Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıDoka, Ataşehir Modern Projesi’nde çözüm ortağı

Doka, Ataşehir Modern Projesi’nde çözüm ortağı

Yurt içinde ve bölge ülkelerdeki büyük çaplı projelerde, kalıp–iskele ve mühendislik çözümleri yer alan Doka Türkiye, son olarak Ataşehir Modern Projesi’nde sorumluluk üstlendi. Projede, hız ve iş güvenliği sağlayan Doka Xclimb 60 Koruma Perdesi’nin kullanıldığını belirten Doka Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay, “Çalıştığımız projelerde ihtiyaçları doğru çözümleyip zaman ve maliyet kapsamında en optimum çözümü sunuyoruz. Başlangıçtan son aşamaya kadar çözüm ortağı oluyoruz” dedi.

Ataşehir Modern Projesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) yükleniciliğinde, 46 katlı bir konut / rezidance projesi olarak hayata geçiriliyor.

Toplam 240 bin metrekare inşaat alanında yükselen ve 2022 yılında tamamlanması planlanan Ataşehir Modern Projesi’nde, Doka’nın benzer pek çok gökdelen tipi projede tercih edilen ve katların hızlı tamamlanmasına olanak verirken aynı zamanda iş güvenliğini sağlayan “Doka Xclimb 60 Koruma Perdesi” kullanılıyor.

Doka Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay

Doka Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay:

“Yurt içinde ve bölge ülkelerinde en prestijli projelerin çözüm ortağıyız”

Doka Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay, kalıp ve iskele çözümlerinde dünyadaki ve Türkiye’deki tüm inşaat firmaları ve sektör paydaşları tarafından kabul gören global şirket Doka’yı Türkiye’de temsil ettiklerini, hem ülke içinde hem de bölge ülkelerindeki prestijli projelerde sorumluluk aldıklarını vurguladı.

Ender Özatay, “Avrupa’nın en yüksek binası olacak T.C. Merkez Bankası, Ziraat Bankası binası ve Vakıfbank binası projeleri devam ediyor. Folkart Vega Projesi, Artvin Yusufeli Baraj Köprüleri’nin, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara Otoyolu Projesi’nin çeşitli aşamalarında görev alıyoruz. Azerbaycan’da Port Bakü’nün ve Irak’ta, Dubai hariç Arap coğrafyasının en büyük alışveriş merkezinin yapımına devam ediyoruz. Irak Merkez Bankası Projesi’nin, Orta Asya’nın en yüksek binası olacak Özbekistan Taşkent’te başlayan Nestone’ın da çözüm ortağıyız” diye konuştu.

Hız ve iş güvenliği konusunda marka bilinirliği en yüksek şirket

Son olarak Ataşehir Modern Projesi’nde, hız ve iş güvenliğini sağlayan Doka -Xclimb 60 Koruma Perdesi ile çözüm sağladıkları bilgisini veren Ender Özatay, operasyonu yürütecek olan personelin de Doka tarafından eğitim verilerek sertifikalandırıldığını kaydetti.

Doka’nın, hız ve iş güvenliği konularında marka bilinirliği en yüksek şirket olarak tanındığını ve 150 yılı aşan birikime sahip olduğunu vurgulayan Özatay, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Doka’nın köklü ve başarısını kanıtlamış bir firma olması, müşterileri tarafından tercih edilmesinin başlıca nedenini oluşturuyor. Yer aldığımız projelerin ilk planlama aşamasından sona ermesine kadar tüm süreçlerinde çözüm ortağı oluyoruz. Çalıştığımız projelerde ihtiyaçları doğru çözümleyip zaman ve maliyet kapsamında en optimum çözümü sunarak, üretim, planlama ve uygulama aşamalarının tümünde güvenliği ilk sırada tutuyoruz. “

“XClimb 60” özel perde sistemi, hem verimliliği artırıyor hem iş güvenliğini sağlıyor

Doka, Ataşehir Modern Projesi’ne, bu tür büyük projelerde her türlü hava koşulunda kesintisiz çalışma ve böylelikle işgücünden azami verim alınmasını sağlayan “XClimb 60 Koruma Perdesi” ile yer alıyor.

XClimb 60 Koruma Perdeleri, bina yükseldikçe onunla beraber ilerleyecebilecek şekilde teleskopik olarak dizayn edildikleri için, tüm bina boyunca boşluksuz ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturuyor. Sistem blokların çevresinde tam bir kapanma gerçekleştiriyor ve böylece çalışanlara tam bir koruma sağlanmış oluyor. Yüksek katlarda kolaylıkla çalışma olanağı veren XClimb 60, rüzgar etkisini ortadan kaldırırken, malzeme çıkartma platformları ile malzemelerin sökümü ve taşımasında kolaylık sağlıyor.

PROJENİN KÜNYESİ

Proje adı: Ataşehir Modern

Bulunduğu yer: Ataşehir / İstanbul

İşin Tipi: Konut Projesi

Yükseklik: 180 m

Kat sayısı: 46 kat

Toplam arsa alanı: 34.145 m2

Toplam inşaat alanı: 240.000 m2

Yüklenici: TMSF

Müteahhit: İlk Yapı A.Ş. – Mustafa Ekşi Ltd. Şti. İş Ortaklığı

İnşaat başlangıcı: 01.04.2020

Planlanan tamamlanma tarihi: 31.03.2022

Kullanılan Doka sistemleri: Doka-Xclimb 60 Koruma Perdesi

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER