Pazartesi, Aralık 4, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıHava Harp Okulu Binaları 1. Etap İnşaatı Projesinde Aldağ Cihazları Tercih Edildi

Hava Harp Okulu Binaları 1. Etap İnşaatı Projesinde Aldağ Cihazları Tercih Edildi

Dünyanın En İyi Askeri Okulları sıralamasında ilk on içinde yer alan, 109 yıllık geçmişe sahip Hava Harp Okulu’nun, Rönenans Holding şirketi REC Uluslararası İnşaat tarafından inşa edilen yeni binaları için Aldağ’ın fancoil cihazları hizmet verecek. 320 milyon TL yatırım hacmine sahip, Yeşilköy’deki Hava Harp Okulu Binaları 1’inci Etap İnşaatı bünyesinde farklı kullanım amaçlarına sahip binalar ve depolar bulunuyor.

2016 yılında çıkarılan kanun hükmünde kararname ile Milli Savunma Üniversitesine bağlanan Hava Harp Okulu için Aldağ tarafından 1.000 adet fancoil cihazı üretilecek. Üretilecek fancoillerin 750 adedi 2,12 – 4,91  kW soğutma kapasitesi aralığında, 2 borulu  gizli tavan tipi cihaz olup, 230 adedi 1,86 – 9,925   kW soğutma kapasitesi aralığında 2 borulu  dört yöne üflemeli  ünitelerdir. Hava Harp Okulu’nun yeni yapılarında ayrıca Aldağ’ın her biri 10,76 kW soğutma kapasitesine sahip 20 adet fancoil cihazı da hizmet verecek.

Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da değişen pazar talep ve beklentilerini yakından takip eden ve hızlı uyum, teknoloji geliştirme yeteneklerine sahip Aldağ Ar-Ge Merkezinin özgün fancoil tasarımları, sahip olduğu BIM kataloğu ile Revit gibi BIM yazılımlarıyla çalışan çağdaş proje ofislerinin de öncelikli tercihleri arasında yer alıyor.

Aldağ Fancoillerde; dinamik ve statik balansı alınmış kendinden motorlu çift emişli, direkt akuple, üç hız seçimine izin veren santrifüj fanlar kullanılmaktadır. Böylelikle fancoillerin sessiz ve güvenli çalışması sağlanır. Bataryaları ise en yüksek ısıl verimliliğe sahiptir. Polipropilen malzemeden imal edilen G2 sınıfında, yıkanabilir, kızaklı ve kolay sökülüp takılabilen, özel olarak tasarlanan filtreler, servis-bakım kolaylığı ve ekonomisi sunar.

Aldağ’ın hedefine geleceği alan Ar-Ge Merkezinin yanı sıra Yalın Üretim Yöntemlerini uygulayan Manisa Akhisar Tesisi sayesinde, tüm Aldağ markasını taşıyan cihazlar gibi fancoilleri de “sürekli iyileştirme” sürecinde gelişimini sürdürmekte, kalite çıtasını kesintisiz olarak yükseltmektedir.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER