Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıALDAĞ’dan Enerji Verimli ve Çevre Dostu Su Soğutma Grubu POWERCIAT

ALDAĞ’dan Enerji Verimli ve Çevre Dostu Su Soğutma Grubu POWERCIAT

Yeni nesil POWERCIAT yüksek verimli havadan suya su soğutma grupları, Ofisler, Sağlık Kurumları, Sanayi, Resmi Daireler, Alışveriş Merkezlerindeki tüm soğutma uygulamaları için mükemmel bir çözümdür.

Artan mevsimsel enerji verimliliği gereksinimleri (SEER ve SEPR), en son EcoDesign düzenlemeleri ve karbon salınımının azaltılmasına yönelik çeşitli mevzuat uyumluluğu gözetilerek tasarlanan bu üniteler, yüksek enerji tasarrufu avantajı ile öne çıkıyor.

POWERCIAT HE Yüksek Verimli versiyonu standart olarak AC motora sahip değişken hızlı fanlar ve harici hız regülatörü ile donatılmıştır. POWERCIAT XE Premium versiyonu ise standart olarak EC değişken hızlı fanlar ile donatılmış olup yıl boyunca optimum kısmi yük verimliliğine ulaşılmasını sağlamaktadır. Bu sayede POWERCIAT, yüksek verimli versiyonları ile 4,7’e kadar SEER, 6.2’ye kadar SEPR mevsimsel enerji verimliliği ve performansı seviyelerine sahiptir.

POWERCIAT’ ın 270 ile 1.500 kW arasında 18 boyutta mevcut olan ürün yelpazesi, tüm pazarlar ve endüstriyel prosesler için ideal iklimlendirme çözümleri sunar. POWERCIAT, -20° ile 55°C arasında geniş bir çalışma dış ortam sıcaklığı aralığı ile her mevsimde tüm iklimlere mükemmel uyum sağlar.

POWERCIAT, tüm sektörlerin soğutma ihtiyaçlarını karşılayarak -12°C’den (düşük tuzlu su opsiyonu ile) 15°C’ye kadar geniş bir soğutulmuş su çıkış sıcaklığı aralığı sağlar.

Modellerinin tamamı 2 bağımsız soğutma devresi ve 2 vidalı kompresör ile donatılmıştır. Sabit hızlı vidalı ikiz yarı hermetik kompresörlerin kullanıldığı POWERCIAT serisi cihazlarda yüksek performanslı ıslak rotorlu teknolojiye sahip, 19mm termal izolasyonlu Shell&tube flooded tip evaporatör, eksenel fan motoru düzeneğine sahip, IP 54, class F motorlu, alüminyum mikro kanallı ısı eşanjörü bulunmaktadır.

Serpantin içerisindeki galvanik korozyonu ortadan kaldıran tümüyle alüminyum tasarımı sayesinde geleneksel bakır/alüminyum serpantine kıyasla daha yüksek korozyon direnci sunar. Buna ilave olarak; agresif ve korozif ortamlar için iki özel kaplama opsiyonu ile POWERCIAT, en zorlu çevre koşullarında bile sorunsuz çalışır.

Şarj edilebilir kartuşlu nem alma filtreleri, higroskopik gözetleme camı, elektronik genleşme valfleri, sıvı hattındaki servis valfleri, cihazların soğutma aksesuarlarını oluşturmaktadır. Düşük ve yüksek basınç sensörleri, soğutucu akışkan devresi emniyet valfleri, su sıcaklık kontrol sensörü, evaporatör donma koruma sensörü, fabrikada monte edilen evaporatör su akış kontrolörü de sistemin kontrol ve güvenlik elemanlarıdır.

Connect Touch kontrol modülü 5 inç dokunmatik ekrana sahiptir. Standart olarak bir RS485 portu ve bir ETHERNET (IP) bağlantısı ile donatılmıştır, uzaktan yönetim, izleme ve teşhis için bir dizi seçenek sunar. Entegre Web sunucusunu kullanan basit bir internet bağlantısı, bilgisayardaki Connect Touch arayüzüne erişmek için ünitenin IP adresini kullanarak günlük yönetim görevlerini ve bakım işlemlerini kolaylaştırır. Bir dizi iletişim protokolü mevcuttur: Standart olarak MODBUS / JBUS RTU (RS485) veya TC / IP, seçenek olarak LONWORKS – BACNET IP gibi.

Bina Yönetim Sistemlerine mükemmel uyumlu olan POWERCIAT serisi, yıl boyunca önemli miktarda enerji tasarrufu sağlanmasına olanak veren toplam ısı geri kazanımı özelliğini sunmaktadır. Bu özellik, atılacak ısının sıcak su üretiminde kullanımını sağladığı için ilave bir su ısıtıcısı ihtiyacını ortadan kaldırır. Toplam ısıtma kapasitesinin geri kazanımı ile ünite, 60°C’ye kadar ücretsiz ek sıcak su üretebilir. Bu opsiyon, özellikle büyük miktarda ısı geri kazanımı gerektiren uygulamalar için önemli ölçüde fayda sağlar.

Yeni POWERCIAT ürün serisinde kullanılan ses azaltma teknolojileri sayesinde en düşük ses ve titreşim seviyesi sağlanmaktadır. Bunun için yeni nesil, yüksek verimli, çok düşük ses seviyesine sahip fanlar ve ses yalıtım kabinli kompresörler kullanılmaktadır. Tüm versiyonlar sese duyarlı uygulamalar için dört akustik seviye seçeneklerine sahiptir. Akustik konfor taleplerine göre; Düşük (4-6 dB), Ekstra Düşük (7-10 dB) ve Süper Düşük (9-12 dB) ses seviyesi seçenekleri bulunmaktadır.

85 yılı aşan deneyime sahip, 50’den fazla ülkede hizmet veren CIAT, Türkiye’deki faaliyetleri sektörün en köklü kuruluşları arasında saygın bir yere sahip ALDAĞ çatısı altında yürütülmektedir.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER