiz dış ve iç cephe alanlarında, temel ve kat merdiven erişimlerinde, kalıp altı taşıyıcı iskele ve demir işlerinde kullanılan en önemli ekipman olmaktadır.

Layher Allround sisteminin malzeme optimizasyonu, yüksek taşıma kapasitesi ve çok yönlülüğü ürünün daha verimli kullanılabilmesinin yanında kurulum süresini de kısaltması sayesinde inşaat işlerinde pek çok avantajı beraberinde getirmekte. Layher Allround, geniş kullanım alanı ve ürün çeşitliliği ile farklı alanlarda müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına çözüm sunabiliyor. İleri teknolojisinin ve sürekli aynı kalite ve toleransta üretiminin yanı sıra yerel ve uluslararası standartlara tamamen uygunluğu ile kullanım ve kullanım ömrü açısından da önemli avantajlar sağlıyor. Layher olarak kendi geliştirdiğimiz LayPLAN Suite yazılımı ile iskele projelendirmesinde geleceğe çoktan hazır durumdayız. Çözüm ortaklarımızın, kullanacakları iskele sistemini kurulum öncesinde 3 boyutlu olarak deneyimleme avantajı, kurulum sırasında oluşabilecek uyumsuzluklara kurulum öncesi müdahale etme imkanını da beraberinde getirir.

LayPLAN Suite, her aşamada müşterileri- ne sunduğu şeffaflık, proje planlaması ve maliyet kontrolündeki avantajları sayesin- de, Irak Merkez Bankası projesi cephe is- kelesi ihtiyacının optimum malzeme ile en ekonomik şekilde tasarlanmasına, iş planına uygun kurulum planlarının hazırlanıp malzeme listelerinin oluşturulmasına ve şantiyede stok yönetiminin en efektif hale getirilmesinde büyük rol oynuyor.

Kompleks cephe yapısı için malzeme satışı aşamasında oluşturulan alternatif kurulum planları ve Layplan Suite yardımı ile tüm çakışma olasılıkları gözden geçirilerek şantiyede ortaya çıkabilecek gecikmelerin ve mükerrer kurum söküm işlemlerinin önüne geçilmiş olmaktadır.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER